Skocz do zawartości
JCzapla

Progreso I Wydajność

Polecane posty

Gość adamszendzielorz
Nie spodziewalem, az takiej roznicy.

W sumie DELL od pol roku w ofercie ma serwery z procesorami AMD.

 

Tylko pradu ciagnie to straaasznie duzo :-) Netsprint uzywa Opteronow i ich szafy maja pseudo "grzanki" ... Ciezko przejsc obok zeby sie nie spocic ;)

pozdr.

 

 

..z innej beczki.. Adam, kiedy ten nowy Extranet i webmail? ;)

 

Robi sie. Nie znam dokladnego terminu :P

Prosze - nie pytajcie, jak bedzie to na pewno sie pochwalimy! :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netsprint uzywa Opteronow i ich szafy maja pseudo "grzanki" ... Ciezko przejsc obok zeby sie nie spocic ;)

pozdr.

 

To prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

 

Przerost prockow i ramu nad dyskami ;) Do takiej maszyny minimum 2 x 300GB, a do webhostingu i tak srednio sie nada bo szybciej zacznie brakowac dostepu do i/o (mysql ladnie zajezdza dyski) niz mocy CPU. Natomiast dl360tki z dyskami 2 x 73GB SCSI sa optymalnie zestrojone, a calosc kosztuje sensowne pieniadze :P

Ehh co wy macie z tym I/O ;) Dobrze skrojony serwer z dobrymi częściami i wszystko będzie zbilansowane tak jak ma być :) Akurat ta maszyna jest idealnie zbilansowana i wbrew temu co piszesz od 2 miesięcy radzi sobie cacy.

 

Do tego *ogromna* zaleta dl360tek jest karta remote insight out.

Yeap, albo DRAC w Dellu, albo zewnętrzne karty do każdego innego serwera.

 

Single CPU dostaje zbyt latwo czkawki. Do zastosowan serwerowych jak dla mnie zupelnie odpada.

Hmmm, SMP ci się ładnie sprawdzi w przypadku usług korzystających z wielu wątków/procesów. W niektórych wypadkach bywa, że dopłata za licencję na SMP w jakimś oprogramowaniu jest na tyle duża, że lepiej kupić mocniejszy jeden procek, niż dwa słabsze. Skoro już gadamy o stosunku wydajność/koszt :)

 

Inna sprawa, że nowy kernelek jest bardzo cacy i ładnie to sobie śmiga. No i nówka sztuka serwer ma mniejsze szanse na padaczkę, niż dość stara już 360'tka, pomijając fakt, że to HP (bleee, nigdy więcej HP).

 

Tez moznaby polemizowac ale nie czas, nie miejsce :)

pozdr.

 

Polemizować z czym? :) Z tym, że kernel jest cacy? Czy nówka sztuka serwer ma mniejsze szanse na padaczkę? Czy, że HP jest ble :)

Hmm właściwie to może przenieść te posty do nowego wątku, bo rozmowa jest nad wyraz ciekawa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ehh co wy macie z tym I/O ;)

 

Do czego wykorzystujesz maszyny o ktorych piszesz ? Do komercyjnego webhostingu ? Ile np. masz plikow na jednej, "sredniej" maszynie ?;) Ile tabel / danych w MySQL ?

 

Dobrze skrojony serwer z dobrymi częściami i wszystko będzie zbilansowane tak jak ma być :P

 

Nieprawda - na serwerze o ktorym pisales masz ~60GB dostepnych danych dla uzytkownikow. To pomiesci gora 100 serwerow (jak dobrze pojdzie). Patrzac przez pryzmat moich uzytkownikow - ten procek naprawde zasnie Ci z nudow! Zeby go wykorzystac w bardziej sensowny sposob musialbys przynajmniej potroic liczbe uzytkownikow, czyli potrzebujesz dyskow 300GB. Podejrzewam jednak ze przy takiej liczbie uzytkownikow te SCSI niestety przestana wyrabiac. Takze ta maszyna *nie jest* do zastosowan webhostingowych dobrze "zbilansowana". Przeplacasz za cala platforme / CPU, co ostatecznie przelozy sie na wyzsza cene serwera dla end-usera.

 

Yeap, albo DRAC w Dellu, albo zewnętrzne karty do każdego innego serwera.

