Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacek_FH

Wydajność Serwera Sql Na Vps

Polecane posty

Witam

 

Mam problem taki: rozrastające się forum - obecnie bo sporych czyszczeniach baza ma ok 250MB z tendencją (co chyba nie dziwne) rosnącą. Jeśli użyję indeksów pełnotekstowych by przyspieszyć wyszukiwanie to baza powiększa się o 200MB.

 

Zastanawiam się nad tym czy warto w moim przypadku korzystać z hostingu współdzielonego u porządnego dostawcy (nazwa, progreso, iq lub kei) (ostatnio byliśmy na Active na nazwa ale za jakiś czas może nie wydolić) czy spróbować jakiegoś taniego niemieckiego VPSa (bo tylko na takie nas stać)

 

Jak można porównać wydajność oddzielnie stojącego potężnego serwera SQL dla wieeelu klientów - jak to ma miejsce w hostingach współdzielonych, do serwera VPS gdzie co prawda klientów na jednym hoście będzie względnie niedużo, ale każdy uruchamia SQL we własnym zakresie (czyli pamięć jest mocno ograniczona) ?

 

VPSy nad którymi się zastanawiam to:

hosteurope.de

puretec.pl (pośrednik webperoni)

strato.de

1blue.de

xxl-we.com (pośrednik 1blue)

 

te odrzuciłem po opiniach na forum że mają słabą wydajność (a bardziej to mnie interesuje niż łącza):

netdirekt.de, webperoni.de (nie wiem czy puretec też nie powinienem odrzucić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego jaka będzie maszyna, ile na niej VPSów, jak inni będą się na niej wyżywać, etc.

Najlepiej zamów jakiegoś na miesiąc i zobacz czy Ci pasuje. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest w miarę oczywiste ale z testowaniem są dwa problemy:

- skakanie testowo po różnych hostach z dużym forum jest baaardzo uciążliwe

- tak jak z testami kont współdzielonych w polsce nie ma problemu, to na testy VPSów te niemieckie firmy często nie pozwalają

 

Może się i skończy na testowaniu, ale chciałbym chociaż obszar poszukiwań zawęzić.

 

Może ktoś się przenosił z czym bardziej wymagającym na jednego z tych VPSów ?

Może ktoś ma i porządny hosting współdzielony z zewnętrznym serwerem i np. taniego VPSa i potrafiłby porównać wydajność SQLa ?

 

W końcu to forum jest m.in. od wymiany doświadczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dokładnie określone zasoby procesora i ramu. Wszystkie propozycje typy flat, trafick flat, odrazu sobie podaruj. Webperoni raczej słabe maszyny ma, 1blue zapchane łącza i losty. Strato.de za pośrednictwem http://xxl-web.com/vps.html moze ci coś udostępnią. Raczej skopił bym się na serii vserver12, 18, 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawa to dokładnie określone zasoby procesora i ramu.

I z tym jest największy kłopot - dotychczas byłem na hostingach współdzielonych i nie mam jak tego przeliczyć.

 

A stawianie własnego serwera by sprawdzić jakie są wymagania tego forum jest nawet bardziej uciążliwe od testowania kolejnych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nazwa.pl nakładała na mnie jakieś ograniczenia, limity, ponieważ za dużo transferu zużywałem i niby obciążałem reszte. Podziękowali mi za współpracę, przeniosłem się na VPS'a u host1.pl. Jak narazie nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I z tym jest największy kłopot - dotychczas byłem na hostingach współdzielonych i nie mam jak tego przeliczyć.

 

A stawianie własnego serwera by sprawdzić jakie są wymagania tego forum jest nawet bardziej uciążliwe od testowania kolejnych ofert.

 

jeżeli to Ci pomoże - to pracowalem na 3 vps-ach

 

strato.de - najwyzsza opcja wystarczala na okolo 100-120 osob na raz na forum przy najwyzszej opcji (phpBB) przy zmianie na IPB doszlo okolo 40 osob, ale znow zaczelo brakowac mocy.

 

nastepnie 1blue.de - wlasciwie ciezko bylo wykorzystac ten serwer, ale ciagle pady łącza, oraz prawdopodbne czeste wysycenie sieciowki zmusilo do zmiany (na tych vpsach prawdopodbnie duzo uzytkownikow do p2p kupuje)

 

hosteurope.de - najwyzsza opcja - bajka. Forum na IPB przy 250 osobach nic sie kompletnie nie dzieje. Do tego doszla strona www 500 unikalnych odwiedzin.. Uptime 99,98%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×