Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz

Co spowodowalo ... Hosting ?

Polecane posty

Witam,

wczesniej nie mialem okazji ale nalezalo by sie przywitac.

Do rzeczy:

Od jakiegos czasu sledze oferty nowo-powstajacych lub nowo-kompletujacych oferty firm na tym forum i moze jest lepiej od strony technicznej wykonania serwisu, czy przygotowania oferty cenowej, ale...

 

Wiekszosc "NOWYCH FIRM" wstydzi sie tego ze sa resellerami, dlaczego?

Piszcie to jasno! Od tego wielu zaczynalo. Predzej czy pozniej to wychodzi.

 

Nie opierajcie oferty na sprzedazy internetowej wylacznie.

Warto jest odwiedzic firmy w okolicy, by spytac, czy nie potrzebuja zaistniec w internecie.

O dziwo przez internet trudniej pozyskuje sie klienta niz face to face.

 

Zwrodzcie uwage na POMOC TECHNICZNA. Strona musi miec podstawowe informacje na temat sposobu oplat, zakladania kont. Badzcie na chacie , albo piszcie kiedy bedziecie. Gluche chaty nie swiadcza dobrze o obsludze klienta.

 

Ceny: To juz niektore firmy z nieba biora. Zabijac sie o 5pln za miesiac, zeby uzyskac klienta, konta za SMS. Kto to wymysla?

Jeszcze troche i wielka lapa obnizy koszt 1GB pod strone www na 3 grosze i co?

 

Z tego calego interesu najbardziej cieszy sie osrodek kolokacji serwerow THE Planet.

Tam duzy odsetek polskich "Firm Hostingowych" kieruje swoje pierwsze kroki.

 

Odrobina historii:

Kiedy w czasach drogiego internetu polscy internauci budowali prywatne sieci LAN dzielili lacze - wychodzilo taniej. Sam bedac jeszcze w szkole sredniej tak robilem. Teraz kiedy providerzy obnizyli ceny uslug coraz wiecej ludzi kupuje samodzielne lacze. Powstaje pytanie - Czy kazdy kupujacy w Polsce dostep do internetu siedzi na tym laczu 24h/D ? Odpowiedz: Nie.

 

Czy wszyscy nowi providerzy kupujacy serwery w The Planet sprzedaja chociazby 50% miejsca na serwerach? Odp: Nie.

Czy 15 firm 1 osobowych moze sprostac 1 firmie 15 osobowej? Odp: Nie.

 

Zakladasz interes, namow kolege informatyka, administratora, niech pomoze ci sprostac wymaganiom rynku, podniesc standard swiadczonych uslug. Lepiej na poczatku dzielic koszty na dwoch trzech i dyzurowac nad serwerem, jak dorabiac osrodki kolokacji i ponosic i tak niemale czasem koczty rozruchu interesu.

 

Pewnego dnia, bo nie dzis nie jutro ceny za transmisje danych zmaleja i ten interes nie oplaci sie nawet srednim firmom. Ciebie juz na tym rynku pewnie nie bedzie jesli dzialasz w pojedynke. Zamiast spozytkowac pieniadze w pozadnej knajpie ... sam pomysl co za to mozna kupic po roku, dwoch.

 

Szkoda ze nikt nie prowadzi statystyki firm powstajacych i upadajacych, zamiast porownania ofert hostingowych.

 

Czy wiecie co sie stanie z firmami dzialajacymi na granicy oplacalnosci ? Jeszcze moment i dolar pojdzie do gory i co ?

 

Wszyscy nowi "providerzy", LACZCIE SIE.

 

 

Tak na marginesie: Co spowodowalo , ze podjeliscie decyzje o rozpoczeciu dzialalnosci gospodarczej pt. "HOSTING" ?

 

 

Pozdrawiam,

Mariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Naprawdę interesujące.

Ja osobiście jeszcze w tym roku chciałbym uruchomić nową platformę hostingową, jednak nie zamierzam dzierżawić serwerów od The planet.

Moje założenia to : kupić własne maszyny, wstawić do któregoś z polskich data center, zatrudnić 2 administratorów (później moze więcej), lokal na biuro (obsługa klienta, call center, administrator itd) , i w końcu wydać "trochę" pieniędzy na reklamę. Oczywiście wspólraca z człowiekiem od PR (public relations :)) itd.

