Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Fiedoruk

Dedyk Do 100€

Polecane posty

Witam,

 

Root-Expert http://www.webtropia.com/home/root-server/details.html

Server XL 4.0 http://www.hosteurope.de/produkt/Server-XL

 

Webtropia najtańsza, hosteurope najdroższe :/

 

Jeśli planuję długoterminową współpracę to która serwerownia najlepsza?

 

Jaki jest poziom serwisu w webtropii? Pracują w weekendy? Mają draca czy tylko płatne tego typu usługi?

 

Czy opłaca się dopłacać do h-e? Jeśli bierzemy pod uwagę fakt iż nie będzie to serwer pod hosting w pełni tego słowa znaczeniu a tylko na włane projekty (do 100 serwisów, w tym 3 większe).

 

Dla mnie najważniejszy jest czas reakcji supportu i jego dostępność w nietypowych porach dnia czy świetach.

 

Z webtropi odstrasza mnie trochę konieczność umowy na 24m gdy w he to już 12m.

 

Co ewentualnie innego możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Root-Expert http://www.webtropia.com/home/root-server/details.html

Server XL 4.0 http://www.hosteurope.de/produkt/Server-XL

 

Webtropia najtańsza, hosteurope najdroższe :/

Nie bardzo wiem dlaczego porownujesz te serwery, bo (co zreszta widac po cenie) sa to oferty z roznych polek :D

 

W HostEurope dostajesz lepszy procesor, 2x wiecej RAMu, wiele wiecej transferu (zaraz ktos powie, ze w webtropii mozna sobie z powrotem przywrocic 100mbps via panel, ale badzmy powazni...), sprzetowy RAID (pomimo, iz w ofercie webtropii tez widnieje RAID1 to mam wrazenie, ze w tej cenie moga zaoferowac jedynie RAID z chipsetu) no i DRAC'a :)

 

Ja bym sie sklanial ku HE, ale musisz pomyslec nad tym czy to Ci sie w ogole kalkuluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo wiem dlaczego porownujesz te serwery, bo (co zreszta widac po cenie) sa to oferty z roznych polek :D

 

W HostEurope dostajesz lepszy procesor, 2x wiecej RAMu, wiele wiecej transferu (zaraz ktos powie, ze w webtropii mozna sobie z powrotem przywrocic 100mbps via panel, ale badzmy powazni...), sprzetowy RAID (pomimo, iz w ofercie webtropii tez widnieje RAID1 to mam wrazenie, ze w tej cenie moga zaoferowac jedynie RAID z chipsetu) no i DRAC'a :)

 

Ja bym sie sklanial ku HE, ale musisz pomyslec nad tym czy to Ci sie w ogole kalkuluje...

Jakie 2x więcej ramu, tyle samo :)

 

http://www.ngz-server.de/index.phpNajlepszy support Jak coś to polecamhttp://www.ngz-server.de/index.phpNajlepszy support Jak coś to polecam

Drogi transfer. Z dokupionym wychodzi dużo więcej niż nawet w he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie 2x więcej ramu, tyle samo :)
Moj blad... Nie wiem dlaczego ale caly czas patrzylem na Root Starter :D

Ae reszta argumentow nadal aktualna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego się pytam jaki serwer (procesor/ram/dysk) byłby najbardziej optymalny bo może jednak nie taki potwór jak w he tylko coś słabszego. Ale kwestia porządnej serwerowni pozostaje.

 

Nie znam się na wyliczeniach jaka maszyna jaki transfer może uciągnąć. Czyli np. oferta serwerowni z mniejszym transferem wcale nie musi być na straconej pozycji bo maszyna dajmy na to nie udźwignie więcej transferu (bez nadwyrężania środowiska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego się pytam jaki serwer (procesor/ram/dysk) byłby najbardziej optymalny bo może jednak nie taki potwór jak w he tylko coś słabszego. Ale kwestia porządnej serwerowni pozostaje.

 

Nie znam się na wyliczeniach jaka maszyna jaki transfer może uciągnąć. Czyli np. oferta serwerowni z mniejszym transferem wcale nie musi być na straconej pozycji bo maszyna dajmy na to nie udźwignie więcej transferu (bez nadwyrężania środowiska).

SATA i 2 GB RAM? Ruchu hostingowego to tak z 1 TB, może trochę więcej. Jak wrzucisz download to niemal dowolnie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na supporcie fastIt sie zawiodlem wlasnie teraz. Byl problem z ich winy, ale sie do neigo nie przyznawali. Zakrecona sprawa.. na tickety calodobowe mozna liczyc ale tylko i wylacznie w jezyku niemieckim.. przez telefon po angielsku tez nie umieja rozmawiac, a przynajmniej tak slabo ze mowia cicho, tak by ich nnikt nie zrozumial i musial sie rozlaczyc. Za to po niemiecku sie kloca i to w wiekszosci przypadkow.. moje problemy zazwyczaj w 95% dotyczyly łacza.. Niby maja dobrej jakosci, ale co chwile cos robili, albo cos sie psulo i wymieniali to w godzinach szczytowych.. nigdy nic nie robia w nocy zawsze organizuja sobie plan kolo 15-16.. i bach na 10 minut nie ma polaczen.. czeste przerwy łacza 2-3minutowe.. nawet do kilku razy w tygodniu, w godzinach szczytowych jest to nei do przyjecia..

 

Dla przykladu moge powiedziec, ze w HE mam VPSa i od 5 miesiecy nie mialem nawet kilku sekundowej przerwy a jak byl klopot to bez problemu go naprawiali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na supporcie fastIt sie zawiodlem wlasnie teraz. Byl problem z ich winy, ale sie do neigo nie przyznawali. Zakrecona sprawa.. na tickety calodobowe mozna liczyc ale tylko i wylacznie w jezyku niemieckim.. przez telefon po angielsku tez nie umieja rozmawiac, a przynajmniej tak slabo ze mowia cicho, tak by ich nnikt nie zrozumial i musial sie rozlaczyc. Za to po niemiecku sie kloca i to w wiekszosci przypadkow.. moje problemy zazwyczaj w 95% dotyczyly łacza.. Niby maja dobrej jakosci, ale co chwile cos robili, albo cos sie psulo i wymieniali to w godzinach szczytowych.. nigdy nic nie robia w nocy zawsze organizuja sobie plan kolo 15-16.. i bach na 10 minut nie ma polaczen.. czeste przerwy łacza 2-3minutowe.. nawet do kilku razy w tygodniu, w godzinach szczytowych jest to nei do przyjecia..
A caly czas tak polecales FastIt na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×