Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
necik

Jaka Maszyna Dla Około 300 Klientów?

Polecane posty

Witam,

Mam nadzieję że wybrałem odpowiedni dział ;)

 

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze odpowiedniej maszyny na której będzie około 300 kont (strony raczej małe, nic wymagającego).

Dysk powiedzmy 600 gb, a jak z resztą? Jaki do tego będzie potrzebny procek, ile ramu itp.?

Mam możliwość kolokacji i tak sobie wszystko obliczam, dodaję, odejmuję... i chciałbym wiedzieć ile może kosztować taki serwer?

Jeżeli chodzi o jakość to załóżmy że skrajne wartości odrzucamy.

 

PS. Jakie łącze będzie potrzebne do obsłużenia tylu klientów? Czy wystarczy 5 mbps, a może 10 mbps - jak to obliczyć?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że następująca konfiguracja powinna być wystarczająca (zapożyczone z DS5k - Hetzner ; ) ):

 

AMD Athlon 64 3700+

2 GB DDR400 RAM

 

Co do łącza, wszystko zależy od tego jaki transfer generuje te 300 osób.

Cena serwera, z kolei uzależniona jest też od tego czy ma to być 'serwer' - desktop, składany samemu.

Czy jakiś markowy 1U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie udzielic Ci jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zalezy od tego jacy to beda klienci.

Zacznij od drugiej stony - jaki masz budzet i na tej podstawie dobierz cos rozsadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet, hmm, powiedzmy że 10k PLN.

Czy to wystarczy na jakiś mały start (kolokacja na dobrym łączu oraz serwer z którego można wycisnąć jak najwięcej)?

 

PS. Właściwie to temat można chyba przenieść do działu Własna Frma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na początek pomyśleć o serwerze dedykowanym, zawsze to mniej problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waśnie, jak nazywa sie ta opcja że można dołączyć kolejne serwery dedykowane tak aby wszystko działało razem?

Może znacie jakieś przykłady serwerów które na to pozwalają?

 

Bo klaster to chyba to nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klaster, owszem, jak sam kiedyś wybudujesz własną serwerownie ; ).

Co do połączenia, serwerów, jest to połączenie programowe - serwery komunikują się miedzy sobą, mówiąc w dużym skrócie i uproszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waśnie, jak nazywa sie ta opcja że można dołączyć kolejne serwery dedykowane tak aby wszystko działało razem?

Może znacie jakieś przykłady serwerów które na to pozwalają?

Czy naprawdę uważasz, ze z tak małym budżetem powinieneś zająć się akurat branżą, na której temat nie masz w zasadzie wiedzy? Takie podejście (pomijajac przypadek) z góry skazane jest na niepowodzenie. Znajdź coś, czym się pasjonujesz i na czym się doskonale znasz -- wtedy będziesz miał szanse na sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę uważasz, ze z tak małym budżetem powinieneś zająć się akurat branżą, na której temat nie masz w zasadzie wiedzy? Takie podejście (pomijajac przypadek) z góry skazane jest na niepowodzenie. Znajdź coś, czym się pasjonujesz i na czym się doskonale znasz -- wtedy będziesz miał szanse na sukces.

Właśnie kończę studia i najwyższa pora zająć się czymś poważnym ;)

Kwoto może i mała, ale myślę że na początek wystarczy.

 

PS. Dziękuję za przestrogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kończę studia i najwyższa pora zająć się czymś poważnym :)

Kwoto może i mała, ale myślę że na początek wystarczy.

Wystarczyłaby i mniejsza, gdybyś np. znał rynek i potrafił sam administrować, w innym przypadku wystarczy conajwyżej do rozkręcenia hostinku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam: zanim cokolwiek zrobisz policz sobie koszty, jakie potrzebne sa przychody aby je pokryc,

Moze gdzies na TVN jest archiwlny odcienek porgramu Firma"zakladamy firme hostingowa" , a tak wogole jesli traktujesz to jako inwestycje nie hobby to lepiej zainwestuj pieniadze w jakis Fundusz Inwestycyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×