Skocz do zawartości
jkopacze

Ciekawostka

Polecane posty

Kolejny sukces polskiej policji:

 

Policja zatrzymała 9 osób, które zamieszczały tłumaczenia filmów w serwisie Napisy.org

mar, asz, PAP

2007-05-17, ostatnia aktualizacja 2007-05-17 12:51

Policjanci zatrzymali dziewięć osób, które nielegalnie tłumaczyły dialogi z filmów i zamieszczały je na znanym portalu internetowym. Zamknięto stronę, z której można było je ściągać. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, chodzi o popularny serwis Napisy.org.

- Polscy funkcjonariusze współpracowali w tej sprawie z niemieckimi kolegami i Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej - powiedział Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

 

- Strona polska znajdowała się na niemieckim serwerze - wyjaśnił. Zatrzymani to w większości osoby tłumaczące - "wpadli" na Śląsku, Podlasiu, w Krakowie i Szczecinie. Wśród nich jest też administrator strony internetowej z Zabrza. Grozi im do 2 lat więzienia. - Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania - dodał Urbański.

 

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4138386.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debilizm, to tylko napisy do filmów. Ja z nich ściągnąłem napisy do Vanishing Point z 1971 roku. Jestem miłośnikiem starych filmów :). Idioci z tej policji :/ Niech zabiorą się za serwisy torrentowe i prawdziwy warez :)

 

PS. Na DVD tego filmu nie ma szans kupić w polskiej wersji językowej. Teraz muszę zapisać je chyba na 3 nośnikach danych (ten film już nie wiem ile razy oglądałem :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Na DVD tego filmu nie ma szans kupić w polskiej wersji językowej. Teraz muszę zapisać je chyba na 3 nośnikach danych (ten film już nie wiem ile razy oglądałem :) )

 

Ja mam podobnie z filmem Musa. Oryginalne dialogi sa koreanskie, wydanie DVD ma napisy angielskie (film sprowadzilem sobie przez amazon.com). Ale co jesli chce obejrzec film z kims kto nie zna angielskiego na tyle, bo moc spokojnie obejrzec go w oryginale?

 

---

 

Gorzej ze na napisach byly reklamy, tzn. moze sie prokuratura (w ew. sprawie sadowej) przyczepic, ze wlasciciel (i domeniemywac ze tlumacze rowniez) serwisu czerpal korzysci majatkowe z rozpowszechniania tlumaczen.

 

Tak czy owak akcję policji uwazam za absurdalną. Ale tak to jest, polska policja srednio zajmuje sie bezpieczenstwem ludzi, tylko nadaje sie wyłącznie do łapania tlumaczy filmow. Powazniejsze zadania przerastaja mozliwosci policji...

 

Swoja drogą, jesli ogladam film w oryginalnej wersji jezykowej (a zazwyczaj tak robie), to czy tlumaczac sobie w myslach kwestie dialogowe, rowniez popelniam czyn prawnie zabroniony?

 

Pozdrawiam,

Yagadoor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To tak jest jak nie radzą sobie z prawdziwymi "łamaczami prawa", wyżywają sie na słabych ...

Ile razy prościej złapać grupę tłumaczy, niż grupę ripującą filmy,muzykę,gry ?

Robi nam się państwo policyjne, powoli będziemy mieli tyle samo praw co żydzi w gettcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby bylo mało:

 

"Nowa Trybuna Opolska": niektórzy satyrycy zrezygnowali z występu na festiwalu w Opolu, gdy zakazano im śmiać się z władzy. W kabaretonie na festiwalu w Opolu wystąpią m.in. Elżbieta Jodłowska oraz gwiazdor Radia Maryja Andrzej Rosiewicz. Zabraknie za to lubianych przez młodszą widownię kabaretów Ani Mru Mru, Neonówki czy Kabaretu Moralnego Niepokoju, Mumio, a także "starych", sprawdzonych gwiazd: Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Jerzego Kryszaka, Krzysztofa Daukszewicza czyJanusza Rewińskiego, Niektórzy artyści odmawiali po sugestiach, że mają się nie śmiać z władzy.

 

Rece opadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za brawurowa akcja policji, ciekawe ile oddziałów "AT" brało udział tym zatrzymaniu tego "gangu" tłumaczy filmowych. :) Teraz tylko patrzeć jak się posypią złote blachy w nagrodę za walkę z przestępczością zorganizowaną (w tłumaczeniu filmów).

