Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mishmash

Czy opłaca się jeszcze zakładać firmę hostingową?

Polecane posty

Bardzo latwo sprawdzic umiejetnosci administratora w ciagu kilkunastu minut. Sadzasz go przez konsola i kazesz cos zrobic - po 5 sekundach mozesz wyciagnac juz pierwsze wnioski :D

 

oj nawet nie wiesz jak sie mylisz....

 

Wysłany Sob Kwi 16, 2005 10:14 pm:

 

Nieważne ile ich jest, ważna jest raczej zasada, że jeśli już wtopić to lepiej mniej niż więcej. A dobrą "budżetową" firmę można znaleźć chociażby zaglądając do rankingu na tej stronie..

 

Która z nich ma historię dłuższą aniżeli 4-5 lat i stabilną styuacje finansową umożliwiającą rozwój ? Co się stanie jeśli właściciel tej firmy pójdzie do szpitala na miesiąc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Która z nich ma historię dłuższą aniżeli 4-5 lat i stabilną styuacje finansową umożliwiającą rozwój ? Co się stanie jeśli właściciel tej firmy pójdzie do szpitala na miesiąc ?

 

Hm.. pomyslmy.. czy nie to samo co w przypadku jednosobowej firmy polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Która z nich ma historię dłuższą aniżeli 4-5 lat i stabilną styuacje finansową umożliwiającą rozwój ? Co się stanie jeśli właściciel tej firmy pójdzie do szpitala na miesiąc ?

 

Hm.. pomyslmy.. czy nie to samo co w przypadku jednosobowej firmy polskiej?

 

Czy to ważne czy polska czy nie polska ? Pisałes o rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale piszac o rankingu nawiazywalem do wypowiedzi ducha pt. "Lepiej pójść w jakość (lokalizacja w Polsce)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze troche pozno, ale rano wrocilem dopiero.

To takie how-to jak zostac 15-to latkiem z firma hostingowa

DNO DNO DNO DNO !

Dokladnie. Bedac jeszcze niemilym mozna dodac "glupota", chociaz ja, nawet niekoniecznie eufemiztycznie, dodalbym "niewiedza".

 

Nie dziwie sie wcale takiemu tokowi myslenia kogos, kto jest na etapie kosztow 500 zl miesiecznie i dzialalnosci "na lewo". Jest to jednak i tak wiedza godna podziwu, porownujac do hostingowych idiotow z podstawowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czemu nie od razu własny system operacyjny, samodzielnie zaprojektowany procesor i płyta główna? Jak szaleć to szaleć :).

 

Bo funkcjonalnosc, sposob dzialania i wydajnosc tych obecnie uzywanych mi jak najbardziej odpowiada :D

pozdr.

 

jasne, powodem jest to, że aktualny OS, procesor i płyta ci wystarczają, bo gdyby nie wystarczały to byś usiadł z ołówkiem, zaprojektował procek i płytę, a potem szybko wyklepał OS i by było super.

 

myślę, że przedmówcy chodziło o to, że niektóre dopracowane i sprawdzone rozwiązania są lepsze niż "autorskie".

 

Dowodem jest to, że nawet największe polskie firmy oferujące różnego rodzaju konta mają control panele na dosyć niskim poziomie. zarówno graficznym jak i funkcjonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
jasne, powodem jest to, że aktualny OS, procesor i płyta ci wystarczają, bo gdyby nie wystarczały to byś usiadł z ołówkiem, zaprojektował procek i płytę, a potem szybko wyklepał OS i by było super.

 

Czepiasz sie :)

 

Dowodem jest to, że nawet największe polskie firmy oferujące różnego rodzaju konta mają control panele na dosyć niskim poziomie. zarówno graficznym jak i funkcjonalnym.

 

Nie rozumiem kompletnie - dowodem na co jest taki stan ?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

To moze ja podam linka do tematu o wspomnianym panelu:

 

www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php?t=776

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ten panel jest bardziej funkcjonalny od cPanel? A gdzie tam postgres, branding, zarzadzanie wielopoziomowe (reseller), wielojęzyczność, FrontPage, jakikolwiek autoinstall?

Pozatym stworzyc takie demko to jedno, a coś, co działa, aktualizuje się, nie rozsypuje sie i nie rozchodzi w szwach po 2 miesiącach to zupełnie drugie. O wydajności juz nawet nie wspomne. Jednym słowem, jestem pod wrażeniem skromności autora i funkcjonalności lepszej od wszystkich innych, z cPanel na czele. I taka jeszcze uwaga cenna - jak już to zostanie wdrożone, zacznie działać, wtedy dopiero sie okaże ile jest wart. Kciuki trzymam, bo ładnie wygląda i jest polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial tylko niesmialo zauwazyc, ze klient biznesowy (a taki jest najlepszy - dobrze placi, nie zawraca w kolko glowy, wymaga tylko stabilnosci) ma w d*pie czy bedzie mogl dodawac np. mimetype w panelu czy tez nie.

