Skocz do zawartości
Michał.K

Początek Z Directadmin + Dodatkowy Serwer

Polecane posty

Witam

 

Na początku (jako że to mój pierwszy post) chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim Forumowiczom którzy się udzielają.

Przez jeden dzień, czytając to forum, dowiedziałem się więcej niż przez ostatni tydzień "googlając" (może są jakieś kursy jak korzystać z google :unsure: ale też nie znalazłem) :ph34r:

 

A teraz wracając do tematu...

Mam parę pytań dotyczących panelu directadmin:

 

1. Z tego co wyczytałem licencję kupuje się na konkretny IP serwera - co jeżeli zmienię miejsce serwera co łączy się ze zmianą IP - muszę kupować kolejną licencję?

 

2. Czy wiecie - może z własnego doświadczenia - że można kupić licencję taniej niż przez oficjalną stronę? - czytałem na tym forum że ktoś chciał kupić, ktoś sprzedać - ale to były przekręty :P

 

3. (nie wiem czy to na pewno chodzi o DA ale...) Sytuacja: mam jeden serwer - jeżeli go zapcham i kupię drugi, czy w łatwy sposób będę mógł je połączyć ze sobą? Chodzi mi o to żeby nowi użytkownicy byli zakładani na nowym serwerze ale pomimo to panel logowania musi być ten sam (tak mi się zdaje) bo przecież nie będę zmieniał adresu dla nowych użytkowników (mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi).

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Z tego co wyczytałem licencję kupuje się na konkretny IP serwera - co jeżeli zmienię miejsce serwera co łączy się ze zmianą IP - muszę kupować kolejną licencję?

Możesz poprosić o zmianę IP w licencji.

 

2. Czy wiecie - może z własnego doświadczenia - że można kupić licencję taniej niż przez oficjalną stronę? - czytałem na tym forum że ktoś chciał kupić, ktoś sprzedać - ale to były przekręty :unsure:

 

Skontaktuj się z http://hc.pl/ ok 250 zł za licencję z tłumaczeniem PL do domyślnej skórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to czasem nie blaster.pl i e-domeny.pl ?

Nie :unsure: na pewno nie - ale zmieniłem nazwę, tak na przyszłość :ph34r:

 

Dzięki za namiary na hc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. (nie wiem czy to na pewno chodzi o DA ale...) Sytuacja: mam jeden serwer - jeżeli go zapcham i kupię drugi, czy w łatwy sposób będę mógł je połączyć ze sobą? Chodzi mi o to żeby nowi użytkownicy byli zakładani na nowym serwerze ale pomimo to panel logowania musi być ten sam (tak mi się zdaje) bo przecież nie będę zmieniał adresu dla nowych użytkowników (mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi).

 

 

DA umożliwia bardzo łatwo synchronizację domen i stref, ale nie umożliwia dostępu do kont z jednego adresu. Każdy serwer będzie miał coś w styli: s1.domena.pl:2222 i s2.domena.pl, z tym że domena wydelegowana na s1 będzie mogła służyć do tworzenia kont w jej subdomenie na s2. System będzie dodatkowo sprawdzał przed utworzeniem kont na s1/s2 czy domena występuje na drugim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×