Skocz do zawartości
matix

[kupno] Vps Vs Server

Polecane posty

Witam bardzo serdecznie wszystkich, gdyż to mój pierwszy post.

 

Chciałem się Was poradzić, co byłoby lepsze, VPS czy Server Wirtualny.

A więc mam sobie kilka serwisów, dość zoptymalizowanych, gdyż mają cachowanie zapytań i kilka innych bajerów, więc nie generują wielkiego obciąznia.

Ale niestety, na serwerze będzie dużo odwiedzin (~5,000) oraz dużo plików w downloadzie(  ~500  x 1-10mb ).

Za niedługo będzie także kolejny serwis typu fotka.pl, któr chcę umieścić na nowo kupionym *serwerze*.

Wobec tego mam pytanie, co wybrać? 

 

Moglibyście podać jakies zalety tego VPS-a na tle wirtuala / lub odwrotnie ?

Może macie jakiś fajny pakiet? Cena oczywiście czym mniejsza tym lepsza ... najlepiej jakiś dobry w stosunku cena/jakość.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy tego VPS-a trzeba konfigurować, czy posiada on panel administracyjny, tak samo jak serwery wirtualne?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam,

Matix.

 

{ PS. Chętnie kupię dedyka z kimś na pół / jestem osobą rzytelną - nie ma obaw o utratę jakiś pieniędzy ! }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moglibyście podać jakies zalety tego VPS-a na tle wirtuala / lub odwrotnie ?

Może macie jakiś fajny pakiet?

 

Jeszcze jedno pytanie, czy tego VPS-a trzeba konfigurować, czy posiada on panel administracyjny, tak samo jak serwery wirtualne?

 

Matix.

 

To czego szukasz to tzw. hosting dedykowany. Porownianie zalet i wad hostingu dedykowanego i wspoldzielonego ( zwyklego) masz tu : Artykul - Hosting dedykowany kontra hosting zwykły (współdzielony)

 

jesli zalezy Ci na dobrej jakosci (serwery w PL, obsluga po polsku) to zapraszam do

ProVPS.pl - oferta managed VPS

VPSy root trzeba konfigurowac, jednakze managed VPSy sa juz skonfigurowane i nie musisz ich konfigurowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Postaram się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Otóż przy serwerze wirtualnym mamy do czynienia ze współdzieleniem sprzętu i SYSTEMU wraz z podstawowymi usługami, przez wielu użytkowników. Jeśli na serwerze jest np. baza MySql 4, to zazwyczaj nie będzie można mieć jednocześnie MySql 5. Podstawowym problemem jest upgrade: jeśli na serwerze jest np. 100 użytkowników, przyzwyczajonych już do PHP4 i MySql4, to nie można "na pstryknięcie palcem" zmienić tego na wyższe wersje, bo wielu użytkownikom sprawiłoby się tym problem. Inny przykład: globalna polityka antyspamowa. Zazwyczaj jest tak, że poza filtrami ustawianymi "per skrzynka" istnieją jakieś globalne systemy filtrowania - np. zombie killer. Ustawieta takich filtrów, a także paru innych elementów oprogramowania serwera, wpływają na wszystkich użytkowników. Nie zawsze można dopasowac ustawienia do preferencji jednego klienta. Ponadto zasoby sprzętowe są współdzielone bez gwarancji dostępności. Nie ma możliwości przydzielenia użytkownikowi np. gwarantowanej wielkości 512 MB RAM na jego potrzeby. Pamięć jest dynamicznie używana i dzielona między wszystkich użytkowników. Jeśli jeden z nich uruchomi oprogramowanie bardzo "zasobożerne" może doprowadzić do tego, że pozostałym użytkownikom usługi będą działać istotnie wolniej, a w skrajnym wypadku (np. przy gorzej zabezpieczonych maszynach) może nawet zawiesić serwer tak, że administrator nawet przez konsolę się nie zaloguje (widywaliśmy przypadki, kiedy LA było trzycyfrowe, taką maszynę naprawdę ciężko ratować zdalnie).

 

Z kolei VPS to inna technologia. Wartwa wirtualizacji, nakładana na bazowy system operacyjny, generuje wirtualne środowiska dla poszczególnych klientów. W takich warunkach każdy na hasło root'a do swojego wirtualnego środowiska. W technologii Virtuozzo, z której akurat my korzystamy, jest możliwe, żeby każdy użytkownik miał nawet inną dystrybucję. Mogą więc współistnieć dystrybucje np. RedHat i Debian. Znacznie dokładniej dzieli się sprzętowe zasoby i można przydzielić np. gwarantową wielkość RAM dla danego klienta, albo przypisać mu np. 20% czasu procesorów. Jeden klient nie jest w stanie zawiesić całej maszyny, co najwyżej może zdestabilizować własne środowisko, bez wpływu na pozostałych. Nie jestem pewien jak jest w innych technologiach, ale w Virtuozzo dajemy panel - w zasadzie tylko do zdalnego resetu. Oczywiście można też postawić panel do zarządzania usługami. Może to być np. Direct Admin, albo Plesk. Zazwyczaj jednak nie jest on wliczony w cenę usługi.

Więcej informacji na temat naszych VPS: http://www.sisco.com.pl/hosting-vps.html

 

Podsumowując, doradzam VPS głównie jeśli

- ma sie własnego admina albo chce wydać dodatkowe środki na panel administracyjny (niekoniecznie wielkie środki, np.

bezterminowa licencja DA to zaledwie ok. 400 zł netto)

- ma się potrzebę indywidualnych ustawień, bez względu na innych użytkowników (np. wersje PHP, baz)

 

W wypadku przedstawionego przedsięwzięcia doradzałbym jednak dobry pakiet na stabilnym serwerze wirtualnym.

Warto zainteresować się pakietami dla resellerów. Proszę, oto nasza oferta w tym zakresie:

http://www.sisco.com.pl/hosting-da.html

 

W razie pytań lub potrzeby testowania proszę o kontakt mailem: artur.pajkert@sisco.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×