Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bialymaly

Gdzie Mają Serwery Takie....

Polecane posty

Zastanawiałem się ostatnio gdzie ma serwer np. wp.pl jakoś przeszło mi przez myśl że mają własne, albo onet.pl a nawet elektroda.pl

Jeżeli nawet nie własne to gdzie dzierżawią dedyki albo vpsy, albo zwykłe wirtualne...

Nie umiem sprawdzic gdzie mają serwery, chodzi mi o kraj firme, czy miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jstesmy juz w takim tmacie to gazet.pl i interia.pl ? nigdy tego niewiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a takie Gadu gadu czy grono? najbardziej interesuje mnie gg i grono

 

data center jest w gdańsku? może nie jestem w temacie za bardzo i sie interesowałem tylko dreamhost ale wydaje mi się że oni mają serwery w warszawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bialymaly po co tak ci na tym zależy, i tak nie postawisz tam u nich serwera i tak B) Wszystkie potężne portale inwestują krocie, cię zapewne jedynie stać na webperoni.de lub netdirect.de :) (tak jak mnie ;) )

 

Mnie bardziej interesowały ich rozwiązania dotyczące samych serwerów, wydajności i tych spraw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interia ma serwerownie w Nowej Hucie (Krakow) w bardzo nie pozornym budynku - jedynie cala sciana klimatyzatorow moze zdradzac co sie kryje wewnatrz ;) Po oknach mozna by wnioskowac ze jakies 2-3 pokoje serwerow zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jezeli mozecie odpowiedziec, to jak wielkie sa serwerownie?? Mnie zawsze interesowalo ile takie portale maja serwerow w swoich bazach. Onet, Fotka, Gazeta itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

..a nie da się takich informacji wygooglować? może nie Onet i Fotka, ale inne firmy, szczególnie zachodnie - coś powinno o nich być.. moze Fortunecity, Lycos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukalem duzo o Polskim internecie i nic nie ma... a firmy zachodnie to cos sie czasem zdarza, ale zazwyczaj jakas niepewna informacja... juz latwiej poznac wartosc spolki... (o2.pl jest warte ponad 200 milionow zlotych, wczoraj sie dowiedzialem:)) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×