Skocz do zawartości
semilor

Domeny .com Poniżej Marży Verisign

Polecane posty

Marża VeriSign za domeny .com wynosi $6,42, natomiast w estdomains.com można kupić .com za $5.99.

 

Oczywiście nieraz widziałem nawet niższe ceny, ale zawsze były to krótkoterminowe promocje z zapiskami w umowie nie pozwalającymi np. przenieść zbyt wcześnie domeny do innego rejestratora.

 

Tutaj natomiast takie ceny są zawsze (tzn przynajmniej od 11 miesięcy - wtedy pierwszy raz skorzystałem z ich usług). W dodatku nie ma problemu z wydaniem authinfo - można go automatycznie uzyskać w panelu, wystarczy jeden klik.

 

Jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nigdy nie wiesz po jakich cenach pośrednik od którego kupujesz nabywa swoje domeny.

2) Fizycznie może sprzedawać poniżej kosztów - zarabiając na przedłużeniach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Nigdy nie wiesz po jakich cenach pośrednik od którego kupujesz nabywa swoje domeny

Nie znam się na tym za bardzo, ale z tego co wiem, tylko verisign zarządza domenami .com, więc (wydaje mi się) nie można nabyć domeny .com poniżej marży vs

2) Fizycznie może sprzedawać poniżej kosztów - zarabiając na przedłużeniach.

Przedłużenie kosztuje tyle co rejestracja, czyli raczej na nim nie zarabiają.

 

Gdzie jest więc haczyk ? :unsure:

 

edycja:

zapomniałem, że $6,42 będzie od października, teraz marża wynosi $6.00. Nie zmienia to jednak faktu, że nigdzie nie widziałem niższej stałej ceny na .com'y. Jak to możliwe, że tak mało jest informacji o tym rejestratorze przy tak niskich cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnię obrazowo - popatrz na ceny NASK i odpowiedz sobie na pytanie :unsure:.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NASK daje swoim partnerom 70% zniżki (teraz jest promocja - 85%)

a to $6.00 w verisign to już marża ostateczna, nie da się jej zmniejszyć (tak mi się wydaje)

 

Spójrz na innych rejestratorow - żaden chyba nie ma tak niskich cen jak estdomains

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.com kosztują 6$ w Verisign, natomiast .net 3.50$, tak więc do jednych dokładają, a na drugich sporo zarabiają. Widocznie się opłaca :unsure:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×