Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moron

Gmail Na Czarnych Listach?

Polecane posty

od razu pisze ze sie nie znam

 

znajomy zainstalowal mi rozne rzeczy zeby bylo mniej spamu

niby wszystko ok (kosze kilkanascie wiadomosci dziennie) ale kolega wysylal mi wiadomosc z gmaila i...

...nie doszla

 

w logach mam ze IP jest na czarnej liscie

i chyba faktycznie

 

Technical details of permanent failure:
PERM_FAILURE: SMTP Error (state 9): 550-66.249.82.232 is listed in dnsbl.sorbs.net  (Spam Received Recently See:
550 [url=http://www.sorbs.net/lookup.shtml?66.249.82.232)]http://www.sorbs.net/lookup.shtml?66.249.82.232)[/url]

Address:	66.249.82.232
Record Created:	Fri Jan 5 12:00:08 2007 GMT
Record Updated:	Fri Jan 5 12:00:08 2007 GMT
Additional Information:	[ Submitted via: Spam 'o Matic ] Received: from wx-out-0506.google.com (wx-out-0506.google.com [66.249.82.232]) by desperado.sorbs.net (Postfix) with ESMTP id A4220114AC for <[email]>; Fri, 05 Jan 2007 21:35:15 +1000 (EST)
Currently active and flagged to be published in DNS

ale z 3 wiadomosci jedna doszla (z ip 66.249.82.228 )

 

 

 

teraz pytania

-czy jest sens dawac 1IP (w kazdym razie czesc) z gmaila skoro idzie z losowego? (i wogole czy jest sens dawac gmaila na czarna liste... - w koncu uchodzi za dobre jesli nie najlepsze darmowe konto)

-jakie wg was sa skuteczne i prakyczne zabezpieczenia antyspamowe?

-co myslicie o karach dla osob rozsylajacych spam? (umyslnie - firmy/ nieumyslnie - zoombi)?

-co myslicie o przyszlosci internetu biorac pod uwage wzrost spamu w ciagu ostatniego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-jakie wg was sa skuteczne i prakyczne zabezpieczenia antyspamowe?

 

Kiedyś miałem u znajomego na serwerze konto, podawałem je w kilku miejscach w sieci publicznie i nie dostawałem(i nie dostaję) spamu wogole. On ma jakieś takie zabezpieczenie, że pierwszy mail z danego adresu idzie kilka godzin (czyli ktoś mi wysłał list, a ten zamiast być po chwilce, zostaje dostarczony np. 4h później). Pozniej maile z tamtego adresu ida juz normalnie, bo system dodaje je do jakiejs białej listy. Ponoć spam dostaje delaya i nie czeka wiec nie zostaje dodany do białej listy czy coś ;)

 

Jak to sie niezywa nieznam (ale napewno jakis ekspert z forum wie o co chodzi), ale chyba jest skuteczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to sie niezywa nieznam (ale napewno jakis ekspert z forum wie o co chodzi), ale chyba jest skuteczne ;)
Nie, zeby ekspert... Ale to sie nazywa greylisting i jest nieskuteczne przeciwko spamowi wysylanego z legalnych serwerow pocztowych. Dziala tylko przeciwko zombie. Czyli zwalcza 95% spamu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p ale to chyba jakas modyfikacja?

nie slyszalem przynajmniej zeby po przejsiu mail nadawcy byl wpisywana na biala liste i juz wiecej nie "przetrzymywany"

slyszalem tylko o wylaczeniu z grylistingu lokala

 

 

@p

moze odniesiesz sie do moich pytan? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ogólnie dostępne czarne listy pt. prześlij nam forward spamu, a my ukaramy winowajce same w sobie mają mało sensu (zwłaszcza od momentu, kiedy paru przedsiębiorczych ludków wpadło na pomysły typu chcesz szybki delisting, wpłać 10$) - od tego są inteligentne filtry antyspamowe, duża moc serwerów i przepustowość łączy, żeby cała korespondencja była analizowana na serwerze, i w zależności od upodobań odbiorcy spam był albo przesyłany dalej z odpowiednią flagą, albo kierowany do /dev/null.

 

Poleganie na czarnych listach w których IP serwera, gdzie jest np. 10,000 kont e-mail jest dodawane do black-listy za jakiś pojedynczy spam wysłany przez zawirusowanego usera jest mało roztropne, jeśli zależy Ci na otrzymywaniu korespondencji ;). Skonfiguruj sobie SpamAssasina i Pyzora - to dobry duet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p ale to chyba jakas modyfikacja?
Nie :P

 

nie slyszalem przynajmniej zeby po przejsiu mail nadawcy byl wpisywana na biala liste i juz wiecej nie "przetrzymywany"

slyszalem tylko o wylaczeniu z grylistingu lokala

To przeczytaj specyfikacje i zmien implementacje, bo jest zdupy jak za kazdym razem przetrzymuje ;)

 

moze odniesiesz sie do moich pytan? :>
Jasne...

 

znajomy zainstalowal mi rozne rzeczy zeby bylo mniej spamu
Z tego co widze, to zainstalowal Ci rozne rzeczy, zeby przychodzilo generalnie mniej wszystkiego (lacznie z legalna poczta).

