Skocz do zawartości
europrezes

Manipulacje Onet.pl

Polecane posty

Czy to dozwolone, by pracownicy domeny.Onet.pl pozwalali sobie na własne wstawianie informacji o kontakcie technicznym? To SKANDALICZNY proceder, właśnie przetransferowałem domenę do nich i zauważyłem, że sami wstawiają w kontakt techniczny whois:

firma Zbigniew Zych

organizacja ONET.PL S.A.

ulica ul. Starowislna 48

miasto 31-035 Krakow

lokalizacja PL

identyfikator ont_t73734

telefon +48.122600200

fax +48.126184602

 

Nie ma natomiast możliwości ani zmiany ani ukrycia tego pola. Co zrobić, złożyć zażalenie do NASK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nimi same kłopoty... authinfo prosili dosłać e-mailem (!), teraz o to mam prosić e-mailem... Teraz się przekonałem, że ich panel jest beznadziejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firma Zbigniew Zych

 

O ile się nie mylę to firmy muszą umieścić swoje dane w WHOIS, a osoby prywatne mogą ujawnić swoje dane lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zmiana statusu domeny na prywatną spowodowałaby ukrycie wszelkich danych, poza danymi rejestratora - zawsze jest to rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"firma Zbigniew Zych" to dane, wymyślone przez Onet. Ja mam domenę na os. prywatną i tak się nie nazywam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie - zmiana statusu domeny na prywatną spowodowałaby ukrycie wszelkich danych, poza danymi rejestratora - zawsze jest to rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

W Onecie zawsze jest taki kontakt techniczny. Może po kontakcie z nimi zmienią (bo powinni) dane na jakie chcesz lub je ukryją o ile nie ma tych funkcji w panelu.

Sądzę, że podmiot domeny o której mowa jest już prywatny.

 

p. zmiana z "firma na "osoba prywatna" nie wpływa na dane kontaktu technicznego. Dla tych danych jest osobna opcja, która powinna być dostępna "ukryj dane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

europrezes - Zmiana kontaktu technicznego jest możliwa w panelu zarządzania - jeśli zmieniasz serwery DNS masz możliwość podania danych nowego kontaktu.

 

Dlaczego podczas transferu zostały wpisane do NASK jako kontakt techniczny domyślne dane (czyli admina serwerów DNS Onet.pl, na których hostujemy domyślnie domeny naszych klientów) - nie wiem. Sprawdzę to.

 

Ale widzę, że sobie poradziłeś i ukryłeś dane kontaktu technicznego - jak widzisz czasem wystarczy napisać email do serwisu i zapytać czy przypadkiem nie przeoczyło się jakiejś opcji w panelu zarządzania, zanim napisze się, że ktoś "manipuluje".

 

authinfo prosili dosłać e-mailem
- tego nie rozumiem: w czym problem, że emailem? Przecież ryzyko, że ktoś "przechwyci" w ten sposób domenę praktycznie nie istnieje....Transfer musisz zatwierdzić klikając w link, który dostaniesz mailem z NASK.

 

Jeśli nie jesteś pewny swojej sieci (boisz się, że ktoś może zesnifować email i uzyskać authinfo - możesz się połączyć ze swoją skrzynką po https do webmaila i przesłać nam authinfo (a ponieważ skrzynkę email też masz w onecie ;), email nie będzie wędrował po setkach serwerów, tylko bezpiecznie przyjdzie do działu domen, gdzie zostanie należycie wykorzystany). A jeśli ktoś "podsłuchuje" Twoje pakiety w sieci, to auhtinfo jest tu chyba najmniejszym problemem...

 

A nawet jeśli uzyska auhtinfo to i tak nadal tylko Ty możesz transfer zatwierdzić, więc będziesz wiedział, że ktoś coś kombinuje z Twoją własnością.

 

Reasumując - w przesyłaniu authinfo mailem nie widzę nic złego. Chyba, że coś przeoczyłem - jeśłi tak, poproszę o wskazówkę ;)

 

Tak czy inaczej zawsze warto jest napisać email zanim napisze się, że "Onet manipuluje"...

 

Pozdrawiam,

Daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz po części rację. Ale nadal nie wiem, jak ukryć wszystkie dane we whois. Niestety nie ma takiej opcji, a przy zmianie danych mogę odznaczyć wyrażenie zgody... jednak niczym to nie skutkuje. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nadal nie wiem, jak ukryć wszystkie dane we whois.

 

Domena, o której rozmawiamy, ma zaznaczony typ "corporate" - zatem ewentualne wyłączenie zgody na publikację danych nie będzie skuteczne.

 

Ale ponieważ widzę, że dane właściciela są danymi osoby prywatnej, a jedynie zaznaczony jest typ kontaktu 'corporate' - zostanie on zmieniony - ale o tym pewnie dowiesz się od obsługi domeny.onet.pl.

 

Pozdrawiam,

Daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie wybierałem takiego typu domeny. To domena prywatna, nie firmowa. Jak to zmienić?;)

 

Zakładam, że już znasz odpowiedź ;)

 

Pozdrawiam,

Daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×