Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Allen

Hosting Pod Serwis Internetowy

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Szukam hostingu, który mógłby mi zapewnić bardzo dobre warunki użytkowania, stabilną i możliwie max. bezawaryjną pracę, bardzo dobry support.

 

Obecny stan wortalu i forum dyskusyjnego łącznie:

~ok. 45tyś Unique IP/m-c

~ok 65tyś. wizyt/m-c

~ok. 220tyś. odsł/m-c

Przyrost miesięczny na poziomie ok. 10-12% - bez specjalnej promocji w ciągu ostatnich 4-5 miesięcy.

W głównej mierze ruch generuje forum dyskusyjne (ponad 140tyś.postów, 12tyś. wątków) i promocja za pośrednictwem samych użytkowników, forum oparte o skrypt vBulletin.

 

Transfer danych: 1-1,2GB/dzień

Zajmowane miejsce na HDD: ok. 700MB

Baza danych: MySQL, ok. 240MB

 

Obecne bazę danych wykorzystuje tylko forum. W najbliższym czasie nastąpi migracja wortalu z plików na skrypt Drupal (na MySQL DB) i znaczy wzrost aktywności samego wortalu w całym przedsięwzięciu (newsy, artykuły, poradniki, itd.). Plików nie przewiduję hostować, jednakże chcę również rozwinąć moduł galerii (złączony z vBulletin). To może być zbyt mocna dawka dla obecnego serwera.

 

Na forum przesiaduje obecnie w ciągu dnia średnio 160-300 osób w danej chwili (użytkownicy + goście + wyszukiwarki).

 

 

Zastanawiam się, czy wirtualny serwer pociągnie jeszcze wortal i forum, czy raczej muszę szukać dedykowanych rozwiązań :P

 

Minimalnie celowałbym w:

- 2GB danych na HDD (na początek, z możliwością rozszerzenia)

- roczny transfer co najmniej 600-800GB

- co najmniej 2-3 bazy danych

- mod_rewrite, cgi, php 4 oraz ew. 5., MySQL możliwie najnowszy

- nieograniczony limit subdomen, emaili

- zaawansowany CPanel, najlepiej z możliwością limitowania pojemności maili oraz z statystyki zużycia przestrzeni dyskowej i DB.

- możliwie tani dostawca, do ok. 700zł rocznie.

 

Poza tym stabilność, max. bezawaryjność, b.dobry support 24/7.

 

 

Przeglądałem oferty IQ, Blink, Proste, Progreso - celując raczej w wyższe opcje.

 

Proszę o poradę.

 

 

Ewentualnie jestem chętny do negocjacji indywidualnych warunków hostingowych, zawsze można się dogadać.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×