Skocz do zawartości
ednet

Skad Wziąść Ip I Nameserwery W Mojej Domenie?

Polecane posty

Witam

Będę niedlugo kupowal VPSa i chcialbym posiadać wlasne nameserwery. Serwerownia w jakiej znajduje sie VPS bedzie się mogla w przyszlosci zmienić (kiedyś przejde na dedyka niekoniecznie w tej samej firmie), to nameserwery chciałbym posiadać juz na stałe.

Bo jeśli w przyszłości chciałbym zmienić ns na inne to musiałbym zmieniać DNSy w konfiguracji każdej domeny. Jest to trudne, bo nie mam dostępu do paneli administracyjnych domen wszystkich klientów.

 

Gdzie można kupić własne 2 IP do nameserwerów? Czy dogadać się z jakimiś innymi firmami, aby utworzyli dla mnie NSy w mojej domenie? Niestety nie bardzo znam problematykę serwerów nazw ;)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jeśli w przyszłości chciałbym zmienić ns na inne to musiałbym zmieniać DNSy w konfiguracji każdej domeny. Jest to trudne, bo nie mam dostępu do paneli administracyjnych domen wszystkich klientów.

Same nazwy domen typu: ns1.domena.pl oraz ns2.domena.pl masz cały czas te same, zmieniasz tylko adresy IP obu NS'ów w konfiguracji strefy domena.pl

 

Gdzie można kupić własne 2 IP do nameserwerów? Czy dogadać się z jakimiś innymi firmami, aby utworzyli dla mnie NSy w mojej domenie? Niestety nie bardzo znam problematykę serwerów nazw ;)

Najlepiej Primary DNS miej u siebie, a Secondary gdzieś... (są przecież darmowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2 ip to tworzysz Ns na zasadzie ns1.twojadomena.pl i ns2.twojadomena.pl i twoi klienci działają właśnie na tych ns a jak zmienisz maszyne to tylko zmieniasz wartości ip ns1 i ns2 i tyle a twoi klienci dalej maja domeny w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kisiek to też właśnie napisałem.

Ale nie rób NS1 oraz NS2 na tej samej maszynie (jest to po prostu bezsensowne rozwiązanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie rób NS1 oraz NS2 na tej samej maszynie (jest to po prostu bezsensowne rozwiązanie)

 

Na nisko budżetowym serwerze VPS to rozwiązanie ma swój sens. Tnie się koszta poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomi ale jakie koszta?

Ciężko się tak zarejestrować na bezpłatnym freedns.sgh.waw.pl gdzie będzie leżało sobie secondary DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla co niektórych to będzie problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×