Skocz do zawartości
MethOd

Kolejny Problem Z Qmailem.....

Polecane posty

Witam.

Jak juz poprzednio pisałem miałem duży problem z qmail-remote.

Błąd poprawiłem ale wyszła kolejna bajeczka.

qmail z smtp-auth, spf-patch, spamassassin , clamav, oraz rblsmtpd.

Wszystko jest cacy, odfiltrowuje poczte ze spamem i z virusami. Tylko ktoś moze mi wyjasnic dlaczego clamdscan gdy odpla sie w max 10 instancjach użycie proca roznie nawet do 60 %. Sprzęt to Intel Xeon 3.0 GHz, 1 GB Ram.

I nie jest tak non-stop. Raz na kilka dni sie takie cuda dzieją. Może to jakis DoS ????

 

Spotkał sie z tym ktoś.....???

Czekam na wasze uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka, zbyt duże rozmiary skanowanych wiadmości, większy ruch na poczcie, sprawdź w logach co clamdscan robi w trakcie wzrostu loadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze zabiera sie za bardzo duzy zalacznik, do tego jeszcze na przyklad skompresowany? To potrafi zuzyc. Jak wspomnial Adrian, sprawdz w logach :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W logach nic niema, jest tylko ze skanuje, na niektórych mailach czas skanowania rosnie do 80 sekund. Kurde na innych serwerach tego niema . Moze ktos jeszcze sie z tym zetknął lub rozwiązał taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to włącz opcję logowania zdarzeń clama i wszystko będziesz miał w logach co i kiedy robi.

(a jak to zrobić to możesz poczytać dokumentację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam włączoną taką opcję , widze co skanuje , jak długo. Ale niema nic nienormalnego w tych logach.

Jak zmniejsze wiekosc skanowanego pliku to zacznioe puszczać wirusy. Poza tym w dokumentacji clamd jest napisane ze max wielkość skanowanego pliku powinna być taka jak maxymalna wielkość wiadomości, w moim wypadku 10 MB.

 

Kurde nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam włączoną taką opcję , widze co skanuje , jak długo. Ale niema nic nienormalnego w tych logach.
To skoro masz wszystko w logach to ciężko tak dokładnie przeanalizować co było skanowane w czasie znacznego wzrostu load'u?

(typy plików, ich rozmiary)

Jak zmniejsze wiekosc skanowanego pliku to zacznioe puszczać wirusy. Poza tym w dokumentacji clamd jest napisane ze max wielkość skanowanego pliku powinna być taka jak maxymalna wielkość wiadomości, w moim wypadku 10 MB.

Gdy przez serwer poczty przechodzić będzie wiadomość o wielkości 100MB to taki maksymalny rozmiar ustawisz dla skanera?

(powodzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione w qmailu ze maksymalna wielkość wiadomości to 10 MB. Tak samo ma ustawiony ClamAV.

Nie planuje przepuszczać większych wiadomości jak 10 MB.

 

Wszystko wydaje sie być poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×