Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mlody997

[pytanie] Potrzebuje Wlaczyc Gz Na Serwei

Polecane posty

Witam

 

Nie wiem czy dobrze sie okresle ale napisze po krotkce o co mi chodzi.

 

Tak wiec: potrzebuje abym na serwerze wlaczyl kompresowanie plikow gz w locie do uzytkownika koncowego (czyli tego co oglda strone)?

 

zalety tego sa dobre - 1) mniejszy transfer 2) najwazniesze - szybsze uruchomienie sie strony u osoby ktora ja oglada.

 

mam system Debian

 

Czy ktos moglby powiedziec co zrobic krok po kroku - bo szukalem na forum,a el nie moglem znalezc odpowiedz

 

takie system ma zostosowany m.in tani-hosting, kei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod gzip ma też wadę - dodatkowo obciąża system jeśli ma dużo roboty, dlatego jeśli zależy Ci na zmniejszeniu loadu i poprawieniu szybkości pomyśl raczej w pierwszej kolejności o jakimś systemie cacheującym typu eaccelerator.

 

Moduł ściągniesz stąd: http://sourceforge.net/projects/mod-gzip/, instrukcja instalacji: http://schroepl.net/projekte/mod_gzip/install.htm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na strony ma cache załozone (na 80% stron - autorskie do odpowiednich skryptow) - chociaz pewnie jak by sie zrobilo na all jeszcze jakiegos cache to pewnie by nie zaszkodzilo

 

mi glownie chodzilo o przyspieszenie dla uzytkownika... no chyba ze za bardzo nie ma to sensu.

 

a macie moze jakos polska instrukcje do tego krok po kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W php.ini zmień

 

zlib.output_compression = Off
na
zlib.output_compression = On

 

Przyspieszania nie będzie jeśli serwer jest slaby. może być nawet gorzej. Ale to trzeba sprawdzić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przspiesznie nie bedzie jesli serwer jest slaby. moze byc nawet gorzej. Ale to pryeba sprawdzic samemu.

 

 

trzeba cos potem resetowac ? po zmianie aby weszla w zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sprawdzić samemu bo to zależy też od strony nie tylko od maszyny. Empirycznie zobacz.

 

Jak masz dużo grafiki a mało textu/htmla to gra nie jest warta świeczki. Może być też efekt "białej dziury" - ja to tak nazywam, czyli białej strony wyświetlanej bezpośrednio przed wgraniem kolejnej podstrony. Jest to moim zdanie, spowodowane oczekiwaniem na kompresowanie i rozkompresowanie witryny przed załadowaniem jej w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teksty jest srednio (kodu) od 30-60KB czasem sie zdarzaj po 200KB

grafika i tak nie kompresuje sie. chozi o tekst

 

hmmm sam juz nie wiem

 

"Empirycznie zobacz. "" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grafika i tak nie kompresuje sie.

 

I tutaj żyjesz w błędnym przekonaniu. To jest kompresja wyjściowa a więc pakujesz wszystko. Nawet jeśli nie zyskasz tym przestrzeni. Przecież JPG też się da spakować tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×