 

DRAC za jedyne 2k pln brutto doplaty - faktycznie cudo :)

 

KVM over IP ? Do tego jakis apc reboot.. A i tak nie masz tego co daje Ci insight out. Zalozmy ze zrestartowala Ci sie maszyna - co robisz w przypadku "zwyklej karty" ? Nic. W compaq wchodzisz sobie do "reset sequences" i ogladasz powtorki z ostatnich bootow. Albo pada Ci bootloader - co robisz? Nic! W compaq montujesz wirtualna dyskietke i z niej odpalasz system. To naprawde w niektorych momentach pomoc nie do zastapienia :) Pozatym mam wysylane wszystkie alerty po SNMP jak cokolwiek zlego dzieje sie z maszyna.

 

Hmmm, SMP ci się ładnie sprawdzi w przypadku usług korzystających z wielu wątków/procesów.

 

... takich jak Apache, PHP, MySQL i reszty serwerow, czyli 99% softu ktorego uzywam ...

 

W niektórych wypadkach bywa, że dopłata za licencję na SMP w jakimś oprogramowaniu jest na tyle duża, że lepiej kupić mocniejszy jeden procek, niż dwa słabsze. Skoro już gadamy o stosunku wydajność/koszt :)

 

Uzywam wylacznie softu open-source, nie jest to dla mnie zaden dodatkowy koszt. Zapetlenie sie procesu jakiegos uzytkownika jest 2 x bardziej odczuwalne w przypadku maszyny jednoprocesorowej niz dwu i wiecej.

 

Polemizować z czym? :) Z tym, że kernel jest cacy?

 

Kernel akurat moze byc cacy niezaleznie od sprzetu ktorego uzywamy :)

 

Czy nówka sztuka serwer ma mniejsze szanse na padaczkę?

 

Owszem. Ma takie same lub wieksze szanse na padaczke (dlaczego? chociazby przez to ze kondensatory nie sa wygrzane!). Ale nie chce zaczynac tego tematu - nowe i stare moze, i predzej czy pozniej padnie, to jest jedyny pewnik :-)

 

Czy, że HP jest ble :)

 

I tu Cie mam bo dl360tki (G1 / G2) to jeszcze Compaq, nie HP ;-)

 

Hmm właściwie to może przenieść te posty do nowego wątku, bo rozmowa jest nad wyraz ciekawa ;P

 

Dlaczego, watek jest o wydajnosci naszych serwerow, a wypowiedzi sa w temacie.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRAC za jedyne 2k pln brutto doplaty - faktycznie cudo ;)

 

KVM over IP ? Do tego jakis apc reboot.. A i tak nie masz tego co daje Ci insight out. Zalozmy ze zrestartowala Ci sie maszyna - co robisz w przypadku "zwyklej karty" ? Nic. W compaq wchodzisz sobie do "reset sequences" i ogladasz powtorki z ostatnich bootow. Albo pada Ci bootloader - co robisz? Nic! W compaq montujesz wirtualna dyskietke i z niej odpalasz system. To naprawde w niektorych momentach pomoc nie do zastapienia ;) Pozatym mam wysylane wszystkie alerty po SNMP jak cokolwiek zlego dzieje sie z maszyna.

 

Uzywales kiedys DRACa i sprawdzales jego cene ?

bo z tego co piszesz wynika ze nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Uzywales kiedys DRACa i sprawdzales jego cene ?

bo z tego co piszesz wynika ze nie :P

 

O przepraszam, rzeczywiscie stanialo, obecnie to ~1,35k pln brutto.

 

A co do tego czy uzywalem - owszem. Moje komentarze dotyczyly sie raczej do tekstu "dowolna inna karta zewnetrzna do serwera", nie do DRACa.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O przepraszam, rzeczywiscie stanialo, obecnie to ~1,35k pln brutto.

 

To cene "detaliczna" i mozena wynegocjowac rabat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
To cene "detaliczna" i mozena wynegocjowac rabat :P

 

Zejdziesz do 40 pln ? Nie ;-) A po tyle mam mniejwiecej w hurcie *NOWE* (w folii, nieodpakowane) karty remote do dl'i, liczac z kosztami wysylki, ktore potrafia robic dokladnie to samo.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czego wykorzystujesz maszyny o ktorych piszesz ? Do komercyjnego webhostingu ? Ile np. masz plikow na jednej, "sredniej" maszynie ?:) Ile tabel / danych w MySQL ?

