Skocz do zawartości
kors4r

Konfiguracja Lampa

Polecane posty

Witam!

 

Rusel zrobił mnie w balona, a ja sam nie mogę sobie poradzić z konfiguracją. Potrzebuję pomocy. Ale do rzeczy:

 

Mam dedyka w netdirekt, można zainstalować (rescue) debiana minimal, fedorę, centosa i suse'a. Taki jest stan na dzień dzisiejszy.

 

Stan wyjściowy: działający serwer www (apache'a) z php, mysql, ftp i dns oraz z panelem administracyjnym (obojętnie jaki, tylko niech to cholera działa) + krótki tutorial (patrz niżej).

 

Serwer będzie wykorzystywany na moje potrzeby - nikt poza mną i bardzo zaufaną osobą nie będzie miał tam swoich plików. W związku z tym, bez znaczenia jest, jaki panel będzie tam działał i czy np. dodanie zadań crona nie będzie obsługiwane przez panel (crona mogę z konsoli obsługiwać). Generalnie po skonfigurowaniu tego serwera i przeniesieniu tam stron niewiele będę zmieniał - więc nie musi być to super hiper wygodne, częściowo mogę serwer obsługiwać przez ssh.

Potrzebny jest mi też jakiś krótki tutorial na temat dalszej obsługi serwera. Chodzi o kilka zdań opisujących jak wykonać podstawowe czynności obsługi (kilka słów o bezpieczeństwie, jak dodać do serwera nowego IP, dodanie domeny do konkretnego IP itp - jeśli panel administracyjny nie będzie tego automatyzował) - jestem zielony, więc każda informacja jest na wagę złota.

 

Obsługuję linuksa na stacji roboczej od dwóch lat, więc nie wzbraniam się jakoś strasznie przed konsolą. Panel administracyjny chciałbym mieć dlatego, że wydaje mi się przez to (może się mylę) łatwiejsze i szybsze wykonywanie pewnych czynności (bo przecież dodanie nowej domeny ogranicza się do wypełnienia jednego formularza, bez edyotwania named.conf, httpd.conf itd). Mogę zrezygnować calkowicie z panelu, jeśli wykonawca napisze dobry tutorial jak wykonać w konsoli to, co zwykle automatyzują panele.

 

No i teraz najgorsze :(

Wiem, że nikt nie robi za guziki, ale całą wolną kasę zainwestowałem w tego chujka Rusela i chwilowo jestem spłukany. Czy ktoś wykonałby to zlecenie za konta w nazwa.pl (2 mniejsze lub jedno duże, wartość ok 720 zł)?

 

pozdrawiam

kors4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Urzekła mnie Twoja historia tylko czemu ją opisujesz ? Dałeś się wykiwać Twoja sprawa i to jest proste. Swoich roszczeń możesz dochodzić drogą sądową, a nie na forum. A i apogeum czemu to było w dziale z ofertami hostingu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urzekła mnie Twoja historia tylko czemu ją opisujesz ?

co by każdy szukający na forum informacji o ruselu wiedział, że nie tylko zrio został wykiwany

Dałeś się wykiwać Twoja sprawa i to jest proste. Swoich roszczeń możesz dochodzić drogą sądową, a nie na forum.

A jużci. Swoją drogą już dochodzę :)

 

A i apogeum czemu to było w dziale z ofertami hostingu ?

Bo chciałem sprawdzić Twoją czujność :)

pomyliło mi się, przepraszam

 

pozdr

kros4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×