 

-czy jest sens dawac 1IP (w kazdym razie czesc) z gmaila skoro idzie z losowego? (i wogole czy jest sens dawac gmaila na czarna liste... - w koncu uchodzi za dobre jesli nie najlepsze darmowe konto)
Albo blokuj wszystkie pule GMaila, albo wcale. Inaczej nie ma sensu.

 

-jakie wg was sa skuteczne i prakyczne zabezpieczenia antyspamowe?
Za taka wiedze placi sie slone pieniadze ;)

 

-co myslicie o karach dla osob rozsylajacych spam? (umyslnie - firmy/ nieumyslnie - zoombi)?
Trzeba im zabrac dostep do Internetu :P

 

-co myslicie o przyszlosci internetu biorac pod uwage wzrost spamu w ciagu ostatniego roku?
Ze bedzie trzeba zabrac dostep do Internetu wiekszej ilosci ludzi? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poleganie na czarnych listach w których IP serwera, gdzie jest np. 10,000 kont e-mail jest dodawane do black-listy za jakiś pojedynczy spam wysłany przez zawirusowanego usera jest mało roztropne, jeśli zależy Ci na otrzymywaniu korespondencji . Skonfiguruj sobie SpamAssasina i Pyzora - to dobry duet.
poczytam o pyzorze :P

 

wg mnie blokowac sie powinno w przypadku braku reakcji na skargi...

 

Z tego co widze, to zainstalowal Ci rozne rzeczy, zeby przychodzilo generalnie mniej wszystkiego (lacznie z legalna poczta).

znal sie na rzeczy i wiedzial co robi

co prawda raz mi scielo faktury z prosperity ale to ich wina bo revdnsy zgubili ;)

Albo blokuj wszystkie pule GMaila, albo wcale. Inaczej nie ma sensu.
nie widze sensu go blokowac - byl na jakiejsc czarnej liscie po prostu...
Za taka wiedze placi sie slone pieniadze
tak zrobilem ostatnio :]

no i sie oplacilo bo zpamu praktycznie nie dostaje

(aczkolwiek coraz wiecej przez filtry przechodzi... ;))

 

 

CYTAT(moron @ 22.01.2007, 00:35) quotec-co myslicie o karach dla osob rozsylajacych spam? (umyslnie - firmy/ nieumyslnie - zoombi)?QuoteEndQuoteEEndTrzeba im zabrac dostep do Internetu quoteo(post=50415:date=22.01.2007, 00:35:name=moron)CYTAT(moron @ 22.01.2007, 00:35) quotec-co myslicie o przyszlosci internetu biorac pod uwage wzrost spamu w ciagu ostatniego roku?QuoteEndQuoteEEndZe bedzie trzeba zabrac dostep do Internetu wiekszej ilosci ludzi?

xD

 

mozesz rozwinac swoja wypowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znal sie na rzeczy i wiedzial co robi
I korzysta z RBL'i do odrzucania przesylki? Nieeee ;)

 

co prawda raz mi scielo faktury z prosperity ale to ich wina bo revdnsy zgubili :P
No i? Od kiedy revDNS jest wymagany aby moc wysylac poczte?

 

mozesz rozwinac swoja wypowiedz?
Ze trzeba blokowac im dostep do Internetu? Jak mam to bardziej rozwinac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT(moron @ 22.01.2007, 02:54) quotecmozesz rozwinac swoja wypowiedz?QuoteEndQuoteEEndZe trzeba blokowac im dostep do Internetu? Jak mam to bardziej rozwinac?
jak sobie to wyobrazasz?

w koncu mamy neo za 1pln... czy moze byc gorzej?

No i? Od kiedy revDNS jest wymagany aby moc wysylac poczte?
do wyslania nie jest wymagany ale do dojscia tak ;)

 

skoro nie podoba ci sie RBL i odrzucanie domen bez revDNS to co zostaje?

geylisting i...?

 

sam spamasasin i greylisting ci wszystkiego nie wylapie...

 

poza tym sam piszesz zeby zabierac dostep do internetu

czy podwyzszanie wymagan odnosnie parkowania domen (revDNS i SPF) nie da kopa w d*** DN i 'tanim histingom' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wyslania nie jest wymagany ale do dojscia tak ;)
Od kiedy? ;)

 

poza tym sam piszesz zeby zabierac dostep do internetu
Wiesz... >95% spamu jest wysylana przez zombie. Gdyby spamujace komputery byly wycinane calkowicie na poziomie ISP (via monitoring ruchu wychodzacego albo NAC) to moznaby sie pozbyc wiekszosci spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy?
kurde no pisz wiecej ;)

ja sie nie znam (zob. 1. linijka w temacie) wiec to ja zadaje pytania :]

Wiesz... >95% spamu jest wysylana przez zombie. Gdyby spamujace komputery byly wycinane calkowicie na poziomie ISP (via monitoring ruchu wychodzacego albo NAC) to moznaby sie pozbyc wiekszosci spamu.
upc albo aster ma taka polityke - kiedys widzialem u znajomej po odpaleniu przegladarki komunikat od ISP ze ma zawirusowany komputer i ze spam rozsyla xD

dobre jest tez blokowanie portow w sieciach osiedlowych - moja dziewczyna dosyc dlugo miala win SE bez zadnych zabezpieczen i nic nie zlapala (no ale zaraz pretensje ze low id...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×