Ehh wiesz ;/ nie do końca mogę powiedzieć ;/ Ale liczby są mniej więcej takie (ciut inna maszyna):

- bazy 37GB

- tabel: 65397

- zapytań do bazy na poziomie 5000 /sec - w szczycie, średnia z ostatnich kilkunastu dni z mysqladmin - 800/sec

- load na maszynie load average: 0.18, 0.18, 0.16, czasami skacze do 2

Wyprzedając pytanie - nie, nie mam wpływu na indexy i inne pierdoły w bazach, pomijając moje :P

 

Nieprawda - na serwerze o ktorym pisales masz ~60GB dostępnych danych dla uzytkownikow. To pomiesci gora 100 serwerow (jak dobrze pojdzie). Patrzac przez pryzmat moich uzytkownikow - ten procek naprawde zasnie Ci z nudow! Zeby go wykorzystac w bardziej sensowny sposob musialbys przynajmniej potroic liczbe uzytkownikow, czyli potrzebujesz dyskow 300GB. Podejrzewam jednak ze przy takiej liczbie uzytkownikow te SCSI niestety przestana wyrabiac. Takze ta maszyna *nie jest* do zastosowan webhostingowych dobrze "zbilansowana". Przeplacasz za cala platforme / CPU, co ostatecznie przelozy sie na wyzsza cene serwera dla end-usera.

Prawda - serwer był krojony pod Tomcata, JBossa i ASP na Mono - konfiguracja wychodzi idealnie zbalansowana, a te usługi to też hosting...

 

DRAC za jedyne 2k pln brutto doplaty - faktycznie cudo :)

Ja mogę mieć DRAC'a IV za 800 :) Ma wszystkie bajery, co ostatnie ILO - łacznie z virt CDROM i Floppy. I pięknie też wysyła trapy po SNMP...

 

... takich jak Apache, PHP, MySQL i reszty serwerow, czyli 99% softu ktorego uzywam ...

I tutaj schodzimy na temat upodobań co do softu - ja preferuję Zeusa lub LiteSpeed'a, więc dlatego pisałem w ten sposób na temat SMP.

 

 

Uzywam wylacznie softu open-source, nie jest to dla mnie zaden dodatkowy koszt. Zapetlenie sie procesu jakiegos uzytkownika jest 2 x bardziej odczuwalne w przypadku maszyny jednoprocesorowej niz dwu i wiecej.

Zapętlenie 2 procesów na maszynie 2 procesorowej spowoduje dokładni taki sam efekt. Jeżeli masz błędny skrypt np PHP i PHP działa ci jako FastCGI, moduł do Apache czy nawet zwykłe CGI, to szanse na to, że drugi raz skrypt się odpali i zapętli są bardzo duże. Ba, są szanse, że zapętli się i 3 i 4 raz...

 

Kernel akurat moze byc cacy niezaleznie od sprzetu ktorego uzywamy :)

No mniej więcej - pomijając serię 2.4, która ma straszne problemy z I/O - może dlatego biega po forum opinia, że I/O się kończy?

 

Owszem. Ma takie same lub wieksze szanse na padaczke (dlaczego? chociazby przez to ze kondensatory nie sa wygrzane!). Ale nie chce zaczynac tego tematu - nowe i stare moze, i predzej czy pozniej padnie, to jest jedyny pewnik :-)

Właściwie to racja - padaczka jest dziełem przypadku - na 25 zamówionych DL360G4p, 8 po wyciągnięciu z pudełka było padniętych :)

 

I tu Cie mam bo dl360tki (G1 / G2) to jeszcze Compaq, nie HP ;-)

Fakt - ja mam skrzywienie po nowych DLkach :)

 

Dlaczego, watek jest o wydajnosci naszych serwerow, a wypowiedzi sa w temacie.

pozdr.

OK, to możemy sobie dalej pogadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Java, JBOSS, tomcat wymagają znacznie więcej mocy procesora niż php/apache stad różnice w wykorzystaniu serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ehh wiesz ;/ nie do końca mogę powiedzieć ;/ Ale liczby są mniej więcej takie (ciut inna maszyna):

- bazy 37GB

- tabel: 65397

- zapytań do bazy na poziomie 5000 /sec - w szczycie, średnia z ostatnich kilkunastu dni z mysqladmin - 800/sec

- load na maszynie load average: 0.18, 0.18, 0.16, czasami skacze do 2

Wyprzedając pytanie - nie, nie mam wpływu na indexy i inne pierdoły w bazach, pomijając moje :P

 

OK ale widze ze w tym wypadku to jest serwer tylko i wylacznie MySQLowy ktory pewnie obsluguje jakas bardzo duza baze. Myle sie ? Nie wierze, ze to "zwykly" webhosting - z 37GB zostaje Ci po odliczeniu systemu ledwo 10-15GB na dane klientow? Nie ten stosunek.. :)

 

Prawda - serwer był krojony pod Tomcata, JBossa i ASP na Mono - konfiguracja wychodzi idealnie zbalansowana, a te usługi to też hosting...

