Skocz do zawartości
kors4r

[zlecę] Konfiguracja Vps I Instalacja Inn

Polecane posty

Witam!

 

Potrzebuję pomocy osoby, która zna się na administracji serwerami.

 

Stan wejściowy jest taki:

- VSerwer Mild na Webperoni.de (1), czyściutki z debianem (bez panelu adm) lub z Susem 9/10 (wybiorę po rozmowie ze zleceniobiorcą), jest dostęp do konta roota.

 

Na wyjściu ma być:

- LAMP skonfigurowany "bezpiecznie" (2),

- serwer inn uruchomiony i skonfigurowany (3).

 

Wynagrodzenie:

- jeśli tak byłoby najdogodniej dla zleceniobiorcy - pieniądze,

- ewentualnie, jeśli ktoś byłby zainteresowany, mogę zaoferować linki (4),

- MOJE PREFERENCJE: korzystanie z VPSa (5).

 

 

Szczegóły:

-----------

 

1. SERWER

Serwera jeszcze nie wykupiłem, bo chciałbym, żeby doradzono mi co lepiej wybrać (Debian, czy suse, z panelem, czy bez).

 

2. BEZPIECZNA KONFIGURACJA

Chodzi mi o to, że nie mam czasu i wiedzy, żeby administrować serwerem. Proste apt-get update/upgrade mogę robić, bo znam to ze stacji roboczej, ale włączanie i wyłączanie jakichś funkcji php i inne szczegóły to już dla mnie wyższa szkoła jazdy. Dlatego osoba, która podejmie się zadania, zostanie poproszona o skonfigurowanie LAMPa tak, żeby ryzyko włamu było jak najmniejsze. Jeśli po rozmowie z tą osobą dowiem się, że bez stałego administrowania i monitorowania serwerem nie da się - LAMP odpada (wogóle zostanie odinstalowany apache, mysql i parser). Dlatego w ofercie proszę określić osobno cenę za skonfigurowanie LAMP.

 

3. SERWER INN

Najważniejszy jest dla mnie serwer inn. Wiem, jak wygląda działanie usenetu od strony użytkownika. Prawdopodobnie potrzebne będzie uzyskanie od kogoś "feeda" czy jakoś tak (wiem, lamer jestem). Zleceniodawca musiałby mi w krótkich żołnierskich słowach wyjaśnić, co jest potrzebne (oprócz prawidłowej instalacji i konfiguracji) do działania serwera inn.

Z Inna będę korzystał wyłacznie ja, nie będzie wykorzystywany do oferowania odpłatnych usług i będzie miał tylko kilku użytkowników.

Zasubskrybowanych (jesli dobrze to nazywam) ma być kilkadziesiąt grup, najwyżej 200.

Użytkowników będzie najwyżej 5.

Serwer miałby pobierać z innych serwerów posty, a także musiałby przyjmować posty od tych kilku użytkowników i dalej je rozsyłać do innych serwerów. Serwer nie będzie pobierał żadnych załączników, ani też subskrybował grup binarnych.

Jeśli do oceny nakładu pracy, jaki tu będzie wymagany potrzebne sa dodatkowe informacje - proszę o kontakt.

Potrzebowałbym też krótkiego maila na temat samodzielnej obslugi inna w przyszłości:

- jak dodać/usunąć usera,

- jak dodać/usunąć grupy,

- jak zmienić czas retencji postów.

 

4. LINKI

Podejrzewam, że najwięcej ofert będzie przewidywało wynagrodzenie w kasie. Gdyby jednak ktoś akurat potrzebował linków, to służę pomocą (strona o hostingu, wysokie pozycje dla kluczowych słów, PR=4).

 

5. NAJWAŻNIEJSZE - WSPÓLNE KORZYSTANIE Z SERWERA

Vserver Mild ma nie najgorsze parametry. Jest to o dużo za dużo dla jednego inna. W związku z tym, najbardziej odpowiadałby mi taki układ:

- jak opłacam serwer w webperoni, korzystam z inna i 4 kont www o paramterach łącznie: do 2 GB powierzchni, najwyżej 50 GB transferu miesięcznie,

- Ty konfigurujesz inna i lampa wg oferty, administrujesz i monitorujesz serwer, korzystasz z reszty zasobów serwera (czyli jakieś 5,5 GB powierzchni, 200 GB transferu).

Jeśli uważasz, że parametry Vservera Mild na Webperoni są niewystarczające do podziału na w/w zasadach, podaj linka do opisu serwera, który chciałbyś/chciałabyś podzielić.

 

Jak już wspomniałem - proszę osobno określić cenę skonfigurowania LAMP i inna. Najprawdopodobniej, jeśli nie będzie ofert na wspólne korzystanie, LAMPa odinstaluję.

 

 

Jeszcze jedno - przez te jazdy z imn.pl, proszę o kontakt przez PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×