Skocz do zawartości
wacek

Nowa Serwerownia

Polecane posty

Mi się ta serwerownia podoba :( tylko gdyby łącza lub transfer były tańsze .... Ehh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerownia według mnie jest ok.

Przecież nikt się nie będzie oczekiwał po firmie hostingowej datacenter takiego jak np. WDC albo Webperoni:)

Nie podobają mi się serwery w obudowach luźno stojących.(coś obudowy rackowe bardziej "pro" wyglądają:()

 

I podłoga taka "niepasująca do klimatu" serwerowni.

Ale nieważne że jest niezbyt ładnie, ważne aby działało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Nie jest to data center takie jakie maja niemieckie molochy, bardziej przypada do schematu budżetowego.

Zrobione po małej lini oporu, sprzęt też tani.

Serwery same tower'y troche dziwne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mam tam wykupioną usługę resellingu i mogę się wypowiedzieć w temacie. Nie ma drugiej takiej firmy o tej wielkości która ma chociaż połowę takiej serwerowni, prywatnej. Jeśli mają kilka tysięcy użytkowników, to na tą ilość jest to profesjonalne podejście. Mniejsze firmy zazwyczaj kończą na wykupie kilku maszyn w s4u albo hertzner Oni zbudowali swoją serwerownie i chwała im za to ze mają chęć i chcą inwestować a nie tylko doić klientów.

 

Jakość usług oceniam bardzo wysoko. A mam do czego porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze mam tam wykupioną usługę resellingu i mogę się wypowiedzieć w temacie. Nie ma drugiej takiej firmy o tej wielkości która ma chociaż połowę takiej serwerowni, prywatnej. Jeśli mają kilka tysięcy użytkowników, to na tą ilość jest to profesjonalne podejście. Mniejsze firmy zazwyczaj kończą na wykupie kilku maszyn w s4u albo hertzner Oni zbudowali swoją serwerownie i chwała im za to ze mają chęć i chcą inwestować a nie tylko doić klientów.

 

Jakość usług oceniam bardzo wysoko. A mam do czego porównywać.

Tylko szkoda, ze ta serwerownia nie spelnia zadnych standardow.

Postawienie paru szaf przemyslowych != stworzenie serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wszedzie szafy sa :(

 

ale ja bym stana po stronie Tomiego

wszystko po malutku

 

chcialbym zobaczyc fotki z SD na przyklad z gdanska - ciekawe czy maja lepiej czy gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
chcialbym zobaczyc fotki z SD na przyklad z gdanska - ciekawe czy maja lepiej czy gorzej

obiło mi się o ucho, że też tam nie jest ciekawie. Ale może by ktoś z pracowników pochwalił się zdjęciami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko szkoda, ze ta serwerownia nie spelnia zadnych standardow.

Postawienie paru szaf przemyslowych != stworzenie serwerowni.

 

Wygląda to dość 'biednie', ale szczerze powiedziawszy wolałbym taką swoją serwerownię (z biurem i ubikacją zaraz za ścianą :( ) niż hotelować swoje serwery, gdzieś daleko. Fakt, że w razie np. pożaru czy zalania może być nieciekawie, ale nie od razu Rzym zbudowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick, dlatego nie wspominalem o wawie bo w mariocie to nawet w kiblu by chyba mieli dobre warunki xD

 

kurde ale mnie ciekawosc gryzie :(

 

Tripix, ale tylko troszke biednie...

kamery niby sa, wentylacja i ups'y tez...

...chyba brakuje im tylko podlogi i szaf (ta pierwsza od lewej na fotce nr 2 jest za***ista xD)

 

ale ciezko by bylo znalezc cala kase na serwerownie na poziomie niemiec...

 

najbardziej podoba mi sie wlasciciel:

"MUCHA" s.c. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest na tyle małe ze w razie pożaru właścicielowi wystarczy jedna butla z azotem i zgasi tym nawet duże zagrożenie. Koszt prostego rozwiązania z automatycznym zaworem, butlą i rurą doprowadzającą gaz to około 2 tys. złotych. Także nawet niewielkim kosztem można zadbać o bezpieczeństwo.

 

Poza tym po suficie widać że jest klimatyzacja co na warunki polskie już jest osiągnięciem. Zgorzelec to małe miasto i mnie ma tam ogromnych biurowców i może dlatego nie ma tam ogólnych serwerowni wiec zbudowali swoją.

 

Ciekawe czy planują w przyszłości wpiąć się do niemieckich łącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko szkoda, ze ta serwerownia nie spelnia zadnych standardow.

Postawienie paru szaf przemyslowych != stworzenie serwerowni.

Eee tam, kwestia nazewnictwa.

No bo co tam niby widzimy - komputrownie, pecetownie? :(

 

Dla mnie to serwerownia - i moim zdaniem dobrze swiadczy o wlascicielu - lepsze cos takiego niz dwa serwery dedykowane na krzyz gdzie poza granicami kraju.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

To moze i moje trzy grosze.

 

Dla mnie to serwerownia - i moim zdaniem dobrze swiadczy o wlascicielu - lepsze cos takiego niz dwa serwery dedykowane na krzyz gdzie poza granicami kraju.

 

Popieram! Mam sentyment do takich projektow bo sam mialem podobna serwerownie w latach '99-'03 w Jastrzebiu. Coprawda okazalo sie potem, ze pomysl byl jednak chybiony (ja zawsze mowie zeby kazdy zajmowal sie tym, czym potrafi - datacenter niech robia kolokacje, a firmy hostingowe hosting) ale dalo nam to *bardzo* duzo doswiadczenia. Takiego ktorego nigdy nikt nie jest w stanie uzyskac na dedykach za granica, czy nawet w kolokacji w dobrym datacenter.

 

Co do linoleum - moze to jest akurat wersja niepalna (choc cholera wyglada jak wyjete prosto z kuchni z lat '80 tych.. Prawie jak sweterek Kononowicza ;) chlopaki mogli chociaz wzorek lepszy wybrac ;) ? Nie w kazdej serwerowni musi byc podwojna podloga - zamiast tego wszystkie kable mozna puscic korytkami pod sufitem - jak tu. W gruncie rzeczy jest wtedy do nich znacznie lepszy dostep.

 

Niestety nie pochwalili sie UPSami, generatorem pradu, laczami jakie tam maja (BGP etc). A to niestety jest wazniejsze niz dwie szafy ktore mozna kupic za 2k pln, korytkami podsufitowymi ktore mozna kupic za 500 pln, wiszacym LCDkiem ktorego tez mozna dorwac za 500 pln, czy tanimi kamerami za 150-200 pln / szt. Nie tedy droga - ale od czegos trzeba zaczac, mimo ze konkurencja - kibicuje, bo widze ze przykladaja sie do pracy :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
tutaj coś mówią że są wpięci do atmana.

http://hostings.pl/infrastruktura.php

Na końcu coś o upsach wspominająca.

 

A rzeczywiscie. Na fotkach UPSow nie widac (jest tylko pusta szafa z opisem ze to szafa na UPSy, ale moze juz sie "wypelnia" ;) To samo generator.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha..;)

ale łącza pewnie nie są złe bo z obciążonej neostrady 512 chodzą pingi do nich po ~25-30 ms

Bo sa wpieci w TPNET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Bo sa wpieci w TPNET.

 

To wielki plus.. musza placic duza kase za lacza. Niestety nie widac, zeby mieli BGP bo z wszystkich sieci jakie mam wszystko leci przez TPNET ;) Padnie swiatelko i po laczu.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×