 

Cel ? : znaleźć się w 1 trójce pod względem ilości obsługiwanych klientów - zaraz po home.pl i netart.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiekszosc "NOWYCH FIRM" wstydzi sie tego ze sa resellerami, dlaczego?

Piszcie to jasno! Od tego wielu zaczynalo. Predzej czy pozniej to wychodzi.

No bo to jest dla mnie troche smieszne. Jak mozna oferowac uslugi hostingowe, brac odowiedzialnosc, nie majac mozliwosci konfiguracji serwera.

Przyklad 4me.pl pokazal jak tego typu rzeczy moga sie skonczyc.

Warto jest odwiedzic firmy w okolicy, by spytac, czy nie potrzebuja zaistniec w internecie.

O dziwo przez internet trudniej pozyskuje sie klienta niz face to face.

A tu sie zgadzam, ale z cenami na poziomie 50 zl za rok nie oplaca sie osobiscie fatygowac do klienta.

Zakladasz interes, namow kolege informatyka, administratora, niech pomoze ci sprostac wymaganiom rynku, podniesc standard swiadczonych uslug. Lepiej na poczatku dzielic koszty na dwoch trzech i dyzurowac nad serwerem, jak dorabiac osrodki kolokacji i ponosic i tak niemale czasem koczty rozruchu interesu.

A nie lepiej zajac sie czyms innym? Nie wiem skad sie bierze niesamowita wiara i optymizm nowych firm, ze to wlasnie oni beda, jak to juz ktos napisal bardzo fajnie, tygrysem rynku.

Ja osobiscie prowadze hosting od 3 lat - i jest to tylko moja dodatkowa dzialalnosc - gdybym mial tylko sie tym zajmowac to by mi sie to nie oplacalo. Sam nigdy bym nie zalozyl dzisiaj nowej firmy hostingowej.

Pewnego dnia, bo nie dzis nie jutro ceny za transmisje danych zmaleja i ten interes nie oplaci sie nawet srednim firmom.

Nie, duze firmy jeszcze bardziej obniza ceny (w postaci rozszerzenia konta, zwiekszenia prowizji dla partnerow, itd).

Wszyscy nowi "providerzy", LACZCIE SIE.

Nie, po prostu znajdzcie inna dzialalnosc. Jest tyle rzeczy jakie mozna produkowac/sprzedawac.

Cel ? : znaleźć się w 1 trójce pod względem ilości obsługiwanych klientów - zaraz po home.pl i netart.pl

Podziwiam Twoj optymizm, naprawde.

Sam jestem tylko chlodnym, cynicznym realista :|

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cel ? : znaleźć się w 1 trójce pod względem ilości obsługiwanych klientów - zaraz po home.pl i netart.pl

Podziwiam Twoj optymizm' date=' naprawde.

Sam jestem tylko chlodnym, cynicznym realista :|

 

 

pzdr.[/quote']

 

Hmm...

Gdybym miał 16lat (jak większosć "właścicieli polskich firm hostingowych") , chodził do Liceum, miał 200zł kieszonkowego od rodziców, to zapewniam Cię że moim celem byłby zdać maturę, a nie znaleźć się w pierwszej 3.

 

Skąd mozesz wiedzieć jakimi narzędziami ktoś dysponuje (mówie tu przede wszystkim o kapitale, bez którego nie warto cokolwiek zaczynać) ?

 

Myśląc poważnie o biznesie już na samym początku należy postawić sobie poprzeczkę na najwyższym szczeblu!

 

Czy działalność miałaby sens gdyby jej celem byłoby znalezienie się w pierwszej 100 ?

 

3 miejsce jest miejscem docelowym, do którego trzeba dojść nie w ciągu miesiąca, roku.

 

Moim zdaniem, 3 miesjce jest do zdobycia w przeciągu 3-4 lat (spokojnie)

 

Dlatego tak jak mówie... za dużo miałeś do czynienia z nastolatkami robiącymi biznes i teraz zaczynasz to przenosić na inne fora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd mozesz wiedzieć jakimi narzędziami ktoś dysponuje (mówie tu przede wszystkim o kapitale, bez którego nie warto cokolwiek zaczynać) ?

Ja tylko napisalem, ze podziwiam Twoj optymizm. To wszystko. Gdyby to miala byc ironia to bym nie uzyl slowa 'naprawde'.