On chce dodac domene/subdomene, zalozyc kilka kont pocztowych, do tego jakis autoresponder plus ew. haslowanie katalogow. Ma dzialac takze ochrona antyspamowa (skutecznie). To wszystko.

 

Chcialbym zobaczyc jak typowy uzytkownik, ktory jest impotentem komputerowym obsluguje cPanel, ktory ma (cPanel a nie uzytkownik :) ) milion funkcji bezsensownie poukladanych i znalezc cos dla osoby, ktora sie na tym nie zna, moze byc duzym problemem.

 

Osobiscie uwazam, ze DA jest duuuuzo lepszy od cPanela - tam jest jakos wszystko sensownie poukladane, i czlowiek intuicyjnie jest wstanie go obsluzyc. cPanel - to takie miliard funkcji wrzuconych do jednego worka i wymieszane ze soba :) Dobre jedynie dla osob, ktore go dobrze znaja.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest kastomalizacja. Odpowiednim klientom udostepnia sie odpowiednie opcje. Są klienci którzy potrzebują dostępu do zaawansowanych opcji - co z nimi? Wyłączyć zbędne drobiazgi zawsze można.

 

Wysłany Wto Kwi 19, 2005 2:03 pm:

 

Impotentowi daj w cpanelu 3 ikonki i sobie poradzi, reszte mu wylacz - nie widze problemu. Problem jak ktos zarzada czegos ponad podstawowe zarzadanie domena i mailami. Ja osobiscie nie chcial bym mowic klientom "niestety to u nas niemożliwe, ale konkurencja ma cPanel ktory jest gorszy znacze i ma wszystkie opcje o ktore Pan pyta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opinii bieglych :) wynika, ze wiekszosc problemow jakie maja z serwerem wynika z ingerencji wen cPanela. Zmiana wersji w wiekszosci przypadkow pomaga, ale nie zawsze. Dodatkowo ma on tendencje do usuwania "nie swoich" ustawien, ze o takiej drobnostce jak zzeranie zasobow nie wspomne.

 

Ma oczywiscie wiele zalet i dla usera taniohostingowego jest super, bo na 2 poprzednich serwerach, ktore notabene popadaly po 2 tygodniach, tez go mial i sie przyzwyczail.

 

Konkluzja i tak pewnie bedzie taka, ze to zalezy co komu potrzeba/jakich ma klientow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są klienci którzy potrzebują dostępu do zaawansowanych opcji - co z nimi?

Niech korzystaja z cPanela :)

Ja sie skupie tylko na tych co nie potrzebuja super zaawansowanych opcji - jakies 90% rynku :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
I ten panel jest bardziej funkcjonalny od cPanel?

 

Naturalnie :)

 

A gdzie tam postgres

 

Wiesz, zaleta mojego panelu jest to, ze co bede potrzebowal to sobie dorobie. I bedzie to na pewno bardziej userfriendly i ladniejsze od cpanela. Do tej pory nie mielismy w ofercie postgresa i stad tez brak go w panelu :)

 

Co do reszty - jest wielojezycznosc, resellerami sie nie zajmujemy, a autoinstall niby po co ?:) To nie jest panel przeznaczony na sprzedaz.

 

Pozatym stworzyc takie demko to jedno, a coś, co działa, aktualizuje się, nie rozsypuje sie i nie rozchodzi w szwach po 2 miesiącach to zupełnie drugie.

 

My nie stworzylismy demka. My stworzylismy caly system. Pozniej dorobilismy demo :) I nie trwalo to 3 dni tylko prawie rok + kilka tygodni solidnych testow na zywych userach (duze sponsorowane wirtualki duzych serwisow zwiazanych ogolnie z designem :). No i pamietaj ze ludzie ktorzy to pisali maja ponad 6 lat doswiadczenia w branzy hostingu i to dobrzy programisci, nie gimnazjalisci ;-)

 

I odpowiadam odrazu na Twoje nastepne pytanie (po co) - po to, zeby wyroznic sie sposrod 23344 innych hostingow, po to zeby nasi userzy mieli lepszy, przyjemniejszy i bezpieczniejszy soft do obslugi swoich serwerow. I dlatego, ze nas na niego poprostu stac :)

 

Sam extranet to normalny serwer:

telnet extranet.progreso.pl 2001

 

Strona z demem ktore ogladales to tylko zwykle GUI na ten serwer. Sam serwer obsluguje w tej chwili ponad 500 polecen. Jak mi sie bedzie chcialo to moge sobie dorobic GUI w delphi, flashu, javie czy czymkolwiek innym. Wszystko co jest potrzebne do jego obslugi to prosta komunikacja po tcp/ip (z opcja szyfrowania danych po SSLu).

 

Nastepna zaleta -> niedlugo udostepnimy API do extranetu tak, ze uzytkownicy beda mogli z poziomow swoich skryptow PHP zarzadzac w pelni swoim serwerem :) Jakie to daje mozliwosci? Przeogromne. Juz teraz w ramach wyjatku udostepnilismy kilka polecen jednej z firm fotograficznych - stworzyli sobie ladny system do uploadu zdjec przez ich klientow (wykorzystujac zakladanie kont ftp w exie).

