Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mlyn3k

Ktory Dedyk W Hetzner

Polecane posty

witam, chce brac dedyka pod servery gier i pod servy www

http://hetzner.de/rootserver_en.html

zastanawiam sie nad dwoma najdrozszymi ofertami..

 

w sumie lacze 100 mb czy 1gb nie robi mi roznicy

(servy zjedza w sumie moze z 10 mb + plus www iles tam..)

 

to co dla mnie jest istotne to procek..

ta ostatnia oferta jest prawie dwa razy drozsza od poprzedniej.. i nie wiem czy jest w ogole oplacalna jesli patrzec na cpu..

 

nie znam sie niestety na procach

wiec moze ktos podpowie

 

chocby na oko o ile taki amd operon 1218 jest lepszy od amd athlona 64 x2 4200+?

50 % 100% wieciej? mniej?

 

a moze jesli juz mam parcie na drozszy server to lepiej wziac te dwa tansze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie google działa, więc spokojnie byś znalazł informacje o procesorach...

 

Porównywać Athlona do Opterona to jak Pentium 4 do Xeona. Oczywiste, że ten drugi jest szybszy. Zawsze możesz poszukać benchmarków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz na tym serwerze stawiać serwery gier to raczej popatrz na pingi, bo nikt nie będzie grał na 100-200ms (no chyba, że jakiś MMORPG ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś wyjątkowo badziewne masz to neo skoro pingi po 100-200ms.

 

Chodziło mi raczej o "jakość serwera gier" jako zależność od jakości jego łącz, bo co z tego jak ktoś kupi wypasiony serwer nie sprawdzając wcześniej pingów i nikt nie będzie chciał kupić ani jednego slota ;)

 

do hetznera mam akurat ~48 ms więc jest dobrze ;) , a do www.probe-networks.de juz ~77ms a są w tym samym mieście...

inny przykład Szwecja - 88.80.2.19 - pakiety lecą przez Nowy Jork i Chicago - ping 180ms - można? , można B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia prawie rocznego z Hetzner. Aktualnie mam tam 2 dedyki i szykuje sie 3 :( Powiem tylko, że Pingi z Neostrady a ma ją niemal 90% Polaków ^^ są beznadziejne. Nie raz po prostu zanikają. Bywały okresy częstego zrywania połączeń ;/ No ale ogólnie ceny są bardzo niskie oraz Support jest rewelacyjny :( Hehe na tyle rewelacyjny, że sami ściągają mi na dedyka Triala Windowsa :( z neta i go instalują :) Ogólnie tak naprawdę Hostują niemal wszystkie systemy operacyjne więc nie ma problemu z postawieniem różnych gier itp :(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens stawianie gier, skoro sam mówisz, że pingi tam nie są zbyt rewelacyjne oi czesto skacza. Zresztą niski i stabilny ping do TPnetu maja juz tylko 2 serwerownie w Niemczech. Do tej pory najlepsze warunki miał netdirekt, teraz ma najgorsze kolo 300ms każdego dnia..

 

Nigdy nie byłem w hetzner, ale koszt instalacji nie jest przyciągajacy, wręcz odpychający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×