Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cgs

Serwer Dedykowany - Kilka Pytań

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze serwera dedykowanego. Projektuję strony www i chciałbym swoim klientom udostępniać hosting http. W związku z tym przedstawiam wymagania i kilka pytań:

 

Zależy mi na:

 

- dedyku z Windowsem

- chciałbym uruchomić hosting ASP.net

- transferze ok. 500 gb / mc z możliwością powiększenia

- serwerze w Europie, po przejrzeniu tematów na forum zapewne Niemcy

- panelu w jęz. angielskim

- pomocy technicznej w języku angielskim

- płatności przelewem (nie mam karty kredytowej)

 

W związku z serwerem mam jeszcze parę pytań

 

- czy wykupienie dedyka wystarczy do zakładania klientom kont www? Czy muszę jeszcze wykupić panel itd.?

- jaki transfer realnie może obsłużyć serwer z łączem np. 1 mbit i czy są jakieś ograniczenia odnośnie ilości zakładanych kont?

 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- dedyku z Windowsem

z tym raczej nie ma problemu w większości serwerowni. Oczywiście licencja jest płatna dodatkowo.

 

- płatności przelewem (nie mam karty kredytowej)

w przypadku serwerów zagranicznych może być z tym problem. Ewentualnie spróbuj poszukać pośrednika.

 

- czy wykupienie dedyka wystarczy do zakładania klientom kont www? Czy muszę jeszcze wykupić panel itd.?

to zależy czy konta chcesz udostępniać z panelem czy bez, oraz od tego czy sam wolisz zakładać je ręcznie, czy jednak przez wygodny panel. Jeśli zdecydujesz się na panel konieczny będzie zakup licencji.

 

- jaki transfer realnie może obsłużyć serwer z łączem np. 1 mbit i czy są jakieś ograniczenia odnośnie ilości zakładanych kont?

1mbit to realnie ok 170GB ruchu hostingowego. Ograniczeniem ilości kont są w zasadzie jedynie zasoby serwera i zdrowy rozsądek.

 

Jednak jeśli zadajesz tak podstawowe pytania to warto pomyśleć o zatrudnieniu administratora.

 

Na koniec fundamentalne pytanie: jakim budżetem dysponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musisz mieć karty kredytowej. Wystarczy karta z Inteligo, tudzież e-karta mBanku.

2. Nie polecam przelewów transgranicznych jako formy rozliczania za serwer, bo to usługa bardzo droga, a i realizowana kilka dni przy okazji.

3. Jak masz serwer dedykowany, to jeszcze musisz nim zarządzać.

Na dzień dzisiejszy nie wymyślono panelu administracyjnego który jednocześnie potrafi zastąpić administratora.

4. Licencje na niektóre panele administracyjne posiadają limit odnośnie ilości kont,

nie mniej jednak w większości wypadków możesz ich założyć tyle... aż maszyna padnie.

5. Radzę się nie bawić w megabity (bo maluczkim to się nigdy nie opłaca),

tylko kupić serwer z limitem transferu,

aczkolwiek w teorii jak to mnie kiedyś dwóch takich z tego forum poprawiło...

1 Mbit to circa 165 GB ruchu hostingowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bellerofont: Przelewy zagraniczne w niektórych bankach (jak Citibank) są za darmo, więc to akurat nie problem, ale po co się męczyć.. :)

cgs: http://www.ovh.pl/produkty/start100m.xml wydaje się dla Ciebie wystarczające. W cenie dostaniesz Windows 2003 Server Web Edition. Panel do rebootów i innych cudów oraz cały support masz po polsku. Cena także jest atrakcyjna. Do kompletu możesz, ale nie musisz dorzucać panelu. Konta www w łatwy sposób założysz w IISie, więc niepotrzebny jest tu żaden panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszytskie odpowiedzi,

 

Jeżeli chodzi o fundusze w zasadzie chciałbym zamknąć się w 400, max 500 zł / mc ze wszytskimi licencjami i ew. panelem, ale zależy mi na tym, żeby serwer był w miarę szybki, oprócz hostingu dla klientów z Polski chciałbym także świadczyć usługi dla klientów z Wielkiej Brytanii i Francji.

 

Z serwerydedykowane.pl dostałem ofertę do takiego zestawu - 366 zł netto (zdaje się bez panelu) - może to jest godne uwagi?

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×