Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Yano

Obowiązek Przechowywania E-maili Dla Potrzeb Wymiaru Sprawiedliwości

Polecane posty

Witam. Podobno istnieje coś takiego jak narzucony usługodawcom przez prawo obowiązek kilkuletniego przechowywania e-maili dla ewentualnych potrzeb wymiaru sprawiedliwości w prowadzonych śledztwach. Chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć, np jakiego typu podmioty podlegają temu prawu, przez jaki okres firma musi przechowywać e-maile, w jakich krajach obowiazuje tego typu prawo, a w jakich krajach obowiązku takiego nie ma itp.

Czy ktoś wie gdzie mogę o tym prawie poczytać? (W ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną nic chyba o tym nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Był wątek o tym.. poszukaj - sorry nie mam teraz chwili poszukać dla Ciebie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ba, już wcześniej próbowałem szukać na forum, na różne sposoby

 

update:

Znalazłem:

Szykujcie Kasy Pancerne, Rzeczpospolita - E-maile będziemy trzymać w sejfach

 

update2:

Niestety, powyższy topik prawie w całości poświecony jest pasjonującej kłótni politycznej (w której wszyscy częściowo mają rację) więc wolałbym nie wznawiać go doczepiając z głupia frant mojego pytania ściśle dotyczącego tematu obowiazku przechowywania e-maili przez operatorów. Zapytam więc tutaj:

Czy ktoś może mi polecić usługodawcę którego nie obowiązuje powyższe prawo? Np w Szwajcarii, Luksemburgu, Norwegii (zgaduję sobie). Potrzebne PHP, MySQL, e-mail, m.in. pod CMS Joomla.

 

ps. przypadkiem link w mojej sygnaturce potwierdza niektóre wypowiedzi, a niektórym zaprzecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×