Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adremja

Minusy oversellingu

Polecane posty

Znam plusy oversellingu ale podejrzewam, że jak wszystko ma on swoje plusy i minusy. Móglby ktoś mi je przedstawic? Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stosowanie oversellingu powoduje, ze na serwerze zaklada sie duzo wiec kont niz serwer jest w stanie wytrzymac ...

oczywiscie w pierwszej fazie (pierwsze m-ce) jest wszystko fajnie ale z czasem klienci zapychaja swoje konta, instaluja duzo roznego rodzaju skryptow i baz danych a to w pewnym momencie spowoduje paraliz serwera, przytykanie lacz, awarie mysqla itp...

 

ogolnie overselling jest oki jesli umie sie go zastosowac i wie sie ile kont mozna zalozyc na jednym serwerze. No i oczywiscie wymagane jest ciagle monitorowanie obciazenia serwera i lacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czyli ok stosowanie z umiarem nic nie szkodzi.

 

Teraz wiem skad się biorą tak niskie ceny w niektórych ofertach :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz wiem skad się biorą tak niskie ceny w niektórych ofertach

Niskie ceny biora sie zwykle z glupoty, a nie z oversellingu. Overselling sam w sobie nie jest zly, a glownym minusem jego jest to, ze wymaga myslenia od osob, ktore go stosuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie wy zasady przyjmujecie?

 

my przydzielamy okolo 60% ponad morzliwosci serwera (hd oraz traffic) na kontach reselerskch. 30% kat jest aktywnie rozbudowana, z tego 10% wykorzystuje php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Overselling jest powszechny i tak dlugo jak stosujemy go z umiarem, to bedzie OK.

 

Nie mamy zadnej regulki, wedlug ktorej obciazamy serwer. Caly czas load, wykorzystanie dysku, RAMu i lacza sa monitorowane i na tej podstawie przydzielamy konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×