Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz_warka

Wysyłanie Plików W Wordpress

Polecane posty

Jak próbuje podczas publikowania wpisu jakiś plik dodać to mi się taki komunikat pojawia:

Zapis pliku na dysk nie powiódł się.

Powrót do wysyłania plików

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Może błędnie ustawione prawa dostępu. Tylko jakie powinny być.

Na swoje nieszczęście spolszczyłem panel konfiguracyjny i teraz nie mogę nawet tak jak zawsze w Google poszukać wklepując komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw w Options -> Miscellaneous jaki folder masz ustawiony jako ten, do ktorego powinny byc uploadowane pliki. A potem ustaw dla niego CHMOD 755.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz najpierw w Options -> Miscellaneous jaki folder masz ustawiony jako ten, do ktorego powinny byc uploadowane pliki. A potem ustaw dla niego CHMOD 755.

Niestety nie pomogło. Miałem tak ustawione i nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz najpierw w Options -> Miscellaneous jaki folder masz ustawiony jako ten, do ktorego powinny byc uploadowane pliki. A potem ustaw dla niego CHMOD 755.

 

Moze byc potrzebne 777, jesli folder byl tworzony przez ftp z prawami uzytkownika, a apache chodzi na prawach ogolnych, np. http i php jest uruchamiane jako mod_php.

 

Ale przed zmiana uprawnien sprawdz najpierw jakie bledy dostajesz.

 

Sprawdz tez przez phpinfo() jakie masz wartosci:

 

file_uploads

upload_tmp_dir

upload_max_filesize

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia ustawiłem już na 777, żeby zobaczyć czy pomoże, ale oczywiście nie pomogło. Błędy są te co były tylko Wordpress' a.

 

Nie wiem jak tego dokonać:

Sprawdz tez przez phpinfo() jakie masz wartosci:

 

file_uploads

upload_tmp_dir <-- czy istnieje i czy jest zapisywalny

upload_max_filesize

Już dawno się nie zajmuje webmasteringiem i niestety nie pamiętam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc sobie dowolny skrypt z rozszerzeniem .php na serwer, z następującą zawartością:

 

<?php

 

phpinfo();

 

?>

 

Uruchom i znajdź powyższe opcje.

 

Natomiast do Wordpress gdzies na początku dopisz:

 

error_reporting(E_ALL);

 

i zobacz jakie błędy wyświetla przy wysyłaniu pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuc sobie dowolny skrypt z rozszerzeniem .php na serwer, z następującą zawartością:

 

<?php

 

phpinfo();

 

?>

 

Uruchom i znajdź powyższe opcje.

 

Natomiast do Wordpress gdzies na początku dopisz:

 

error_reporting(E_ALL);

 

i zobacz jakie błędy wyświetla przy wysyłaniu pliku.

To co pokazuje PHP możesz obejrzeć tutaj, a w kwestii dopisania tej linii do Wordpress' a to również nie wiem w jakim pliku to ma być, bo jak dopisałem do index.php to nie zadziałało. Wydaje mi się, że już widać co jest problemem. Ten katalog temp nie jest zdefiniowany, ale pewności nie mam, więc jeżeli wiesz to napisz od razu z informacją jak to mogę naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sproboj zdefiniowac, stworz sobie plik .htaccess i w nim linie:

 

php_value upload_tmp_dir /home/hackmania/tmp

 

utworz taki katalog i zadbaj o uprawnienia do zapisu.

 

Sprawdz czy to zadziala. Jesli nie to ciezko dalej wrozyc, bedziesz musial zadbac o sprawdzenia jaki dokladnie blad pojawia sie w Wordpress... A to nieodlacznie wiaze sie z ingerencja w kod WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje sam tylko prowadzić tego bloga i nie będę pisał dziesiątek postów dziennie, więc chyba ręcznie będę wrzucał pliki do właściwego folderu, a później linki robił. Panel administracyjny, który mam na moim koncie umożliwia stworzenie użytkownika FTP, który będzie widział od razu katalog np. wp-content/uploads i po problemie.

 

Dzięki za pomoc. Może w wolnym czasie powalczę z ingerencjami w kod.

 

I się obyło bez kombinacji z mojej strony. Admin wyłączył na moim koncie safe mode i jak za dotknięciem magicznej różdżki Wordpress zaczął łykać każdy plik jaki mi zaserwuje.

 

Z tego miejsca pozdrowienia dla administratora Cyberdusk' a, który o 1 w nocy siedzi na GG i pomaga Klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×