Skocz do zawartości
student3c

Potrzebuje (chyba) Vps

Polecane posty

Czesc

na marginesie: wypasione forum. wymiata

jakie parametry powinien miec moj przyszly VPS zeby postawic na nim serwis randkowy? Ilu uzytkownikow wytrzyma taki VPS? Latwo jest obslugiwac VPS? Czy moge np zaplacic jednorazowo jakiemus informatykowi za konfiguracje i potem juz nic nie robic z tym serwerem czy musze sie znac?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znasz się na Linuxie najlepszym rozwiązaniem będzie managed VPS (np. na www.provps.pl) i będziesz miał obsługę, dbająca o wszystko (jak w zwykłym shared hostingu) w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to wybierze VPS managed z provps.pl http://provps.pl/managed_vps.vps masz juz Apache + PHP5 + MySQL5 a jak coś to weźmiesz z Direct adminem bedzie ci lepiej nim zarzadzać niezraź sie cena ale suppport maja poprostu super na maila odpisuja max 10 minut a pomagaja i to bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest duzo to fakt ale fajnych jest ok 4-6. ja mam zamiar do nich dolaczyc ;). pozycjonowanie w google i adwords powinny zrobic swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecamy oferte provps.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na linuxie ale chyba jezeli moj informatyk skonfiguruje mi raz serwer to potem juz chyba nie bede musial nic robic z tym serwerem prawda? a co sadzicie o tych propozycjach:

 

http://www.xtrahost.net/xenvps/ (XenVM-512)

 

http://www.dotster.com/hosting/vps/linux-c...=vps|1128811742 (premium)

 

http://www.serverchoice.com/vps_features

 

http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL

 

ktory bylby najlepszy? moja strona jest dobrze napisana. Ilu uzytkownikow taki VPS wytrzyma? 1000? 4000? (ja nie mam zielonego pojecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No - weź ManagedVPS, a jak się rozrośnie serwis przejdziesz na serwer dedykowany z prywatnym adminem (myśle że zarobki z niego Ci na to pozwolą). Na start albo jakiś zwykły hosting, albo tak jak już wspomnieli poprzednicy np. ProVPS.pl i tego typu oferty managed vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

provps.pl fajnie wyglada ale 400zl netto to troche sporo. za $120/miesiac moge kupic fajnego dedyka :/ wiec 400netto za VPS odpada. Nie chce przeznaczyc wiecej niz 60EUR/miesiac za VPSa (na poczatek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktory bylby najlepszy? moja strona jest dobrze napisana. Ilu uzytkownikow taki VPS wytrzyma? 1000? 4000? (ja nie mam zielonego pojecia)

 

A skąd mamy wiedzieć jak napisany masz cms ? Ja radziłbym zobaczyć xxl-web.com ja po 23 maja biorę któryś z ich VPS-ów. Na forum dostałem ofertę konfiguracji itp i praktycznie mi wyszło że tyle samo zapłacę co w provps.pl a parametry w teorii są lepsze i jest promocja 1 miesiąc połowa ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę że VPS to tylko czysty dostęp do SSH gdzie trzeba poinstalować oprogramowanie i nad tym siedzieć - dlatego też taki vps może wyjść Ci drożej niż zwykły dedyk, bo niestety ale dobra administracja kosztuje...ale jak tam chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doopy jak ktoś jest leniwy to tak :( ale po postach student3c to widać że się liczy z pieniędzmi a potrzebuje dość sporo :( Najtaniej się nauczyć podstaw administracji i czasami wpuścić administratora żeby dokładnie sprawdził system (Doopy chyba tą radę kiedyś od ciebie usłyszałem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwierzcie mi na slowo ze kod strony napisany jest swietnie. nie przechwalam sie bo to nie ja robilem ale jest bardzo dobrze napisany. Skoro dalej nie wiem ilu uzytkownikow wytrzymuje (srednio) VPS to zapytam tak: Jakie parametry powinienem brac pod uwage przy zakupie VPSa? w odpowiedzi na moje pytanie o koniecznosc ciaglej administracji provps.pl odpowiedzialo mi: "A to zalezy. Jesli na serwerze ma byc tylko serwer www+mysql, to w sumie wystarczy jednorazowe dobre skonfigurowanie serwera i zainstalowanie oprogramowania, ktore bedzie tylko pozniej automatycznie instalowalo poprawki bezpieczenstwa." Czyli chyba nie jest konieczne ciagle administrowanie serwera tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli chyba nie jest konieczne ciagle administrowanie serwera tak?

 

Wszystko się może wydarzyć :( Jeśli to byłaby prawda to czemu administratorzy się tak cenią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doopy jak ktoś jest leniwy to tak :( ale po postach student3c to widać że się liczy z pieniędzmi a potrzebuje dość sporo :( Najtaniej się nauczyć podstaw administracji i czasami wpuścić administratora żeby dokładnie sprawdził system (Doopy chyba tą radę kiedyś od ciebie usłyszałem ;) )

 

licze sie z kasa bo na razie rozpoczynam przygode z serwisem randkowym a na pozycjonowanie i reklame bede musial wydac ok 600EUR miesiecznie. A strona bedzie darmowa dopoki nie przekrocze 20-30 tys uzytkownikow. Wiec serwer moglby mnie troche mnie kosztowac :). Co do administracji to moge sie jej sam nauczyc, ale chcialem na poczatku wpuscic informatyka przy pierwszej konfiguracji, zeby on wszystko poustawial a pozniej to jakiej drobnostki moge chyba sam robic czy to na prawde trudne? w ogole to dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli chyba nie jest konieczne ciagle administrowanie serwera tak?

