Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mondzio

[opinie] host1.pl

Polecane posty

No właśnie to jest nowy hosting, dane firmy są, serwery w Niemczech, ping mały , chodzą szybko , ceny konkurencyjne, ma tam ktoś konto

 

dałem temat na wh i jakoś nikt nie oceniał to może chociaż ktoś tu zacznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamowilem konto testowe, czekalem na nie kilka godzin i mialo parametry tak okrojone ze nie moglem go przetestowac (nie moznabylo podpiac domenki etc. zamiast 5gb miejsca bylo chyba 500mb)

phpMyAdmin pokazywal ze mysql jest w wersji 3.x.x (tam gdzie x to nie pamietam wersji)

Wiec zrezygnowalem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zamowilem konto testowe, czekalem na nie kilka godzin i mialo parametry tak okrojone ze nie moglem go przetestowac (nie moznabylo podpiac domenki etc. zamiast 5gb miejsca bylo chyba 500mb)

phpMyAdmin pokazywal ze mysql jest w wersji 3.x.x (tam gdzie x to nie pamietam wersji)

Wiec zrezygnowalem...

A po co Ci 5 GB i możliwość podpięcia domeny do _przetestowania_ konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem tam konto.. przez miesiac (pakiet za 30zl).

 

Na poczatku wszystko pieknie - zadnych problemow.

 

Postawilem tam galerie zdjec i zaczely sie jaja

(przy ok 500 userach 10-15tys wyswietlen dziennie).

Jedno odswierzenie ok 50kb danych,

dziennie wykorzystywane ~1,5GB transferu.

Wielkosc bazy myslq... 1 MB !!!!!

 

Zaczely sie opoznenia w HTTP response, z 2 razy zdazyla baza sie zatkac...

..wkoncu dostalem info ze obciazam straszliwie serwer i mi zablokowano konto.

Serwer zdazyl jescze zaliczyc calkowity pad z reinstalacja systemu i niedostepnoscia przez prawie 2 dni. Na szczescie robia backupy danych.

 

Dla porownania wczesniej mialem galerie na risp.pl z zuzyciem ok 1,1GB/dzien i nie bylo ZADNYCH problemow.. jak wiadomo risp.pl ma conajmniej 500 kont userow.

 

Wniosek?

Trzymac mozna duze ilosci plikow i prostsze strony ale uzywanie zaawansowanych skryptow php opartych o bazy danych mija sie z celem.

 

Na chwile obecna 16.56 host1 jest niedostepny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta testowe zazwyczaj są obcięte w możliwościach, myśle że i tak dali niezłe parametry jak na konto testowe bo można spotkać testowe np. po 20 MB pojemności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neas: jak to po co?

To tak jak byś chciał kupić buty a sprzedawca by Ci dał przymierzyć takie dla dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neas: jak to po co?

To tak jak byś chciał kupić buty a sprzedawca by Ci dał przymierzyć takie dla dzieci...

 

500 MB w zupelnosci powinno Ci wystarczyc do przetestowania konta - zainstalowania np. forum, skryptu galerii, czata itd. i sprawdzenia szybkosci, polaczenia, jak sie serwer i Twoja strona zachowuje przy duzej liczbie userow online jednoczesnie i inne ... Jesli do testu potrzebujesz konto 2 GB to tylko mozna sie domyslac po co Ci az takie duze konto ... (oczywiscie nie sugeruje ze jestes jednym z tych, ktorzy zakladaja > 1000 MB konto testowe tylko po to, by przez okres testu hostowac tam pliki do udostepniania znajomym, a gdy test minie, to postanawiaja testowac inny hosting. Na szczescie niektorzy rozsadnie w okresie testowym udostepniaja zaledwie xx powierzchni i yy(y) transferu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie powinna być wydzielona oferta z _przykładowym_ kontem. Jakby mi miało wystarczyć 500mb, to bym takie chciał zamawiać i nie było by problemu.

 

Mój tok myślenia jest taki - mam duźy serwis >2GB danych, wrzucam go na konto testowe, podpinam sobie jakąś domenke, prosze admina np. o wildcarda na nią (i patrze jaka szybka jest reakcja), potem z róźnych serwerów robie symulacje ruchu jakiego oczekuje i patrze czy serwer muli czy nie, jak muli to sie zwijam, jak nie to płace i podpinam właściwą domenke. I to jest właśnie dla mnie konto testowe...

 

Sorry, ale jeśli chodzi o okrojone "konto testowe" to chyba jedynym celem jest pokazanie jak wygląda cpanel, directadmin czy inne takie - równie dobrze firma moźe dać linka do firmy która udostępnia taki panel źeby sobie obejrzec...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale jeśli chodzi o okrojone "konto testowe" to chyba jedynym celem jest pokazanie jak wygląda cpanel, directadmin czy inne takie - równie dobrze firma moźe dać linka do firmy która udostępnia taki panel źeby sobie obejrzec...

 

Moj punkt widzenia jest nieco inny.

Nie musisz od razu porywac prezydenta, by trenowac jego odbicie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i: no tak... według Twojego myślenia: wystarczy że zjesz jabłko a będziesz wiedzieć jak smakuje banan :)

 

Po prostu wiem ze chodzi o transfer i ze sa osoby ktore po to zakladaja konta zeby sobie mp3 pohostowac jakis czas, ale to jest sprawa firmy. Jezeli ktos z gory mi nie ufa to mozna sobie od razu ekstrapolowac jakie firma ma podejscie do klienta. Jezeli nie potrafia sobie poradzic z takimi osobami to niech nie robia kont testowych, a raczej cos na zasadzie "satysfakcja gwarantowana lub zwrot pieniedzy"...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i: no tak... według Twojego myślenia: wystarczy że zjesz jabłko a będziesz wiedzieć jak smakuje banan :)

 

No nie do konca akurat :)

Poczatek moze trafny - wystarczy ugryzc jablko by (tu nieco zmieniam) domyslec sie jak smakuje jego reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie masz racji.

 

Dla mnie konto 5gb to taki wlasnie banan, a 500mb to skromne jabluszko :)

 

A ugryzc to znaczy testowac np. tydzien.

 

Hosting to owoce...

 

Czyli jezeli ugryze jablko to wiem jak bedzie smakowac i co sie mozna spodziewac po owocach firmy, ale nadal nie wiem czy maja smaczne banany - rozumiesz ? :)

 

Cos sie zaczyna offtopic robic hehe

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie masz racji.

 

Dla mnie konto 5gb to taki wlasnie banan, a 500mb to skromne jabluszko :)

 

A ugryzc to znaczy testowac np. tydzien.

 

Hosting to owoce...

 

Czyli jezeli ugryze jablko to wiem jak bedzie smakowac i co sie mozna spodziewac po owocach firmy, ale nadal nie wiem czy maja smaczne banany - rozumiesz ? :)

 

Cos sie zaczyna offtopic robic hehe

 

Pozdrawiam

 

Przykro mi, ale Twoje jablko to mekintosz, wiec nie jestem pewien, czy ta platforma owocowa spelni Twoje wymagania : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×