Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marx2

Jak To Jest Z Dedykiem?

Polecane posty

czesc,

mam w planach duzy serwis i chce go postawic na dedyku. szukalem roznych ofert i najlepsza wydaje mi sie ta od IQ.pl, bo daja markowe serwery. zreszta, mam serwis u nich w ramach hostingu i dziala bardzo dobrze. odpowiadaja na maile szybko i w ogole bardzo lubie ich poziom obslugi (swoiste premium w klasie hostingu), ale pozostaje czynnik ludzki, czyli ja ;), no i wlasnie, jak to jest z administrowaniem dedykiem?

 

czy da sie tego nauczyc na "zywca" czy stawiac sobie lepiej serwer w domu a potem kupowac dedyka w IQ (zaznaczam, ze mam dosc duzy budzet wiec jak cos to do serwera w IQ dokupie admina, no ale..). czekam na opinie, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

jak nie miałeś styczności z unixami i w ogóle jesteś mało techniczny to będziesz miał ogromne problemy. Tu oprócz takiego unixowego obycia potrzebujesz minimalnej wiedzy z tego jak działa apache/php/mysql/dns/mail/firewall etc. i jak to się konfiguruje. Chyba taniej i szybciej będzie kogoś zatrudnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też poszukać gotowców. Progreso kiedyś oferowało dedyka skonfigurowanego. Kei.pl zdaje się sprzedaje też gotowe jeszcze ze swoim panelem Webas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Progreso kiedyś oferowało dedyka skonfigurowanego.

Protestuje przeciwko nazywaniu oferty progreso dedykiem ;) To raczej webhosting o mocno powyższonych parametrach (twoja maszyna). Nic z tym nie zrobisz co wychodzi poza standardową ich własną konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Progreso odpada bo po pierwsze dedyki są słabe (P3 to ja sobie kawę zaparzę) poza tym czym to się różni od dedyka z Niemiec, jeśli oni mają siedzibę gdzieś na Śląsku a serwery jak się dowiedziałem w Piasecznie! W IQ.pl jest wszystko na miejscu i to mnie właśnie skusiło. Po weekendzie majowym jak dostanę pieniądze od kontrahentów zamawiam serwer i podziele się z Wami swoimi wrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak masz kasę to bierz w iq.pl i wynajmij do niego administratora.

 

Ja tylko dodam, ze w piatek bedzie nowa (mysle, ze bardziej korzystna) oferta serwerow dedykowanych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedzialem tak zrobilem. W IQ wzialem Opterona na początek z 200 GB pakietem transferu i jestem bardzo zadowolony - doskonała usługa KVM (mam dostep do serwera nawet gdyby zawisl!), łącza są bardzo szybkie, a ping (z neostrady) około 10 ms. Zyc nie umierac, bede zdawac relacje jak dalej idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×