Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tumeks

Problem Z Postfixem

Polecane posty

Witam! Mam pewnien problem z postfixem, mogę wysyłać wiadomośći, lecz nie moge ich odbierać, a dokładnie to SMTP działa, a POP3 nie.

 

Oto kilka logów z polaczenia POP3, podaje poprawny login i hasło, a ciagle prosi o ponowne wpisanie:

 

auth.log

Any logs about email

 

mail.err

Aug 23 23:15:41 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:26:18 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:27:16 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]

 

mail.info

Aug 23 23:26:18 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:27:16 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]

 

mail.log

Aug 23 23:26:12 knights courierpop3login: Connection, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:26:18 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:27:10 knights courierpop3login: Connection, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:27:16 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]

 

mail.warn

Aug 23 23:15:41 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:26:18 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 23 23:27:16 knights courierpop3login: LOGIN FAILED, ip=[::ffff:83.15.172.243]

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Tomasz Furca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj zatrzymać obie usługi, czyli o ile mnie pamięć nie myli:

courier-authlib i courier-imap, po czym uruchom je ponownie w kolejności jaką podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
courier-authlib = courier-pop

 

Zresetowałem i nic nie pomogło.

Nie.

Courier ma dwa daemony. Jeden jest odpowiedzialny za autoryzację

użytkowników, drugi za POP3/IMAP.

Może się nazywać inaczej, np. courier-authdaemon.

Poszukaj w /etc/init.d i spróbuj ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pewnien problem z postfixem, mogę wysyłać wiadomośći, lecz nie moge ich odbierać, a dokładnie to SMTP działa, a POP3 nie.

Więc to nie z Postfiksem masz problem. Rozwiązania szukaj w konfiguracji serwera POP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresetowałem courier-authdaemon i nadal nic.

No to ustaw opcję DEBUG_LOGIN na 1 w pliku authdaemonrc,

restart usługi i patrzymy do logów co tam Courier wypisuje ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w pliku pop3d na debug_login = 1 ponieważ tam była ta zmienna.

 

W plaiku mail.log taki log znalazlem:

 

Aug 28 13:37:58 knights postfix/qmgr[27428]: 3AD0832422: removed
Aug 28 13:39:34 knights authdaemond.plain: restarting authdaemond children
Aug 28 13:39:34 knights authdaemond.plain: modules="authpam", daemons=5
Aug 28 13:39:59 knights authdaemond.plain: modules="authpam", daemons=5
Aug 28 13:40:37 knights courierpop3login: Connection, ip=[::ffff:83.15.172.243]
Aug 28 13:40:38 knights courierpop3login: Connection, ip=[::ffff:83.15.172.243]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×