Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mw72

Wybór Panelu .....

Polecane posty

witam,

 

proszę was jak o pomoc w wyborze panelu do administrowania małym serwerem.

Dostawca internetu dla naszej wspólnoty w ramach bonusu postanowił takie coś nam sprawić.

Serwer będzie pracował pod OS Linux/Debian

Powinien posiada możliwość oprócz standardowych możliwości ( www, poczta, limity itd) obsługę mysql 4 i 5.

Powinien też mieć możliwość tworzenia subdomen w domenie głównej naszej wspólnoty dla użytkowników lub aby użytkownik miał możliwość tworzenia wpisów A w domenie wspólnoty (samodzielnie, ze swojego gui)

W sumie na serwerze nie będzie więcej niż 15 domen z czego dwie główne wspólnoty (strona zarządu i administratora obiektu oraz strona wspólnoty z forum. W tych dwóch domenach mieszkańcy wspólnoty będą mogli tworzyć swoje podstrony ) oraz kilka prywatnych domen mieszkańców wspólnoty.

 

Miło by było gdyby z Panelu były tworzone samodzielnie wpisy w SDNS ( osobny serwer) dla nowo powstających domen

 

Ważne też aby od strony użytkownika posiadał polskie gui.

 

Niestety serwer będzie miał fizyczny IP adres w puli prywatnej ;-( (IP publiczne będzie miało pełen redirect portów). Nie da sie tego zmienić i Panel musi to uwzględniać, czyli dla wpisów vhost w apache local adress a w bind internet adress

 

 

Przetestował te kilka darmowych paneli (ispconfig, vhcs2 i whcs2 omega) ale tam nie byłem w stanie połączyć obsługi mysql 4 i 5 oraz tak skonfigurować serwer aby użytkownicy mogli tworzyć samodzielnie swoje podstrony w domenie głównej wspólnoty (ze swojego gui)

 

Z NAT' em udało mi sie tylko z ispconfig, poprzez zmiany w plikach generujących vhost'y

 

 

Wiec chyba zostają tylko komercyjne panele - bo może coś nie doczytałem w manualach

Wiec mam pytania :

Czy sie nie mylę co do tych darmowych Paneli że nie posiadają takich możliwości ?

oraz który z komercyjnych paneli będzie posiadał oczekiwane wymagania ?

 

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×