Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kufel

dobre konto resellerskie - co powino zawierac?

Polecane posty

Ok, oto moja lista, komentarze i dodatki mile widziane:

 

-Panel kontrolny resellera i klienta [popularna opcja WHM/cpanel jako przyklad]

-mozliwosc oversellingu [monitorowana przez providera]

- dedykowane IP dla glownej strony resellera

- wpis revDNS dla tej strony

- dodatkowe dwa ip na wlasne serwery DNS

- mozliwosc instalowania wlasnych skorek panelu

- serwer i dns glowny proivdera uslug powinien byc w miare mozliwosci anonimowy dla wiekszej przejrzystosci uslug resellera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis realny limit na wszystko musi byc mysle,

takimi limitami z serii reality check, nasi resellerzy maja nastepujace ograniczenia [oczywiscie oprocz przestrzeni/transferu]

*liczba kont ktore moga utworzyc w zaleznosci od lanu na jakim sie znajduja

*nie moga tworzyc kont z nieograniczonymi funkcjami [moze to nie w modzie, ale prowadzi czesto do naduzyc zwlaszcza w tanich hostingach - mozesz komus dac w pojedynczym planie hostingowym 999 skrzynek czy domen, ale nie mozesz ustawic opcji nolimit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze, moim zdaniem, zostalo zawarte - overselling.

 

A co poza tym:

szybki i stabilny serwer. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ode mnie dodam, ze mi osobiscie bardzo podobaja sie resellery z hostingiem dzielonym miedzy maszynami na unixie i windowsie (dostep do wszystkich technologi firm Micro$oft)

Narazie znalazlem jedna taka oferte( mysle, ze unikalna) i mnie zafascynowala wiec moze cos w tym jest.

Oferta tej firmy: hosting365.ie

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich ofert jest dużo, głównie z rewelacyjnym panelem H-Sphere. Pod jednym panelem możesz sprzedawać hosting na Linuxie i Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tangerine dobrze mowi

h-shpere pssoftu zdobywa spora poularnosc w zachodnim swiatku hositngowym i oferuje nie tylko podwojne platformy hostingowe [windows & linux] ale tazke pelna automatyzacje obslugi klienta i wielu backendowych spraw firmy hostingowej..

 

 

jezeli was interesuje prosze: http://www.psoft.net/h_sphere2_info.html

 

prosze jednak o wrocenie na topic, czyli "cechy dobrego konta resellerskiego" i tylko prosze nie mowic "niska cena" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najważniejszą sprawą związaną z kontem reseller jest renoma firmy je oferującej... dlaczego? sprawa jest bardzo prosta, jeśli firma oferująca konta reseller nagle przestanie istnieć to i ja, moi (o kurde, jaka pisownia, musiałem sprawdzić w wordzie i słowniku!) klienci i moja "renoma" też... (czasem można coś załatwić, ale jeśli sprzedawca reseller-ów ma dedyka to kaput)

dlatego zakup resellera w którejkolwiek z przedstawionych na tym forum polskich firm to operacja dość ryzykowna (może z wyjątkiem netnova... ale ich strona też nie zachwyca, a plan przez nich oferowany jest zbyt "sztywny"), z kolei zakup resellera w zagranicznej firmie to w większości przypadków panele w języku innym niż polski oraz nieodpowiadające polskim warunkom ustawienia serwera (strefa czasowa, kodowanie itp. itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o_O

 

Znaczy twierdzisz ze jezeli firma oferujaca konta typu reseller posiada serwery dedykowane to zle?

 

Trioche zawily twoj wywod i nie wiele wnosi. Wyloz dokladnie z czym wiaze sie ryzyko kupna konta w polskich firmach, jakies konkrety, definicja renomy tez dosc slaba aka nie istniejaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(może z wyjątkiem netnova... ale ich strona też nie zachwyca, a plan przez nich oferowany jest zbyt "sztywny")

 

Moim zdaniem strona to nie 100% wizerunku firmy. A ta netnovy nie jest najgorsza. Widzialem lepsze, ale i tak ta jest w czolowce...

Co do sztywnosci planow... Hmm, zapraszam tutaj:

http://netnova.pl/partnerzy/

Pelna kompatybilnosc z klientem...

 

A co do tego, czy netnova jest jedyna czy nie... Rozwaz jeszcze 2be.pl - rowniez solidna oferta (zaprezentowana na forum WHT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×