Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TomaszK

Mysql Na Osobnym Serwerze

Polecane posty

Witam,

 

moja strona i forum rozrasta sie i mysql 5 nie chce juz wspolpracowac razem z reszta aplikacji na jednym serwerze korzystajac z dyskow SATA RAID1. Pomyslalem, ze warto przemyslec przeniesienie bazy mysql na osobny serwer (stojacy w tej samej sieci - ping ok 0,2ms). Czy dedykowany serwer dla MySQLa jest mniej wydajny niz taki sam uruchomiony na tym samym serwerze co strony (w PHP)? Czy moze lepiej wymienic dyski na lepsze - i tu kolejny problem - serwer musi miec dyski w RAID1 a jak chcemy miec wydajna baze mysql to lepiej nie uzywac RAID1 - RAID0 odpada ze wzgledu na grozbe awarii i utraty danych, czy pojedynczy dysk SCSI (lub SAS) bedzie wydajniejszy dla MySQLa od 2xSCSI w RAID1?

Nie myslmy na razie o rozwiazaniach pod katem finansow - tylko lepszej wydajnosci aplikacji.

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Zawsze najszybszą metodą łączenia się z bazą danych będzie lokalne gniazdo(aka socket),

wszystkie inne będą wolniejsze, ale przy większym ruchu warto...

2) Jeśli używasz MySQLa z paczki(apt-get, yum, yast), możesz pokusić się o jego ręczną

kompilację ze źródeł, dzięki temu wg. benchmarków zawsze można zyskać kilka procent,

albo nadrobić te utracone w skutek zmiany sposobu łączenia się z bazą danych

2) nie wiem jak inni, ale ja nie widzę przeciwskazań do umieszczania baz na macierzy RAID1,

a wręcz przeciwnie

3) 2 dyski SCSI 15K w RAID1 i możesz nawet wprost z SQLa wyświetlać synowi dobranocki codziennie o 19 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×