 

Zamiast resellera idziemy bardziej w strone programu partnerskiego. Reseller to nic dobrego - klienci Twojego klienta nie maja przeciez zapewnionego dobrego supportu i zwykle tez pozbawieni obslugi ksiegowej. W naszym programie partnerskim po podpisaniu dodatkowej umowy masz mozliwosc zamiany zdobytych punktow (ktorych zdobywasz przez polecanie klientow) na kase. Punkty zdobywasz nie tylko przy poleceniu klienta. Takze przy kazdym nastepnym odnowieniu abonamentu. To IMO zdecydowanie bardziej uczciwa forma dla wszystkich.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście doceniam i rozumiem, a także popieram tą inicjatywe. Jedyne czego nie rozumiem to jaki jest sens ponownie odkrywać Amerykę i podbijać ją od nową, ale pewnie wiecie co robicie (ja wolałbym mimo wszystko kupić PLESKa, a czas programistów zainwestować w coś co przyniesie większe zyski).

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ja sie skupie tylko na tych co nie potrzebuja super zaawansowanych opcji - jakies 90% rynku :)

 

Ale wiesz jak to jest. To tylko marketing..

 

W dobie tysiaca roznych hostingow klienci szukaja czegos wyjatkowego, sam serwer z przypisana domena, nawet swietnie dzialajacy z 100% uptime juz im nie wystarcza :) Dlatego tez homenet czy netart racza userow a to podkladkami pod myszke, a to kalendarzykiem, a to tym, a to tamtym :) Ladny, unikalny panel to jeden z takich gadzetow... Co oczywiscie nie znaczy, ze to tylko gadzet :)

 

Heineken wcale nie smakuje lepiej od tyskiego ale kupujac go czujesz sie wywyzszony, bo reklamuje go jennifer aniston ;-)

pozdr.

 

Wysłany Wto Kwi 19, 2005 6:14 pm:

 

Ja oczywiście doceniam i rozumiem, a także popieram tą inicjatywe. Jedyne czego nie rozumiem to jaki jest sens ponownie odkrywać Amerykę

 

No bo moim zdaniem ta ameryka nie zostala jeszcze odkryta w pelni :) To, co mozna kupic w tym momencie na rynku nie spelnia wszystkich moich oczekiwan (funkcjonalnych, bo o wizualnych nawet nie mowie) dlatego wole cos swojego, co bede rozwijal w jakim mi sie kierunku bedzie podobalo. I jestem w 100% pewien, ze nie jest to syzyfowa praca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dobie tysiaca roznych hostingow klienci szukaja czegos wyjatkowego, sam serwer z przypisana domena, nawet swietnie dzialajacy z 100% uptime juz im nie wystarcza :) Dlatego tez homenet czy netart racza userow a to podkladkami pod myszke, a to kalendarzykiem, a to tym, a to tamtym :) Ladny, unikalny panel to jeden z takich gadzetow... Co oczywiscie nie znaczy, ze to tylko gadzet :)

Toz wprowadzam nowe funkcje, niedlugo skoncze skorki do panelu (typu: windows,linux,mac,links (dla hardcorowcow), motywy z roznych stanow usa (wchodzimy na tamten rynek), itd.)

Wiem, ze trzeba dorabiac jak najwiecej bajerow, ale ja wole miec swoje, gdzie mam pelna kontrole nad kodem panelu.

Jak to sie mowi - male, ciasne ale wlasne :)

Panel narazie wyglada biednie, ale coz - powolutku do przodu. Jednak na brak klientow nie narzekam.

Nie znajdziesz u mnie np. funkcji wykonania kopii zapasowej bazy danych zanim sie min. 1 baze nie utworzy, nie ma funkcji autorespondera/powiadamiania na sms/gadugadu (a zrobilem taka glupotke - nawet fajnie dziala) - zanim nie utworzy sie min. 1 konta pocztowego, itd.

Wiem, ze pod wzg. marketingowym gorzej to wyglada niz gdybym wywalil cala litanie funkcji na glownej stronie - ale coz - ja stawiam na funkcjonalnosc.

 

Kazdy klient u mnie (po zakupieniu konta) wypelnia szczegolowa ankiete gdzie mam czarno na bialym napisane co sie klientom podoba, co nie, co chca zmienic, jakich funkcji im brakuje w panelu itd. Wiec wiem mniej wiecej jakie funkcje musze wdrazac w pierwszej kolejnosci.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wiem, ze trzeba dorabiac jak najwiecej bajerow, ale ja wole miec swoje, gdzie mam pelna kontrole nad kodem panelu.

Jak to sie mowi - male, ciasne ale wlasne :)

 

Ot co :)

I sprobuj wytlumaczyc to cpanelowcom to Cie zjedza :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×