Myśląc poważnie o biznesie już na samym początku należy postawić sobie poprzeczkę na najwyższym szczeblu!

Zgadza sie.

Czy działalność miałaby sens gdyby jej celem byłoby znalezienie się w pierwszej 100 ?

To zalezy od ilosci wlozonych srodkow. Nie jest wazne miejsce na ktorym wyladuje sie na TOP100 - wazne sa zyski jakie firma przyniesie.

Moim zdaniem, 3 miesjce jest do zdobycia w przeciągu 3-4 lat (spokojnie)

A ja uwazam, ze nie, poniewaz:

1. home zawsze bedzie wysoko i zawsze bedzie na miejscach 1-3

2. nazwa.pl podobnie

3. onet ma prawie nieograniczone mozliwosci reklamy

4. futuro ze swoimi spotkaniami biznesowymi tez jest nie do ruszenia (malej grupie osob prezentowali hosting w wynajetej sali w jednym z drozszych hoteli w Gdansku - stac Cie na tego typu dzialania?)

5. inne duze polskie firmy, ktore szybko sie rozwijaja

6. do tego trzeba doliczyc jeszcze konkurencje z zachodu - ktora, wczesniej czy pozniej, wejdzie na nasz rynek - to tylko kwestia czasu.

Ja uwazam, ze Tobie sie nie uda - mam prawo tak uwazac, tak samo jak Ty masz prawo uwazac, ze zdobedziesz trzecie miejsce.

Dlatego tak jak mówie... za dużo miałeś do czynienia z nastolatkami robiącymi biznes i teraz zaczynasz to przenosić na inne fora.

Nie. Ja po prostu mam swoje zdanie i go nie zmienie. Ja szanuje Twoje zdanie (stad napisalem, ze podziwiam Twoj optymizm), Ty uszanuj moje.

 

Z mojej strony EOT bo dyskusja bedzie prowadzila do nikad.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał 16lat (jak większosć "właścicieli polskich firm hostingowych") , chodził do Liceum, miał 200zł kieszonkowego od rodziców, to zapewniam Cię że moim celem byłby zdać maturę, a nie znaleźć się w pierwszej 3.
jestes w błędzie - nie wiem czy wielkim. znam sporo osób które są w tym wieku i prowadzą "działalność' hostingową - np www.twixen.com

 

Skąd mozesz wiedzieć jakimi narzędziami ktoś dysponuje (mówie tu przede wszystkim o kapitale, bez którego nie warto cokolwiek zaczynać) ?

czasem wystarczy ocenić serwer - fachoFcowFi wystarczy rzut oka i wie co jest pod tą przykrywką [ja nie jestem fachowcem - mam swój serwer i to mi wystarczy do moich celów a hostuję jedynie paru znajomych]

 

Myśląc poważnie o biznesie już na samym początku należy postawić sobie poprzeczkę na najwyższym szczeblu!
może i masz rację ale zeby się nie skońćzyło Kozakiewiczem. Tę poprzeczkę ustawić najelpiej na wysokim poziomie ale realnym - bo przekosczyć home czy net jest/będzie neizwykle cięzko.

 

Czy działalność miałaby sens gdyby jej celem byłoby znalezienie się w pierwszej 100 ?

Nie jeśli chcesz TYLKO dostać się do 100 a potem zakończyć pościg.

 

3 miejsce jest miejscem docelowym, do którego trzeba dojść nie w ciągu miesiąca, roku.

 

Dlatego tak jak mówie... za dużo miałeś do czynienia z nastolatkami robiącymi biznes i teraz zaczynasz to przenosić na inne fora.

cóż - pierwszy milion w wieku 15 lat a nastepny .... juz za progiem :)

 

Po sobie moge powiedzieć że BARDZO CHCIAŁEm - ale poczytałem co neico tutaj i wiem, ż enie mam po co i gdzie startować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Witam:)

 

A ja uwazam, ze nie, poniewaz:

1. home zawsze bedzie wysoko i zawsze bedzie na miejscach 1-3

Nigdy nie mow zawsze ;-)

A na powaznie -> home.pl to dobra, jedna z najlepszych firm hostingowych na rynku (zaraz po mnie ;-) ). Wypracowali sobie pozycje na jaka zasluzyli. Wypada sie tylko zastanowic dlaczego tak wysoko zaszli.. IMO glowne powody:

- zaczeli w '96 / '97 (zaczynali prawie jako jedyni, monopol = pieniazki, pieniazki = marketing czyli reklama, promocja a to z kolei = szybki wzrost)

- zawsze mieli profi sajt na odpowiednim poziomie i nie bali sie mowic i pokazywac kim sa (czego nie robi 99% firm hostingowych, bo z reguly to jedna osoba z serwerem stojacym pod polka sklepu komputerowego)..