 

A widzisz.. Ja wogole nie wspieram Javy, ani produktow MS.

 

Ja mogę mieć DRAC'a IV za 800 :) Ma wszystkie bajery, co ostatnie ILO - łacznie z virt CDROM i Floppy. I pięknie też wysyła trapy po SNMP...

 

Jak juz pisalem - ja ILO mam za 40 pln. Wiec oszczedzam 20x na elemencie, ktory spelnia *dokladnie* ta sama funkcje :)

 

Zapętlenie 2 procesów na maszynie 2 procesorowej spowoduje dokładni taki sam efekt. Jeżeli masz błędny skrypt np PHP i PHP działa ci jako FastCGI, moduł do Apache czy nawet zwykłe CGI, to szanse na to, że drugi raz skrypt się odpali i zapętli są bardzo duże. Ba, są szanse, że zapętli się i 3 i 4 raz...

 

Ale chyba zgodzisz sie, ze przy zapetleniu *taka sama liczba procesow* serwer jednoprocesorowy bedzie mial wieksza czkawke, niz serwer wieloprocesorowy ?:) Duzo mialem i dalej mam do czynienia z singlami na roznych malych dedykach - okropienstwo :)

 

No mniej więcej - pomijając serię 2.4, która ma straszne problemy z I/O - może dlatego biega po forum opinia, że I/O się kończy?

 

Ja wlasnie uzywam 2.4 :-) Ale rozpoczelismy juz testy 2.6 i podejrzewam ze raz dwa bedzie migracja.

 

Właściwie to racja - padaczka jest dziełem przypadku - na 25 zamówionych DL360G4p, 8 po wyciągnięciu z pudełka było padniętych :)

 

U.. No widzisz, a ja na 20 DL360G1 mam 20 szt. sprawnych bo sobie zapuscilem stresstesta na godzine na kazdym przed zakupem.. :)

 

OK, to możemy sobie dalej pogadać :)

 

A mi juz sie nie chce ;D Czas na przyjemnosci, weekend nastal :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK ale widze ze w tym wypadku to jest serwer tylko i wylacznie MySQLowy ktory pewnie obsluguje jakas bardzo duza baze. Myle sie ? Nie wierze, ze to "zwykly" webhosting - z 37GB zostaje Ci po odliczeniu systemu ledwo 10-15GB na dane klientow? Nie ten stosunek..

 

Hmm - nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć. Jest to serwer dedykowany pod bazę, ale nie jest to jedna baza danych - baz mam 696 :P i tyle samo użytkowników.

 

A widzisz.. Ja wogole nie wspieram Javy, ani produktow MS.

Ja to doskonale wiem :) Ale akurat ta maszyna została tak skrojona.

 

Jak juz pisalem - ja ILO mam za 40 pln. Wiec oszczedzam 20x na elemencie, ktory spelnia *dokladnie* ta sama funkcje :)

Hmmm, no tak - używanego DRACa III można dostać za 80 zł - ja piszę o nówkach sztukach z gwarancją itp itd.

 

Ale chyba zgodzisz sie, ze przy zapetleniu *taka sama liczba procesow* serwer jednoprocesorowy bedzie mial wieksza czkawke, niz serwer wieloprocesorowy ?:) Duzo mialem i dalej mam do czynienia z singlami na roznych malych dedykach - okropienstwo :)

Zgoda - chociaż na kernelu 2.6 dzięki kilku ulepszeniom, aż tak nie jest ta czkawka odczuwalna.

 

Ja wlasnie uzywam 2.4 :-) Ale rozpoczelismy juz testy 2.6 i podejrzewam ze raz dwa bedzie migracja.

Wiem, że używasz 2.4 :) I przesiadka na 2.6 dużo daje, chociaż sam byłem przeciwnikiem tego kernela.

