Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheBlood

Przeglądarka Internetowa Na...serwerze Linux

Polecane posty

Witam,

 

Jak wiadomo do serwera dedykowanego ma się zdalny dostęp. Jednak odnoszę wrażenie, że ów zdalny dostep opiera się na innych zasadach niż w Windowsie, tzn mamy bardziej ograniczone pole manewru. W przypadku zdalnego połaczenia z Windowsem możemy odpalić przeglądarkę, wejść na konkretną stronę (chociażby wyslijto.pl) i np ustawić wysyłanie jakiegoś pliku. A jak wygląda sprawa w Linuxie? Czy istnieje możliwość wykonania analogicznej czynności jak wyżej napisałem w przypadku Linuxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda sprawa w Linuxie? Czy istnieje możliwość wykonania analogicznej czynności jak wyżej napisałem w przypadku Linuxa?
A dlaczego mialaby nie istniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TheBlood jest to tryb tekstowy przeznaczony do administracji i nie ma co obciążać maszyny trybem graficznym , ale jeżeli chcesz sie uprzeć poczytaj o vnc i nxserver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zainstalowalem VNC serwer, środowisko graficzne do niego, odpowiednio skonfigurowalem i zdaje się, że dobrze pyka...

 

Niestety po tych zabiegach, nie mogę przez ssh połączyć się z serwerem, zaś przy probie zrestartowania ssh otrzymuję komunikat:

 

Starting sshd: PRNG is not seeded

 

Co jest tego przyczyną? Przeglądając google natknąłem się na jakiś skrypt/program, który "naprawia" ten bład, ale może istnieje jakiś bardziej humanitarny sposob rozwiązania tego problemu, pokroju zmiany jakiejś opcji? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starting sshd: PRNG is not seeded
Wyglada na to, ze nie masz /dev/{u,}random. Kompilowales moze wlasne jadro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kompilowałem i obawiam się, że nie potrafię tego zrobić. Mam vpsa z gotowym CentOSem zainstalowanym przez DC. Jak mogę sprawić, by to /dev/{u,}random pojawiło się gdzie trzeba i było akceptowane przez SSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/dev/random (ew. /dev/urandom) to plik, ktory w systemie stanowi zrodlo liczb pseudolosowych. Skoro wczesniej sshd sie odpalalo, a teraz nie, to znaczy, ze przed chwila go skasowales (umyslnie lub nie :P).

 

Sproboj odbudowac strukture katalogu /dev tym poleceniem:

cd /dev; sh MAKEDEV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem ręcznie te pliki random i urandom, ale sshd nadal się nie odpala. Zaś tego pliku MAKEDEV nie ma w ogóle w katalogu dev. Nic nie usuwalem, coś się poknociło podczas instalacji środowiska graficznego...

 

Na innym serwerze mam m.in ten pliczek MAKEDEV, problem w tym, że nie wiem jak go wgrać na ten nieszczęsny serwer, bo ssh nie działa :/

 

Masz moze jakiś pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stworzyłem ręcznie te pliki random i urandom, ale sshd nadal się nie odpala.
To nic nie da :P

 

Na innym serwerze mam m.in ten pliczek MAKEDEV, problem w tym, że nie wiem jak go wgrać na ten nieszczęsny serwer, bo ssh nie działa :/

 

Masz moze jakiś pomysl?

O ile to jest CentOS (bo znajac zycie MAKEDEV rozni sie miedzy dystrybycjami) to wgraj via FTP/VNC/cokolwiek :P Nie jestem wrozka i nie wiem co tam masz poinstalowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nic nie dalo. Po kilku godzinach rozgryzania, przerzucania plikow Dev z jednego serwera na drugi poddalem się i zamowilem reinstalację systemu :/ Dobrze ze darmową :P

 

Nie polecam środowiska gnome na CentOS - na 100% rozwali wam system :P

 

A przy okazji: znacie moze jakieś lżejsze, bezpieczniejsze i mniej zawodne środowisko graficzne dla linuxa? Które nie będzie instalować mi jakichś podejrzanych demonów blokujących ssh i "czyszczących" katalog dev? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety to nic nie dalo. Po kilku godzinach rozgryzania, przerzucania plikow Dev z jednego serwera na drugi poddalem się i zamowilem reinstalację systemu :/ Dobrze ze darmową :P
E... Miales uruchomic MAKEDEV (tak jak Ci to napisalem 3 posty wyzej), a nie przerzucac pojedyncze pliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem. Pojawiło się kilkadziesiąt razy command not found i raz error o braku dostepu do jakiegoś pliku. Nic nie uleglo zmianie. Wowczas zaczalem pliki przerzucac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji: znacie moze jakieś lżejsze, bezpieczniejsze i mniej zawodne środowisko graficzne dla linuxa? Które nie będzie instalować mi jakichś podejrzanych demonów blokujących ssh i "czyszczących" katalog dev?

 

- Fluxbox/Blackbox

- WindowMaker

- Xfce - naprawdę fajne i lekkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji: znacie moze jakieś lżejsze, bezpieczniejsze i mniej zawodne środowisko graficzne dla linuxa? Które nie będzie instalować mi jakichś podejrzanych demonów blokujących ssh i "czyszczących" katalog dev? ;)

 

Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją czy instalujesz gotowe paczki z zachowaniem zależności takie coś się po prostu nie zdarza.

 

- Fluxbox/Blackbox

- WindowMaker

- Xfce - naprawdę fajne i lekkie :)

 

To są menedżery okien działające w środowisku graficznym X-Free86 / Xorg.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją czy instalujesz gotowe paczki z zachowaniem zależności takie coś się po prostu nie zdarza.

 

Polecam instalację KDE poprzez yum groupinstall "KDE (K Desktop Environment)" na CentOS5 :) Możliwe, iż bedziesz mial wlasnie dokladnie takie bledy jak powyzej opisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×