Skocz do zawartości
Yano

Kto Najlepszy W Ochronie Przed Spamem?

Polecane posty

Czy któryś z usługodawców oferujących webhosting słynie z lepszej niż inni ochrony antyspamowej? Albo może jest jakaś grupa firm używająca jakiegoś konkretnego bardzo dobrego filtra?

ps. rozważamy wyprowadzkę z home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządny hosting posiada filtr antyspamowy, który użytkownik może sam skonfigurować wedle swoich upodobań - tak jest np. w 99% hostingów z gotowymi DirectAdminami/Pleskami/CPanelami, które mają zainstalowanego SpamAsassina jako moduł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby uzytkownik mogl sobie skonfigurowac antyspam to niestety musi wiedziec co i jak sie robi zeby potem nie wychodzily bzdury w takiej konfiguracji. Sam mailem wiele takich przypadkow ze uzytkownik nie potrafil skonfigurowac tego dodatku i czepiali sie ze nie dziala;) Wszystko dla ludzi ale bez instrukcji nie obedzie sie;) Dlatego dla mnie lepiej jest skonfigurowac filtry z poziomu serwera anizeli dac uzytkownikowi taka mozliwosc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o samą skrzynkę pocztową to raczej bezkonkurencyjne są portale onet, wp, interia z komercyjnymi skrzyniami mail bo oni mają ogromną możliwość trenowania filtrów na darmowych milionach userów. Mam wieczystą skrzynkę w Onet i jest rewelacyjna, ponoć jeszcze lepsza jest w wp.pl. Oczywiście można podpiąć własną domenę. :-) Pomyśl, jak idzie jakaś masówka z jednego IP na tysiące adresów o tej samej treści (chociaz z tym jest różnie) to w onecie wiedzą o tym pierwsi w tną co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co przetestowalem (a bylo tego troche) do trojki najlepszych moge zaliczyc (kolejnosc nie przypadkowa):

 

strefa.pl (interia)

onet.pl (konto platne)

progreso.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ok 3 miesięcy temu testowałem płatne konta w portalch onet, strefa, wp na kontach pocztowych do których dziennie przychodzi ok 1500 sztuk samego spamu (~2000 sztuk wszystkich wiadomości).

W w/w portalach dziennie przechodziło ok 200-300 sztuk spamu i nic się już praktycznie nie dało ulepszyć.

Aktualnie od paru dni domeny te testuje na swoich serwerach i na razie dziennie przechodzi ok 50 sztuk spamu (w porównaniu do onetu, strefy, wp).

 

Domeny te to typowe domeny spamerskie :P (dość popularne .com)

 

Niestety ale najgłówniejszą rolę w zatrzymywaniu spamu pełni funkcję główny system antyspamowy na samym serwerze, a nie same konfiguracje Klientów które pomagają zaledwie w paru % ogółu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wg mnie najlepsza jest poczta Yahoo beta versia (trzeba wybrac, ze chce sie ta nowa). Skutecznie filtruje wszystko co nie takie, a jak cos nawet przejdzie za jednym klikiem, bez ponownego odswiezania strony, zostaje wykopany do Spamu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio powstał jakiś nowy algorytm kwalifikowania spamu, nie rozpoznaje spamu na podstawie wyrazów, tylko fraz, zdań - niestety nie mogę znaleźć linka

może właśnie takiego używają

 

za drobną opłatą mogę przeglądać e-maile i usuwać spam :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HaMtAr0 Wątpie.

 

za drobną opłatą mogę przeglądać e-maile i usuwać spam :P:)
:P

Pomyśl trochę zanim coś napiszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P

Pomyśl trochę zanim coś napiszesz...

Zdziwilbys sie, ale wyboraz sobie, ze takie rozwiazania sa stosowane.

Nie pamietam teraz nazwy firmy, ale wiem, ze istnieje przynajmniej jedna duza firma specjalizujaca sie w kontach pocztowych, w ktorej kazdy mail jest czytany przez pracownikow firmy i klasyfikowany jako spam lub ham zanim trafi na konto uzytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem kto jest dobry, ale na pewno jednym z gorszych jest home.pl... : -( mimo tego przycisku antyspamowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kto jest dobry, ale na pewno jednym z gorszych jest home.pl... : -( mimo tego przycisku antyspamowego..

Za to ja nie mam filtrów i jeszcze nigdy nie dostałem SPAMu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Aktualnie chyba najlepsze konta pocztowe ma gigant internetowy google. Ich projekt to prawdziwa szwajcarska perfekcja, używam od bardzo dawna i jeszcze nigdy zastrzeżeń nie miałem. Ich filtry antyspamowe i antywirusowe są jednymi z najskuteczniejszych. Naprawdę rzadko coś przechodzi koło filtra i co najlepsze to szybkość z jaką jest odbierana poczta pomimo wnikliwego skanowania.

 

@Buszmen jak nie podajesz swojego adresu na forach, grupach etc. to nie ma sie co dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×