 

Jeszcze trochę i "... nie będzie niczego" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zostać w Polsce, bo mimo wszystko życie w naszym kraju nie jest

takie złe, każdy mówi o lepszych zarobkach za granicą itp, co po części jest prawdą

ale niewiele osób mówi o kosztach życia, a także samym zaklimatyzowaniu się w

nowym środowisku gdzie tak czy siak zawsze będą na nas patrzeć jak na intruzów.

 

Niestety - przy takim stanie rzeczy, w kraju tym zostaną w końcu sami politycy,

uwikłani w swoje kolejne afery, przepychanki w rządzie,a wszyscy normalni obywatele

wyemigrują zanim zamkną ich za zbyt głośne pierdnięcie czy też krzywe spojrzenie

na prezydenta.

 

Dlatego też jeżeli nic się nie zmieni, także niebawem dołączę do grona emigrantów,

aby normalnie ułożyć sobie życie, a nie na każdym kroku być gnojonym przez bandę

kretynów...

 

Ehh, aż szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zostanę i tak w Polsce, ale jak się pogorszy sytuacja wyprowadzę się na wieś :) nie kupię abonamentu TV i sprawa załatwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupię abonamentu TV i sprawa załatwiona wink.gif

 

Ale żebyś nie zabrał ze sobą przypadkiem telewizora ani radia (ani nic co potrafi odbierać fale radiowe) bo wsadzą Cię za zaleganie z opłatami za "Radio i Telewizje" jak sąsiad doniesie że masz odbiornik a pieniążków nie płacisz :) Śmieszne w swojej tragiczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykroczenie jest wykroczeniem a przestepstwo przestepstwem, nie ma co płakać tylko wziac sie za legalne zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale żebyś nie zabrał ze sobą przypadkiem telewizora ani radia (ani nic co potrafi odbierać fale radiowe) bo wsadzą Cię za zaleganie z opłatami za "Radio i Telewizje" jak sąsiad doniesie że masz odbiornik a pieniążków nie płacisz

 

Cholera nie pomyślałem :) Ale co do sprawy, hakiery z naszej policji nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wracają czasy propagandy :|

 

Co na to Napisy.org

 

Administrator serwisu Napisy.org Krzysztof 'rotorek' Czerepak dla Dziennika Internautów

 

- Wczoraj miały miejsce naloty na kilka osób. Osobiście wiem o 6 osobach (nie o 9 jak napisano), dwójka administratorów, trójka moderatorów oraz jedna tłumaczka, ciężko mi powiedzieć czy było więcej nalotów.Wszystkie naloty miały miejsce o 6 rano. Nie wiemy skąd wytypowali osoby do nalotu, dane osobowe żadnego użytkownika nie są dostępne publicznie.

 

Pan Urbański do informacji podał tak naprawdę kilka kłamstw, które pewnie mają ukazać jaką to "brawurową" akcję przeprowadzono.

 

Co do przyszłości serwisu, to ciężko mi na daną chwilę cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie mogłem się jeszcze skontaktować z kolegą, któremu zabrano telefon.

 

Osobiście chciałbym usłyszeć opinię prawnika co do tego zajścia i zwrócić uwagę wielu osób, że duża ilość amatorskich tłumaczeń ukazuje się prędzej, niż te "profesjonalne" (które często są dużo gorsze od naszych). Niech też Ci "profesjonalni" tłumacze się przyznają do tego, że wykorzystują amatorską pracę innych (czego nikt nie nazywa łamaniem prawa).

 

Poza tym tłumacze nie zarabiali na swoich pracach. Nie wiem skąd informacje o 2000 płyt (zarekwirowanych w mieszkaniach zatrzymanych - red)- zakładam, że to kolejne kłamstwo policji. U dwójki zatrzymanych administratorów były laptopy z całkowicie legalnym oprogramowaniem, w tym u koleżanki laptop firmowy.

