Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
strazak

Serwer pod divx

Polecane posty

Mam zamiar wykupic sobie serwer , niestety w tej dziedzinie jestem laikiem.Na co glownie nalezy zwracac uwage wykupujac serwer? Jesli chodzi o pojemnosc to interesuje mnie do 30 GB natomiast cenowo to do 300 zl za miesiac. Na serwerze mam zamiar umieszczac filmy divx glownie hity kinowe , nowosci. Czy firma od ktorej wynajmuje serwer moze robic problemy z tego powodu ze znajduja sie na nim divx ,czy moze sie czepiac ze niposiadam praw autorskich?

Chcialbym podszkolic sie w tej dziedzinie , czy znacie moze jakies ksiazki godne polecenia z ktorych moglbym sie dowiedziec jak zarzadzac serwerem a moze jakies publikacje elektroniczne , albo jakies strony internetowe ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar wykupic sobie serwer , niestety w tej dziedzinie jestem laikiem.Na co glownie nalezy zwracac uwage wykupujac serwer
Na serwerze mam zamiar umieszczac filmy divx glownie hity kinowe , nowosci.

Skoro poszukujesz serwera na download, to zwracaj uwagę na uptime, pingi, ilość transferu.

Jesli chodzi o pojemnosc to interesuje mnie do 30 GB natomiast cenowo to do 300 zl za miesiac.

Teoretycznie mógłbyś już kupić cały sprzęt dla siebie, jeśli dobrze poszukasz, powinieneś znależć serwer dedykowany w takiej cenie.

Czy firma od ktorej wynajmuje serwer moze robic problemy z tego powodu ze znajduja sie na nim divx ,czy moze sie czepiac ze niposiadam praw autorskich?

Większość poważnych firm zabrania tego w swoim regulaminie. I słusznie. Przecież w razie czego, oni również ponoszą konsekwencje.

 

pozdrawiam

(wow, już 100 postów ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czysta próba piractwa :| :| :| ja bym na miejscu admina odrazu Zbanował użytkownika albo conajmniej dał mu ostrzeżenie!! :evil: :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Obawiam, sie ze wykupienie platnego serwera dedykowanego w celu rozpowszechniania piractwa nie przejdzie. Kazdy to wykryje predzej czy pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomij o tym w ogole.

 

Inna sprawa, ze nie rozumiem co maja pingi do serwera na download, a uptime w moim mniemaniu jest duzo mniej wazny przy tego typu serwerze, niz przy hostowaniu tradycyjnych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem co maja pingi do serwera na download

Z autopsji mogę wysnuć wniosek, że spore pliki lepiej wgrywa się na ftp w eu niż w usa (niższe pingi). Niewykluczone, że ta teoria jest błędna, jednak w moim przypadku znajduje poparcie.

uptime w moim mniemaniu jest duzo mniej wazny przy tego typu serwerze, niz przy hostowaniu tradycyjnych stron.

Wyobraź sobie następującą sytuację: ktoś włącza komputer na noc, żeby móc ściągnąć jakiś spory film, rano sprawdza i okazuje się, że była przerwa w działaniu serwera i połączenie zostało zerwane przy np. 5%. Owszem, przy małych plikach można ścierpieć nawet kilku(nasto) minutowe przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z autopsji mogę wysnuć wniosek, że spore pliki lepiej wgrywa się na ftp w eu niż w usa (niższe pingi).
Ja z autopsji moge jedynie powiedziec, ze roznica jest jedynie przy duzej ilosci malych plikow - przy duzym pliku jest to jedynie roznica rzedu 100 ms.
Wyobraź sobie następującą sytuację: ktoś włącza komputer na noc, żeby móc ściągnąć jakiś spory film, rano sprawdza i okazuje się, że była przerwa w działaniu serwera i połączenie zostało zerwane przy np. 5%.
Ja zawsze do tego podchodzilem inaczej. Wazniejsze jest, zeby ktos mogl wejsc na strone i w najgorszym wypadku nie moc nic sciagnac, niz nie moc w ogole sie na nia dostac. Moze faktycznie dla modemowcow, ktorzy na dodatek nie uzyja programu, co im sciaganie bedzie wznawial to problem - jakos nigdy tak o tym nie myslalem, bo zadna z opisanych sytuacji mnie nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×