Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

Ograniczenie Szybkości Transferu

Polecane posty

Oczywiscie, ze powinienes zabezpieczyc. Chyba, ze chcesz, aby ktos Ci odczytal inne rzeczy, ktore masz na koncie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pleple - Dotyczy to nazwy czy ogolnie? Jesli ogolnie to mysle, ze nie mozna generalizowac w zadna strone. Konfiguracje sa rozne. Jesli nazwy to cenna obserwacja.

Dotyczy to samego ustawienia php (max_execution_time) i jest to prawdopodobnie to samo ograniczenie, które podałeś jako maksymalny czas wykonywania skryptu. Inaczej mówiąc, nie liczy się czas bezwzględny a jedynie czas, w którym skrypt coś obliczał. Czyli jak skrypt czeka 30 sekund to jest ok, jak coś tyle oblicza to zostanie zatrzymany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze powinienes zabezpieczyc. Chyba, ze chcesz, aby ktos Ci odczytal inne rzeczy, ktore masz na koncie :-).

święta racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do .htaccess można dodać to:

php_value	max_execution_time "180"

To może nie jest bardzo etyczne rozwiązanie ale zadziała 180 sekund to chyba powinno wystarczyć. W nazwa.pl działa takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W Katalogu nie mam nic prócz .htaccess get.php no i plików do pobrania. Czy idzie sie dostać do tego pliku i go usunać lub zmienić szybkość ? Na wypadek zeby nikt nie widział jakie są pliki dałem pusty index.html. Tomi - Dlaczego mało etyczne rozwiazanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli pozwalaja na zmiane czasow to znaczy, ze mozna z tego korzystac :-). Mysle, ze nazwa jest tego swiadoma, takze nie sadze, by bylo to nieetyczne.

 

@Pawel_15 Manewrowanie przy tym pliku w ten sposob sie nie uda, ale uda sie jego odczytanie, tak jak kazdego innego pliku na koncie (inne skrypty, hasla, inne dokumenty i dane). Jesli masz tam np. inne skrypty, ktore tez moga zawierac bledy, to bledy moga sie tu zsumowac, co moze byc furtka do "zdzialania" czegos wiecej.

 

Takze koniecznie zabezpieczyc :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Rozumiem. Zabezpiecze ;) Dziś ściągałem największy plik jaki posiadamy w downloadzie i który ma 10 MB. Przez ponad 5 minut prędkosć nie zmieniła się. Była w granicach istawionego przeze mnie limitu ~5kb/s. Ograniczenie wprowadziliśmy dlatego że jak wspominałem mamy dużo wizyt głównie z zagranicy i strasznie dużo transferu nam idzie. Dlatego postanowiliśmy że download będzie wolny ale darmowy. Szybszy będzie płatny. Tu sie kłania rejestrowanie działalności gospodarczej ale o tym będe czytał w innym dziale tego forum :P Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim za uzyskaną pomoc. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jest jeszcze jeden problem. Proponowalbym ograniczyc polaczenia per IP. Bo jak ktos wejdzie jakims Flashgetem i odpali 10 rownoleglych polaczen to bedzie miec szybkosc 10 * 5 kB.

 

Edit: Chociaz... to sie chyba jednak nie uda, PHP nie przesunie sie do wymaganego miejsca. Ale proponuje sprawdzic empirycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale zawsze można banować takie IP i dać napis na stronie ze zakaz korzystania z Programów wspomagających pobieranie plików, zabanowac kilka dla przykładu i już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×