Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
verde

Dobre Kable Na Rynku W Polsce ?

Polecane posty

WItam. Jako ze zbliza sie nieublaganie data w ktorej musze  laczyc kila mniejszych sieci w jedna cala siec z kolega laacznie bedzie to kolo 200 PC mam pytanie odnoscie kabli , ktore dobrze znosza mrozy w polsce ?  Troche czytalem na ten temat ale jak narazie kladlem "podstawowe kable" gdyz nigdy granica miedzy domem / blokiem nie przekraczala 20 Metrow. Teraz jest wieksze wyzwanie jak dla mnie :)  odleglosci beda w okolo 200 metrow srednio. I tak zastanwiam sie jakie by tutal kabelki . przewody wybrac ktore sie nie polamia przy wiekszej zimie. Kable z tego co ja sobie uroilem beda pewnie w ziemi biegly wiec i wilgoc bedzie :> no ale to to by sie wepchalo w jakies puszki kablowe jak ja to znawym :) by kabel ziemi nie dotykal bezposrednio.

WIec jakies sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak jak powinno być to światłowód, ale koszta mogą być duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Światełko to dobry sposób choć troszkę droższy. Metr kupisz za jakieś 2,5 do 3 zl ( MM 2 nitki zew. ) Do tego musisz doliczyć końcówki gdzieś około 40 zł za zarobienie jednej. Do tego albo konwertery albo karty sieciowe koszt karty to około 100 zł na allegro konwerter jakieś 200 - 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie na swiatelkiem ;] wlasnie. W sumie na okolo 200 ludzi to taki az wydatek by nie byl .. tylko wlasnie az . Ludzie sa wi wieku okolo 30 - 50 lat okolo 60 % wiec oni zbytnio nie rozumieja moderyzacji sieci ... a ja obiecalem ze koszty beda minimalne.. no ale chyba bedzie trzeba dac cos XXI wieku ;]

Metr kupisz za jakieś 2,5 do 3 zl
w hurtowanich chyba taniej wychodzi ? jak kupujesz xxxx metroów , a troche tych metrów jest mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdecydujesz to puść to w osłonie plastikowej. Grosze kosztuje w OBI np Chociaż każda hurtownia elektryczna ma osłony pod ziemię. Jak ci ktoś przekopie światło w polu to koszty połacznia będą bardzo duże. Miedź nie jest zła jak nie potrzebujesz ekstremalnych prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz linki >100m to tylko światłowód. Standardy xEthernet zostały przewidziane po miedzi na 100m i koniec. To, że komuś działa, nie oznacza, że będzie stabilne i poprawne. Chyba, że zrobisz tak:

 

site | ---- 100m ---- switch ---- 100m ---- | 2 site

 

z tym, że switch to taki switch prawdziwy, a nie jakieś switching-huby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w hurtowanich chyba taniej wychodzi ? jak kupujesz xxxx metroów , a troche tych metrów jest mi potrzebne.

 

Prawdę mówiąc nie wiem. Ale w światłowody najwygodniej kupuje się w firmach typu optomer.pl ( choć nie tanio ). światełko kupuje się troszke inaczej niż miedz. Kup z zarobionymi końcówkami wyjdze taniej i dostajesz kabelek juz zpomiarem tłumienia. Zarobienie końcówek na miejscu może być kosztowne a i terminy czasami odlegle. Jak kładziesz w ziemi to kupujesz zew. wtedy są już w pancerzu najcześciej kewlarowy. Ale peszel to tak czy inaczej dobry pomysl bo jest to zawsze dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem. O samym peszlu też warto poczytać przed zakupem bo są różne naziemne ( czarne najczęściej jak pamiętam ) i takie do kladzenia pod ziemie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×