Skocz do zawartości
Nowaker

Jakie Parametry Serwera Do Mojego Obciazenia

Polecane posty

Witam.

 

Jakie parametry musi miec serwer dedykowany, zeby obsluzyc moje strony, jesli planuje ze moje strony beda mialy lacznie:

 

1) 5 000 000 żądań miesiecznie, transfer ok. 25GB miesiecznie (mam tyle na chwile obecna)

2) 10 000 000 żądań miesiecznie, transfer pewnie proporcjonalnie wiec 50GB/mies. (przyszlosc)

 

Moje strony uzywaja php5 i mysqla, w tym mam jedno forum (10% calego ruchu). Jedna moja strona (geozone.pl) przy 5000 unikach dziennie powodowala na jednym serwerze 'zwieszanie sie polaczen sql' (jak to admin okreslil).

 

Czy MD Sempron 2300+ i 512 MB RAMU wystarczy do 1), a jesli tak czy do 2)?

Jesli nie to czy Athlon 64 3000+ i 1GB RAMU wystarczy do 1), a moze do 2)?

 

Pytanie drugie, czy serwer smtp mocna obciaza procka, jesli wysylac bede dziennie jakies 20 000 mejli (niewielkich, powiedzmy 10kb)?

 

P.S. Serwer dedykowany z wlasnym IP potrzebuje, poniewaz prawie nikt nie chce dac mi nieograniczonego SMTP, a wysylam duzo mailingow, a zamierzam napisac wlasny autoresponder cos jak freebot.pl / mboot.pl

 

pozdro i prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje dane nie dają niestety prawie żadnych informacji, które pozwoliłyby coś "wywróżyć". Potrzebujemy raczej informacji nt. liczby zapytań do bazy SQL, liczbie równoczesnych połączeń, stosowanych skryptach, etc, etc. Znam serwisy które mają po 50,000 uniq dziennie + 500 GB transferu na miesiąc i mieszczą się na Pentium 3 1 GHz z 512 MB RAM i takie cuda-przemo-na-kiju co mają 1,000 odwołań i zażynają Intel Core Duo z 2 GB RAM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to porządny skrypt to będzie śmigać na tym z 1GB ramu i nie będzie problemów ale jak jakiś przemol to musisz dorzucić jeszcze "trochę" kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Mam tylko jedno forum i nie zamierzam miec wiecej, zwykle phpbb bez przemusia.

skrypty php5 mam wlasne.

 

chetnie udzielilbym Wam tych danych odnosnie zapytan sql, tylko musialbym wiedziec jak to zrobic.

malo jeszcze wiem, a nawet nic nie wiem na temat optymalizacji sql, gdybyscie byli w stanie podac mi jakas fachowa literature np. z helionu na ten temat bylbym wdzieczny :)

 

wiem tylko ze max user connections ustawione przez admina na 5 okazalo sie zbyt male gdy zaczalem miewac na geozone.pl powyzej 400 unikow. wtedy admin ustawil na bodaj 25 i bylo dobrze do 2000 unikow, kiedy znow musial podwyzszyc.  czy max user connections = 25 dla 2000 unikow to wartosc zla? -> czytaj niezoptymalizowane zapytania.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×