Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil01

Ograniczenie Zasobów Dla Jednego Usera.

Polecane posty

Witam serdecznie od kilku dni amm powazny problem z moim serwerem poniewaz jeden z moich znajomych używa zbyt dużo zasobów serwera. Czy istnieje możliwość przyblokowania jego serwisu tak zeby nie obciazał maszyny, nie chodzi mi o calkowite blokowanie tylko o ograniczenie jego konta. Obecne statystyki serwera mysql:

 

 

 

Serwer MySQL działa przez 0 dni, 3 godzin, 18 minut i 56 sekund. Początek pracy: 13 Kwi 2007, 16:52

Statystyki zapytań: Od rozpoczęcia jego pracy, do serwera zostało wysłanych 1 653 009 zapytań.

Na sekunde prawie 140 zapytan

max. concurrent connections 101

Wyslane na godzine: 2GB

Otrzymane na godzine 52mb

 

 

 

Dodatkowo user ten znaczaca obciza mi apache, nie raz obciazenie apache przez tego usera to nawet 75%. Bardzo proszę o pomoc.

Specyfikacja serwera:

Athlon 3700+

1GB Pamięci Ram

2*160GB SATA

Łącze 100mbps

 

 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmien system na Solaris(...)

takiej porady, to my tutaj jeszcze nie mieliśmy ;)

 

(...) tam mozna wiecej podzialac przy zarzadzaniu procesami / uzytkownika ;-)

Mógłbyś to rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Dołóż 3 GB RAMu ECC. Powinno pomóc ;) ,

- zamień domowego Athlona na serwerowego Xeona.

- Jak nie pomoże zamień Apache na Zeus i SATA na SAS.

- wymień wszystkie podzespoły no-name i ASRock na DELL albo TKrenn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiej porady, to my tutaj jeszcze nie mieliśmy ;)

 

A dziekuje, mam rozumiec, ze uzyskalem certyfikat oryginalnosci? ;-)

Przy czym nie to, zebym jakos szczegolnie polecam Slowarisa, ale przyznac mu trzeba, ze sa w nim zaadaptowane rozwiazania, ktorych linuksowcy moga (na razie) tylko pozazdroscic.

 

Mógłbyś to rozwinąć?

 

Juz Ci przytoczono, ja tylko dodam, ze obecne Containers to rozwiniecie czegos, co na googlach pewnie predzej wygooglasz jako Solaris Resource Manager (tak to o czym mowilem nazywalo sie jeszcze do Solaris 9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym problem ze to nie fora by przemo a jedna gra przez przeglądarke gdzie gra w nią w tyn samym czasie nawet 300 osób ;)

 

A to gosc nie ma z tego na tyle zysku, zeby Ci porzadnie oplacic to co zuzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale jestem już lekko pod denerwowany ;) Powiedziałem mu żeby kupił sobie VPS-a bo dłużej tego nie będę miał na swojej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo znam sie na linuxie. Zakladam, ze twoj config apacha ma ustawione jakies sensowne wartosci KeepAliveTimeout, MaxKeepAliveRequests, MaxRequestsPerChild itp. Najprosciej co mozna zrobic to chyba uzyc modulu mod_bandwidth. W nim mozesz ograniczyc ilosc polaczen dla katalogu, oraz ustawic min, max wartosci dla lacza jakie moze zuzywac(powino to zmniejszyc ruch na stronie). To tylko tyle co mi przychodzi do glowy. Mozna tez pobawic sie opcjami w apache RLimitCPU, RLimitMEM, RLimitNPROC. Jesli chcesz poszalec ;) mozesz sprobowac z suexec. I jakims skryptem w bashu, ktory bedzie kilowac procesy urzytkownikow, ktore jedza za duzo.

 

Radze poczekaj na jakas rade administratora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywal go kulturalnie z maszyny. Taka operacja zresztą już ma gotowy schemat nazywa się "na HOME.pl". Takie coś nie powinno ci się zalęgnąć bez twojej zgody bo to jest grzecznościowy serwer. Daj mu miesiąc na poszukanie sobie vpsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JUz sobie poradziłem, zablokowałem mu konto :) i load spadł o 8 razy :).

 

Zakladam, ze twoj config apacha ma ustawione jakies sensowne wartosci KeepAliveTimeout, MaxKeepAliveRequests, MaxRequestsPerChild itp

 

Nie używam keepalive :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wkurzyl się? Ne latwiej mu bylo powiedziec, ze zuzywa za duzo zasobow systemowych i ma kilka dni na przeprowadzkę? Ze nie stać Cie na utrzymywanie jego serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta osoba juz od dawna o tym wiedziala, ale od kilku dni moj dedyk ledwo co wytrzymywał np. predzej moje forum generowalo sie w 0,15s a przez jego serwis w ostatnich dniach bylo to az 0,5s moze mala roznica ale nie pozwole zeby przez jedno konto tak strasznie zwolnil moj dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×