Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marijan

[porada] - wymagający hosting

Polecane posty

Witam wszystkich i proszę o poradę.

Szukam hostingu dla swojej strony (mam dość wybryków gości z superhosta) o następujących parametrach:

a/ miesięczny transfer 50GB

b/ miejsce na dysku 500MB

c/ mySQL >4.1 - 3 bazy o wielkości łącznie 300MB

d/ dowolna ilość domen/subdomen/emaili

e/ statystyki awstat (ale moze byc cos innego)

f/ phpMyadmin

g/ cron

 

Najważniejsze (w takiej kolejności jak napisałem):

h/ duża stabilność i dostępność usług

i/ ping z Polski (z TPSA) na poziomie max 70ms

j/ admin dostępny 24h/7dni

k/ pomoc techniczna po Polsku

l/ firma hostingowa w TOP100

 

Stronka szybko zdobywa popularność więc nie powinno być kłopotu z dokupowaniem GB transferu za rozsądne pieniądze. No i chciałbym płacić mniej niż zażyczył sobie Home.pl ;-)

 

Czy moglibyście coś polecić?

Będę bardzo wdzięczny

 

marijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1/Brak informacji o zmianach w sofcie (zmienili mi mysqla z 4.0 na 4.1 bez ostrzezenia a przeciez od 4.1 wprowadzono tak duzo zmian (inny format timestampa, inaczej rozwiazane sprawy z kodowaniem znaków) że cała strona mi się rozjechała. Na pytanie dlaczego? powiedzieli że nie sądzili ze zmiana z 4.0 na 4.1 to az takie duze róznice. No to ja mam pytanie - od czego do cholery jest admin jak nie od czytania co moze zepsuc jak zmieni soft na nowszy.

 

2/Brak informacji o przenosinach z jednego serwera na inny - strona leżała całą noc do 10 rano. Oczywiście po przenosinach nic nie działało i nikt nie raczył sprawdzić czy wszystko jest ok. Dopiero po telefonicznej interwencji poprawili ale nie do końca - do dzis nie moge uruchomic zadnej subdomeny pomimo oficjalnego zgloszenia problemu ładnych kilka dni temu.

 

3/Ciagle sypiacy sie mysql - strona potrafi wypadac z sieci srednio na godzine dziennie.

 

4/strasznie wolno chodzacy interfejs do adminowania (cpanel) - nic sie nie da zrobic

 

5/strasznie wolno chodzacy phpmyadmin - wyglada jakby transfer byl przyciety do 5kb/sec. Sorry ale tutaj to mozna zeswirowac jak na cokolwiek sie czeka całymi wiekami. Wrzuciłem swojego phpmyadmina na swoje konto - chodził jakis czas szybko fajnie i milo ale chyba uznali ze mam za dobrze i przycieci mi mozliwosc uploadowania plikow z sql-em. Teraz maksimum to 2 MB a było 6MB

 

 

Generalnie wyglada to tak ze jak masz małą strone ktora sie odslania powiedzmy do 10 000 razy dziennie to może to wystarczy. Superhost jest tani i usługi są na poziomie proporcjonalnym do ceny - nie mówię że jest to ostatnie dno - jeszcze raz powtórze - przy małej stronce będą ok. Niestety ja mam w tej chwili duże wyższe wymagania niż na początku i jestem w stanie za nie zapłacić.

 

 

dlatego bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź - który hosting według was spełni moje wymagania.

 

marijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

marijan na ktorym serwerze superhostu siedzisz?

 

ja na s40 i w tej chwili jakos leci ale miesiac temu mieli powazna wpadke i 2 dni mysql wlasnie bez przerwy padal co godzine po czym padl ostatecznie na prawie 18 godzin ;)

 

od tej pory dziala dobrze.

 

opisywanych przez ciebie problemow z cpanelem/whm/phpmyadmin w ogole nie zaobserwowalem. na moim serwerze chodzi to szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moge sie myilc, ale na s42 to oni za kare prznosza chyba

 

Co Zenek rozumiesz przez "za kare" ?

masz wiecej info?

 

marijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

he he lol, za kare niezle ;)

 

s29 siedzi w stanach więc rzeczywiście to inna gadka.

 

ja jestem na s40 w holandii i oprócz tej wspomnianej jednej wpadki jest okej. mam jeszcze znajomych na s38 i s39 (tez w holandii) i tez nie narzekaja (przynajmniej nie wiecej niz u poprzednich providerów)*

 

 

 

* ta jedna wpadka była poważna, poza tym ciezko sie z nimi dogadac. nie uważam ich za najlepsza firme, ale zwiedzilem juz tak duzo firm hostingowych ze moge uczciwie powiedziec, ze superhost ma najlepsze z nich serwery i najlepiej (podsumowujac) dziala. z kategori hostingow zagranicznych z pewnoscia sa jedynymi z lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×