Skocz do zawartości
student3c

Vps Na Serwis Randkowy

Polecane posty

czesc

nie znam sie na serwerach dopiero zaczynam rozgryzac ten temat. Wiem na razie ze musze kupic na poczatek serwer wirtualny. Problem w tym ze nie wiem ile powinien miec pamieci RAM gwarantowanej oraz mniej-wiecej jaki procesor wielkosc dysku, trasfer itd. Jesli macie jakies rozwiazania ktore mi pomoaga to prosilbym was o specyfikacje jakiej bym potrzebowal. Aha... serwer ma byc dla serwisu randkowego w UK. po moich szukaniach wymyslilem oferty z www.hosterope.de i www.strato.de mozecie polecic mi ktoras z ich ofert? dzieki serdeczne.

 

P.S. To forum wymiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hetzner.de nie bierz bo mają porąbane łącza i mają w dupie Polaków.

Nie jest to raczej prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hetzner.de nie bierz bo mają porąbane łącza i mają w dupie Polaków.

 

Jakieś osobiste doświadczenia? :zieff:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz tak negatywną opinię słyszę o hetzner.de :)

 

Co do dedyków nową ofertę przedstawiło webperoni.de - mocny sprzęt tylko że umowa na 6 miesięcy ale przy tych cenach i jakości to naprawdę ok. Mam tam dedyk i polecam, miałem z nimi tylko 2 przygody z ramem i pare dni temu na pół godzinki przerwa. Oczywiście mam serwer od grudnia chyba :)

 

student3c- naprawdę VPS jest dla osób hmm które mają małe serwisy które zaczynają, po drugie będziesz zmuszony dzielić serwer z innymi co przy poważnym projekcie nie jest wskazane. Przy okazji jest niby gwarantowany CPU i RAM, ale czy te gwarantowane ci wystarczy ?

 

Więc tak:

webperoni.de polecam obiema rękoma, a teraz mają ofertę z dyskami sata-II więc myślę że warto :)

hetzner.de - polecają

serverbasar.de - kupuję w tym tygodniu dedyk więc o jakości nic nie powiem.

 

Myślę że opcja w webperoni.de za 66 euro naprawdę wystarczy na początek. Pisałeś że na serwer vps chcesz wydać nie więcej niż 70 euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

exe - Z tego co student pisał chciał by ktos mu polecił coś z ofert HE i strato?

 

Po drugie student dopiero chce otworzyc ten serwis randkowy, wiec po co ładowac się w dedyka. Lepiej zaopatrzyc sie w najmocnejszego VPSa. W szczegolnosci, że np.: z hosteurope najmocniejsza opcja na prawdę ma sporego powera.

 

To jest moje zdanie.. Jesli serwis rzeczywiście sie rozwinie, to warto wtedy pomyśleć o dobrym dedyku w tej samej firmie.

 

W hosteurope, podobnie jak w strato.de (xxl-web.com posrednik) bez problemu można przejśc na wyższą opcję..

 

Na Twoim miejscu wziąłbym najmocniejszego VPsa w hosteurope.de.. Nie ma co wydawac 100 albo i 200 euro miesieczne, jak okaże się cos kompletną klapą.. Teraz bardzo ważna jest grafika, mozliwości serwisu itp..jak nie będzie to wygladac estetycznie to nikt w tym nei będzie chciał sie rejestrować.. np.: możliwośc wstawiania wielu fotek i wyświetlania ich bez rejestracji to duzy plus dla serwisu..

 

Zawsze jak juz rzeczywiście wszystko pójdzie po Twojej mysli, to w nocy robisz przerwę techniczna i przenosisz serwis na mocna maszyne..

 

Ja zaczynałem od 1 VPSa, w tej chwili potrzebowalbym bym ich z 30..Dlatego mam kilka mocnych maszyn.. Ale zaoszczedziłem duzo pieniedzy wlasnie zaczynajac od małej opcji Vpsa. Nie licz na to, że w pierwszym miesiacu zarejestruje Ci sie 10tys osob.