 

U.. No widzisz, a ja na 20 DL360G1 mam 20 szt. sprawnych bo sobie zapuscilem stresstesta na godzine na kazdym przed zakupem.. :)

No takiej możliwości nie mam ;/ zjeżdżają z linii produkcyjnej, pakują do pudełka i dostarczają do mnie :) To były/są nówki sztuki z całkiem "wypaśną" konfiguracją...

 

A mi juz sie nie chce ;D Czas na przyjemnosci, weekend nastal :) Pozdrawiam!

 

Heh - racja weekend. Dobrze, że nie mam dyżuru... A przyjemności... Butelczyna piwka i klepanie kodu...

 

Tak btw, aż dziw, że mnie jeszcze nie skojarzyłeś :) A może skojarzyłeś, tylko się nie przyznajesz?

 

Ehhh właściwie to tęsknie za "tamtymi" czasami - może będzie trzeba wrócić do nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy na serwerze testowym w USA też jest dobrze ponad 300 kont.

 

U nas ? Nie mamy serwerow testowych w USA. Od 2 lat nie korzystamy z tamtejszych maszyn dla nowych klientow.

pozdr.

 

Nie, nie u was. W moim ukochanym surpassie.

 

Wywołałem niezłą burzę, ale to dobrze, sporo można się dowiedzieć.

Tak czy siak aplikacja na razie zostaje w USA, a jak ją rozbuduję to pewnie przeniosę do Polski chyba na dedyka. O ile znajdę rozsądnych adminów zdalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingi co prawda do Progreso sa rozsądne, ale sama wydajność serwera chyba trochę nie bardzo. Okazuje się, że w odpowiedzi na AJAX-owe requesty odpowiedź dostaję w porównywalnym czasie co z USA (tak na oko sądząc), a może nawet później.

 

Fakt, mam ten sam problem. Ostatnio poleciłem kilku moim klientom przesiadkę z Home.pl do Progreso.pl. I teraz żałuję, bo aplikacja chodzi znacznie wolniej, a lubię się bawić AJAXem... i większość aplikacji używa tej technologii. Czas oczekiwania jest denerwujący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingi co prawda do Progreso sa rozsądne, ale sama wydajność serwera chyba trochę nie bardzo. Okazuje się, że w odpowiedzi na AJAX-owe requesty odpowiedź dostaję w porównywalnym czasie co z USA (tak na oko sądząc), a może nawet później.

 

Fakt, mam ten sam problem. Ostatnio poleciłem kilku moim klientom przesiadkę z Home.pl do Progreso.pl. I teraz żałuję, bo aplikacja chodzi znacznie wolniej, a lubię się bawić AJAXem... i większość aplikacji używa tej technologii. Czas oczekiwania jest denerwujący...

 

 

Przecież Adam juz sie wypowiadał na ten temat?? poczytaj wszystkie posty, a pozniej pisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

testuje od paru dni iq.pl i wydajnosc jest lepsza niz na progreso. Markowe delle z Xeonami jednak robia swoje :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testuje od paru dni iq.pl i wydajnosc jest lepsza niz na progreso. Markowe delle z Xeonami jednak robia swoje :).

 

No wiesz... progreso.pl na swojej www takze do niedawna chwalo sie swoimi Xeonami, rzeczywistosc byla calkiem inna.

 

 

 

Ja korzystalem z uslug progreso.pl, ale ich problemy z wydajnoscia zmusily mnie do poszukania nowego hostingu.

Wybor padl na IQ.pl i jestem z nich bardzo zadowolony.

W tej chwili nie wyobrazam sobie bez nich zycia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
No wiesz... progreso.pl na swojej www takze do niedawna chwalo sie swoimi Xeonami, rzeczywistosc byla calkiem inna.

 

Rzeczywistosc byla taka, ze procz owych Xeonow (w USA) mielismy jeszcze kilkanascie Compaq'ow. Faktycznie zapomnielismy o tym wspomniec - czy to zbrodnia ?;) Niech ludzie osadza.

 

Ja korzystalem z uslug progreso.pl, ale ich problemy z wydajnoscia zmusily mnie do poszukania nowego hostingu.

 

Nie mamy problemow z wydajnoscia. Pracujemy nad wprowadzeniem trybu FastCGI dla wszystkich uzytkownikow - mysle ze niebawem bedzie to juz zaimplementowane. Wtedy na pewno przyspiesza strony AJAXowe (bo glownie one maja opoznienia w ladowaniu sie).

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×