Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mikołaj FC.pl

płatności do ThePlanet.com

Polecane posty

Witam, mam taki problem, czy w theplanet.com można płacić kartą VISA ELECTRON? Co prawda jest to karta z Inteligo i jako jedyna wydawana przez polskie banki ma "autoryzację internetową" (czy jak się to nazywa), ale mimo wszystko nadal jest to ELECTRON. Przykładowo w Ev1.net mogę nią płacić bez problemów, ale kiedyś w jednym z amerykańckich serwisów (boxedart.com) nie chcieli mi jej przyjąć. Wtedy posłużyłem się wirtualną kartą internetową z mBanku...

 

Jednak theplanet.com chcą podobno też skany obu stronny karty, a jak wiadomo kartej wirtualnej nie przefaxuje do nich ;)

 

Tak, więc czy w theplanet.com mogę płacić kartą VISA ELECTRON?

 

A jeżeli nie to jak to obejść? Czy jedyne wyjście to VISA CLASSIC? :-(

 

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij podczas przesylania skanu zamazac liczby numer seryjny karty i numer cvv2 powinni ci ta karte z autoryzowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ThePlanet akceptuje wszystkie karty, odmowa płatności może nastapic, gdy bank blokuje płatności kartą, w inteligo blokady niema - płacić można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zapomnij podczas przesylania skanu zamazac liczby numer seryjny karty i numer cvv2 powinni ci ta karte z autoryzowac
Naprawdę mam to zamazać? Może to śmiesznie zabrzmi, ale myślałem że właśnie po to sie to do nich faksuje? :)

 

ThePlanet akceptuje wszystkie karty, odmowa płatności może nastapic, gdy bank blokuje płatności kartą, w inteligo blokady niema - płacić można.

 

Dzięki, wiele mi to wyjaśniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co mazać ? Przecież te dane są także w panelu i mają do nich dostęp osoby weryfikujące zamówienie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma w panelu numeru karty cvv2 ! do niego ma firma autoryzujaca dane naprzyklad jak polski Ecard !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do Urzędu Skrabowego, żeby sie dokładniej dowiedzieć jak to jest z tym wrzucaniem w koszta i Pani powiedziała mi, że potrzebny jest wyciąg z karty, rachunek (może być taki wyrukowany) i umowa na dzierżawe serwer. I właśnie czy ktoś słyszał o takiej umowie? czy np w theplanet.com jest coś takiego do wydrukowania?

 

Pozdrawiam,

Mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zapomnij podczas przesylania skanu zamazac liczby numer seryjny karty i numer cvv2 powinni ci ta karte z autoryzowac

 

Stosuje inne rozwiazanie w takich sytuacjach. Poniewaz posiadam konto w Inteligo stworzylem podrachunek o nazwie protected na ktorym trzymam wszystkie srodki. W momencie gdy wiem, ze zbliza sie za circa 24 godziny platnosc za serwer przelewam wyznaczona kwote + 20 zl gdyz niestety np. $100 nie jest rowne aktualnemu przelicznikowi 3.187 x 100 lecz ~325 PLN.

 

Niestety i takie rozwiazanie nie gwarantuje bezpieczenstwa gdyz placac tydzien temu za dopelnienie konta heyah kwota zostala pobrana mimo, iz nie przelano srodkow przeznaczonych na rozmowy. Zareklamowalem to zajscie i jak narazie otrzymalem jedna odpowiedz.

 

Pzdr.

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro w polsce zaczął działać ebay, to niedługo nie będzie już problemu, bo mają wprowadzić paypala (albo payu - już nie pamiętam), a dzieki temu będzie moąna płacić na całym świecie, bez większych problemów (mówię ofkorss o płatnościach internetowych).

 

A co do kart kredytowych, to polecam tą z mbanku - specjalnie do transakcji przez neta. Ładujsz na konto karty tyle ile ci potrzeba (ograniczenie - stan twojego konta bankowego) i płacisz. Karta nie korzysta z konta głównego i dlatego jest bezpieczna bo za jej pośrednictwem (nawet znając wszyskie numery i piny) nie można ściągnąć kasy z konta bankowego. Ponoć są to obecnie najlepiej zabezpuieczone płatności kartą w internecie (ja z czystym sumieniem polecam - a jeśli są pytania to jest dodatkowo chat 24h dobę i mozna spytać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irvin : niestety (albo i stety bo zadnia są podzielone), PayPal chyba się nie predko pojawi. Ich zdaniem u nas ciągle po ulicach biegają białe niedzwiedzie a prąd ma co druga wieś.

 

Wquerwiające ale prawdziwe.

 

BAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrde, zaczekajcie, musze odstrzelić niedźwiedzia, bo prąd wyłączyli i przylazł ;) (hmm mżoe mają rację, ale wolę białe niedźwiedzie niż terrorystów którzy biegają z bombkami nie tylko w Święta :) )

 

A poważnie, albo paypal albo payU musi niedługo pojawić się w polsce, bo inaczej powstanie polskiego ebaya nie miało by sensu. Mam niby konto na ebay.pl ale jeśli mam to porównać do allegro, to aż się boję, bo z tego co widzę panowie z US nie potrafią robić niczego user friendly (no może poza łindołsami - choć na archa nie narzekam :) ).

 

Wogóle, jeśli nie wystartuje żaden system płatności - polacy nie będą sprzedawać rzeczy w świat, a tylko do tego nadaje się na razie polski ebay, jako serwis na rynek krajowy to dno i 10m mułu... Aha i jeśli się nie mylę, to przy rejestracji gdzieś wyczytałem że wszelkie płatności za wystawianie przedmiotów itd. będą w euro, a wtedy przeciętny użytkownik zapłaci drugie tyle za prowizje od platności kartą (którą nie wszyscy mają ;) ).

 

To tyle tak średnio do tematu :)

 

Moim zdaniem jakiś system płatności musi powstać i tyle :) w innym wypadku trzeba będzie czekać do 2007 (?) roku na euro, ale to i tak przy płatnościahc do stanów niewiele daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×