 

fotka rozwijała sie wiele miesiecy za nim tak naprawdę zdobyła rozgłos. Serwis musi mieć coś niespotykanego, cos co przyciągnie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

A ja mam propozycję, żeby Twój serwis rósł razem z Tobą. Może jest sens zacząć od konta z dużymy limitami na serwerze resellerskim, następnie się przenieść na VPS, następnie na dedyka, potem na mocniejszego dedyka, potem na dwa dedyki (bazy osobno, www osobno) itd?

Świadczymy usługi w Poslce i po polsku :D na każdym z tych poziomów, tak więc możemy być stałym partnerem we wzroście przedsięwzięcia. Mam wielku klientów, którzy przy naszym doradztwie rozwinęli swoje biznesy od konta dla użytkownika końcowego na serwerze wirtualnym po dwuserwerowe klastry. Jeśli planujesz większe przedsięwzięcie, to zdecydowanie warto związać się z solidnym partnerem, który ma w tym doświadczenie i możliwości nadążania za rozwojem przedsięwzięcia.

 

Sądzę, że nie ma co porywać się na początku na serwer dedykowany, jeśli się jego możliwości nie wykorzysta. Niepotrzebnie będzie się wówczas ponosiło koszty serwera, podczas gdy na pewno lepsze byłoby te środki inwestować w rozreklamowanie przedsięwzięcia.

Co do wymaganych parametrów to sądze, że nie ma co się nastawiać, że startujace przedsięwzięcie wygeneruje w pierwszych miesiącach więcej niż 100-200 GB trafiku, najpewniej będzie to kilkanaście - kilkadziesiąt GB trafiku maksymalnie. RAM'u i procesor także nie są najważniejsze w pierwszej fazie. Dużo większe znaczenie będzie miała niezawodnosć serwera, szybkość usuwania ew. awarii itd. Jeli planujesz zmasowane kamanie - np. na portalach, to wówczas trzeba jednak mysleć o bardzo wydajnych rozwiązaniach. Mam klienta, który, mimo hostowania na serwerze IBMx336, 2xXeon 3.2Ghz, 2 GB RAM, nie wytrzymał zmasowanego ruchu po puszczeniu kampanii na Onecie. Musieliśmy mu wyfiltorwać te przekierowania, aby uratować serwer.

 

Generalnie jednak proponuję - nie przesadzać, stawiać na jakość, a nie na megaherce i megabajty na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu wziąłbym najmocniejszego VPsa w hosteurope.de.. Nie ma co wydawac 100 albo i 200 euro miesieczne, jak okaże się cos kompletną klapą.. Teraz bardzo ważna jest grafika, mozliwości serwisu itp..jak nie będzie to wygladac estetycznie to nikt w tym nei będzie chciał sie rejestrować.. np.: możliwośc wstawiania wielu fotek i wyświetlania ich bez rejestracji to duzy plus dla serwisu..

 

 

I tak tez chyba zrobie. Wezme mocnego VPSa z hosteurope.de ktory wytrzyma 10-20tys ludzi i jak cos to przeskocze na dedyka. Serwis nie okaze sie klapa tylko moze dluzej trwac jego rozwiniecie. Grafike mam dobra, mozliwosci ogromne (jak na ten rodzaj uslug) no i 3 mozliwe fotki do wstawienia. Moze w przyszlosci dodam mozliwosc wstawiania wiecej fotek. Bez rejestracji mozna zobaczyc fotki i dane wszystkich uzytkownikow tylko nie mozna sie z nimi kontaktowac (wiadomo). No a z 10tys ludzmi w pierwszym miesiacu to chyba rzeczywiscie przesadzilem ale moze adwords moze zrobi swoje. W sumie dalej nie wiem od jakiego serwera zaczac ale zapytam was jeszcze raz. gdybym takiego dedyka wzial byloby dobrze?

 

http://www.streamline.net/f2.php

 

w porzadku maszyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×