Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ken

Wazne dedykowane pytania :)

Polecane posty

Prosze doswiadczonych o odpowiedz na kilka pytanek:

 

1) Czy istnieje cos takiego jak fantastico ale dzialajace pod wlasnym panelem/czystym systemem ?

 

2) Zakladajac ze server jakis sluzy tylko pod mysql. Jaki konfig serwka jest dla bazy wazny ? Szybkie dyski scsi, duzo ramu - a co z raidem ? Jaki polecacie dla serwka sluzacego tylko pod mysql ? Raid1 bedzie odpowiedni (mniejsza szybkosc zapisu) czy moze inny np raid1+0 ?

 

3) Klaster ... Jaka konfiguracje polecacie ? Wiem ze duzo zalezy od ilosci uzytkownikow,ruchu, kont, rodzaju etc ale moze ktos ma jakies doswiadczenia i moze doradzic jak moze wygladac klaster "optymalny" ?

np 1 server slabszy pod dns, 2 ze scsi pod mysql i 3 pod konta

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec co do punktu pierwszego to cos jest, ale niestety nie mam koncepcji jak to odszukac. Popytam jutro google jak wpadne na jakies slowo kluczowe.

 

Teraz drugie pytanie:

Duzo ramu i dyski scsi, to ma sie rozumiec. Zaden dysk nie wytrzyma swapowania bazy danych wiec nie ma co oszczedzac na RAMie. Co do ramu to dobrym rozwiazaniem jest RAID 10 z pelnych 4 dyskow (a nie z dwoch jak to czasami sie robi), w ten sposob otrzymujemy duza niezawodnosc i szybkosc jednoczesnie.

 

No to moze teraz punkt trzeci.

Dokladnie, chyba cos takiego jak klaster optymalny nie istnieje, jesli jest to typowy hosting to moze wystarczyc jedna porzadna maszyna, a potem druga i jakis sprzetowy load balancing (w sensie przez osobne urzadzenie), ale jesli mowimy o pojedynczej aplikacji bardzo duzej to obowiazkowo osobny serwer na baze danych i drugi na reszte, a czasami to kazda usluga na osobnym serwerze. Mysle, ze nikt nie jest w stanie podac recepty na kazdy przypadek.

Ale wersja podana przez Ciebie wydaje sie byc nienajgorsza. Wszystko wpiete w jednego(osobnego) switcha 1Gbps i powinno sie dobrze sprawowac.

 

Mam nadzieje, ze ktos cos jeszcze dopowie bo jesli chodzi o klastry to moja wiedza jest bardzo mala.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×