 

PS. Ciekawe który znajomy teraz mi otworzy drzwi jak będę pukał o 6:00 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiemy skąd wytypowali osoby do nalotu, dane osobowe żadnego użytkownika nie są dostępne publicznie

 

na chybił trafił ;/ Ciekawe skad policja moze miec informacje o uzytkownikach internetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera nie pomyślałem :) Ale co do sprawy, hakiery z naszej policji nie ma co :)

 

Swoją drogą miałem przyjemność dowiedzieć się kto pracuje jako ścigacz nielegalnego oprogramowania w gdańskiej policji :)

Specjalistą od oprogramowania jak to określili "typu linux" okazał się kumpel z roku, znaczy pierwszego roku bo nie dotrwał do drugiej sesji :)

 

Z pozostawionych śladów wynikało że znał dwie komendy ls i mc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej oni podstawie zostali zatrzymani? Że tłumaczyli napisy? To może należy wszystkich tłumaczy w Polsce zatrzymać? Już sprawa napisy.info pokazała że nie mają podstaw aby ludzi zatrzymywać i zamykać serwis ale ktoś chyba nie wyciąga wniosków.

Niedługo żeby się w tym kraju wys....ać potrzebne będzie pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha , ciekawe skad - nie badz smieszny

 

Ja pisałem dość ironicznie, smiejąć sie w duchu z tego wybitnego administratora strony napisy.org.

 

Wielkie serwisy warezowe stoją i maja sie dobrze w polsce, na polskich serwerach i jeszcze pobieraja opłaty za sciaganie. Terabajty danych a oni sie napisami do filmow zajmuja.Poprostu żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Policja już od kilku lat dość znacznie przekracza swoje uprawnienia, na pewno nie są wzorem do naśladowania. Ile akcji było jak w bloku były policjant robił imprezie to dyspozytor dzwonił do niego komórkę by przyciszał muzykę, ile zatrzymań kontrolnych drogówki i tylko "machniecie" sobie "blaszkami", ile % policjantów są potencjalnymi piratami ? ( co prawda słyszałem o jednym zatrzymaniu w tamtym roku i skazaniu w tym policjanta za piractwo). Ale przykładów jest tysiące i wszystkie nasuwają dwa słowa "Legalna Mafia". Jedynie z czego można się cieszyć to, że jeszcze nie maja dobrych informatyków. Bo kto dobry, ceniący sie pójdzie pracować w policji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

@fujara w ogóle nie oglądam telewizji, ale Ci co siedzą całe dni w domu nie wiedzą co się dzieje na ulicach.

Ale dobra to nie ten temat ... EOT

 

Coś wczoraj policja zapomniała chyba zapłacić za serwer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale patrick ma rację... heh... ja sam znam dwa przykłady, krótko opowiem..

 

gdy wynajmowałem chatę w pewnym miasteczku w Sylwestra sąsiadka z góry zadzwoniła na policję, że jest głośno na dole (1-2 w nocy, SYLWESTRA, powtarzam : ).. przyjechało dwóch gości, u nas był jeden z mundurowych... poważnie było do momentu, gdy koleś przyszedł do przedpokoju.. prawie udało nam się ich zaprosić "na ciasto" : ) hehe..

 

inny przykład.. jechałem z tym samym kumplem samochodem... mieli akurat gliniarze shizę zatrzymywać samochody w tej mieścinie i po prostu sprawdzać różne rzecz... "cześć, cześć" załatwiło sprawę... (kiedyś innego kumpla, byłem w samochodzie, zatrzymali po 3 godzinach podróży, gdy wracając był już praktycznie pod blokiem i zaczęli go "trzepać" czy to działa, tamto, papiery ok itd.. była jakoś 22 godzina i wszyscy marzyli tylko o wejściu do chaty i odpoczynku..)

 

no ale nie oszukujmy się... chyba w każdej sferze "w zawodzie" jest kumplowanie się... i w sumie nie ma nic w tym złego, ale chyba nie powinno tak być w instytucjach mających jakąś władzę ponad plebs..

 

zresztą kurde.. po hamburgery w końcu lekarzy ani nauczycieli nie wysyłają, nie? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny sukces polskiej policji:

 

Heh, na drugi raz tworcy podobnych watpliwych prawnie serwisow wyciagna lepsze wnioski w kwestii kraju lokowania swoich serwerow ;-).

 

[ Powyzszy post nie ma charakteru edukacyjnego, przed uzyciem skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta ]

 

Niemniej przykre to i smutne, ze jak sie nie ma kogo lapac za piractwo to sie czepia kogo popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×