Skocz do zawartości
verde

Dns - Brak Hosta ...

Polecane posty

Hi.

WLasnie na dniach musialem przegrac dane jednego serwera na drugi serwer. Tym razem nie chodzi mi o VPS, ani o dedyka tylko o zwykly reseller.

A wiecj zakupilem reselllera w pewnej firmie i tam dowiedzialem sie ze nie dostane wlasnych IP pod serwery DNS .. stwierdzilek OK , gdyz stwierdzili ze moje wlasne dnsy czyli ns1.mojastrona.pl i ns2.mojastrona.pl zrobia na ich ip pod DNS.

 

czyli jednym slowem oni maja swoje dny

ns1.ichnazwa.pl [199.99.99.01 ]

ns2.ichnazwa.pl [199.99.99.02 ]

Oczywiscie nazwe i ip zmyslilem by nie podawac prawidzego.

I zalozyli mi moje DNSy czyli

ns1.mojastrona.pl [199.99.99.01 ]

ns2.mojastrona.pl [199.99.99.02 ]

 

na tych samych IP ....

 

Oczywiscie panel do administracj DA i co najlepsze .... po wejsciu w katalog /sharedip co sobie tam nie wpisze to i u nich sie pokazuje .. no bo przeciez to samo IP jest..

 

ale nie o tym rzecz chcialem pisac. Dlczego moje serwery DNS nie sa rozpoznawalne nigdzie tylko wszedzie pisze ze nie mozne znalesc hosta .. /nie istnieje / itp , wogole jak by DNSy sie rozplynely ? A chce dodac ze DNsy dzialaly te same przed zmiana IP ... W sumie to zawsze robilem tak ze wykupywalem jedno albo 2 osobne IP pod serwery DNs i wszytko samo sie automatytcznie podmienialo , a co za tym idzie nigdy nie musialem zmieniac nazw dns w domenach .... gdyz same IP sie odswiezaly pod dns..

Czy to moze przez to ze na tych samych IP owa firma postawila swoje i dodala moje wlasne serwery nazw ? i tera zmoje dnsy wlasne nazw sa OFFF dla swiata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to moze przez to ze na tych samych IP owa firma postawila swoje i dodala moje wlasne serwery nazw ? i tera zmoje dnsy wlasne nazw sa OFFF dla swiata ?
Nie. Daj nazwe domeny, ktora sie nie rozchodzi (o ile to nadal aktualne) bo inaczej bedziemy zgadywac i zgadywac...

 

Sprawdź co jest na Reverse DNS
A co ma do tego revDNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w DA masz opcje dns i creat virtual nameserver do domeny i sprawdz czy ci pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o sory. zapomnialem odpisac juz dawno zrobilem problem wszytko juz dziala. Cos w serwerowni okazalo się ze pomylili podajze ich wina byla ;) . Temat mozna zamykac . No chyba ze ktos ma podoby problem to moze sie dopisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×