 

 

no przeciez chodzi o bezpieczenstwo trzeba czesto zabezpieczac serwer jak wychodza nowy "dziury" w oprogramowaniu, wiec to ciagla praca, a nie jednorazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przeciez chodzi o bezpieczenstwo trzeba czesto zabezpieczac serwer jak wychodza nowy "dziury" w oprogramowaniu, wiec to ciagla praca, a nie jednorazowa

dobra rozumiem - musze miec administratora. nie moge pozostawic serwera samemu sobie. przekonaliscie mnie. no ale provps.pl jest za drogi znacie inne firmy (moze jakies zagraniczne) gdzie oferuja administracje za dodatkowa oplata? zebym zmiescil sie w 80-100EUR powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@exe, fakt - myślałem tak do pewnego czasu, ale niebawem biorę administratora "na stałe" do doraźnego nadzorowania i w przypadku gdy coś upadnie aby była odpowiednio szybka reakcja. Do tego wiadomo, co 2 tyg/miesiąc jakaś większa aktualizacja zabezpieczeń i softu itp. Przekonało mnie do tego kilka ostatnich średnio przyjemnych sytuacji z moim serwerem.

 

@student3c, ale nie musisz przecież brać admina do monitoringu 24/7 nad Twoją maszyną bo zlekka by Cię zjadły koszta, weź sobie zwykłego VPS'a, albo jakiegoś w miare taniego dedyka [co jak co ale ja zawsze wole być sam na maszynie], znajdź admina który zrobi Ci odpowiedni wstępny config i umów się z nim na jakąś miesięczną opłatę w ramach której np. będziesz miał ileś tam godzin jego pracy zapewnionej miesięcznie i np. połowę tego czasu poświęci na co miesięczne aktualizacje, a drugą połowę na interwencje w przypadku jakiejś awarii ;) Myślę że to nie najgorsze rozwiązanie, choć i tak nie wiem czy zmieścisz się w 100 euro.

 

A no i przemyśl jeszcze raz czy będziesz potrzebował na start aż tyle zasobów, może jednak pakiety ProVPS.pl okażą się wystarczające, i nie będziesz musiał się o to wszystko martwić, tylko zapłacisz i będziesz korzystał. Zawsze chyba można przejść na wyższy pakiet jak zacznie brakować Ci zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra rozumiem - musze miec administratora. nie moge pozostawic serwera samemu sobie. przekonaliscie mnie. no ale provps.pl jest za drogi znacie inne firmy (moze jakies zagraniczne) gdzie oferuja administracje za dodatkowa oplata? zebym zmiescil sie w 80-100EUR powiedzmy.

 

a jakie parametry konta potrzebujesz? Bo piszesz, ze masz do 100 euro a proVPS.pl jest za drogi. Zatem chcesz najwieksze konto, potrzebujesz na start az takie?

 

BTW.

 

W ProVPS.pl bedziemy zmieniac ceny wiekszych kont lada moment (okolo tygodnia) na ciut nizsze najwieksze powinno kosztowac okolo ~375 netto a nie jak teraz 399

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie parametry konta potrzebujesz? Bo piszesz, ze masz do 100 euro a proVPS.pl jest za drogi. Zatem chcesz najwieksze konto, potrzebujesz na start az takie?

 

potrzebuje konta ktore wytrzyma 10tys-20tys uzytkownikow. nie wiem jakie parametry bede odpowiednie bo sie nie znam dlatego zarejestrowalem sie na tym forum ;) jak ktos moglby mi przyblizyc jakich parametrow potrzebuje to bylbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje konta ktore wytrzyma 10tys-20tys uzytkownikow. nie wiem jakie parametry bede odpowiednie bo sie nie znam dlatego zarejestrowalem sie na tym forum ;) jak ktos moglby mi przyblizyc jakich parametrow potrzebuje to bylbym wdzieczny

 

wszystko zalezy jak zoptymalizowany masz skrypt (cms) cache`owanie zrobione itp. Ciezko odpowiedziec na to. Ale niewatpliwym plusem proVPS.pl jest to nie ma ma oplaty instalacyjnej, oplata jest miesieczna, a migrowac miedzy pakietami mozna bardzo latwo, zatem mozesz "sprawdzic" i jak dla Ciebie zrobi sie zbyt slabe to mozesz przejsc na dedyka wiekszego nie ponoszac wielkich kosztow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odrazu kupisz nastawiając się na taką oglądalność to przez pierwsze miesiące będziesz wyrzucał niepotrzebnie pieniądze które możesz przeznaczyć na promocje - na start weź coś słabszego, i wraz z rozwojem serwisu przechodź na wyższe pakiety/lepsze rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecalem obnizylismy ceny wyzszych pakietow w ProVPS.pl teraz najdrozszy pakiet kosztuje 369 pln netto w stosunku do poprzednich 399 pln netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×