 

Profi sajt, autorski soft do obslugi = rowniez pieniazki.

 

Czyli wszystko sprowadza sie do kasy. Oczywiscie rownie wazne (powiedzialbym rownorzedne) jest posiadanie czegos miedzy uszami o IQ troche wyzszym niz srednia :) Kasa na marketing + dobry sajt + dobry, szybki support (a nie czarujmy sie - to tez kasa - na pracownikow) = szybkie piecie sie po szczebelkach top100. Czytalem pare postow gr'a i widze ze podchodzi do sprawy jak trzeba - wroze bardzo dobre wyniki i zycze powodzenia :)

 

3. onet ma prawie nieograniczone mozliwosci reklamy

 

Onet nigdy nie wybije sie w hostingu, to portal i niech tak zostanie.

 

4. futuro ze swoimi spotkaniami biznesowymi tez jest nie do ruszenia (malej grupie osob prezentowali hosting w wynajetej sali w jednym z drozszych hoteli w Gdansku - stac Cie na tego typu dzialania?)
Mowimy o hostingu masowym, nikt nie bedzie marnowal czasu na jakies prezentacje wydajac marne ~500 pln / rok. Mowimy o hostingu wsrod klientow z calej Polski! Kto Ci przyjedzie ze Slaska do Gdanska na prezentacje ?? Bez jaj :)

 

5. inne duze polskie firmy, ktore szybko sie rozwijaja

 

Co rozumiesz pod pojeciem "duza firma" ? Roczne obroty? Ilosc klientow ? Tak czy inaczej posiadajac odpowiedni kapital na wklad nowa firma moze stac sie baardzo szybko duza firma..

 

6. do tego trzeba doliczyc jeszcze konkurencje z zachodu - ktora, wczesniej czy pozniej, wejdzie na nasz rynek - to tylko kwestia czasu.
Konkurencja z zachodu nasz rynek ma gleboko gdzies. A i tak znowu nie widze roznicy miedzy nowa firma zachodnia, a nowa firma krajowa. Zadna roznica - i jedna i druga ma te same mozliwosci, dostep do tej samej infrastruktury etc.

 

Ja osobiscie prowadze hosting od 3 lat - i jest to tylko moja dodatkowa dzialalnosc - gdybym mial tylko sie tym zajmowac to by mi sie to nie oplacalo.

 

Jezeli nie wlozyles w ten biznes polowy swojego zycia, nie pracujesz nad nim, nie doskonalisz i nie uczysz sie go, a tylko klikasz w CPanelu, WHT czy innym szablonowcu majac nadzieje ze klienci sami spadna z nieba - to oczywiscie ze nie utrzymasz nawet kosztow dzialalnosci.

 

Ja prowadze firme od ponad 5 lat. Zaczynalem od zera. No, moze nie calkiem - bylem pasjonatem linuxa juz duzo wczesniej, co na wstepie dalo mi duza przewage :) Przez te lata skupialem sie wylacznie na hostingu, nic pobocznego. Kilka wersji systemow, stron, nauka dobrego supportu tech. i ciagle szkolenie sie w unixach (freebsd & linux).. Mimo ze mam wszystko, co sobie zaplanowalem, pare tys. klientow, kilka tys. virtualhostow to i tak traktuje ten okres jako okres nauki, ktory wykorzystam dopiero teraz, ruszajac lada dzien z nowa strona, nowym systemem obslugi kont / billingiem / systemem ksiegowym -> nad wszystkim pracowalo kilka osob przez kilka miesiecy, majac ten ciezki bagaz kilkuletnich doswiadczen na plecach :)

 

Ty traktujesz hosting pobocznie i klienci to wyczuja, dlatego nigdy nie bedziesz w tym najlepszy i nie dziwie sie, ze podchodzisz do wypowiedzi gr'a pesymistycznie - a uwierz, ze hosting to potezny rynek i jak dobrze sie do niego zabierzesz - powazny interes na ktorym mozesz zarobic naprawde duze, prawie nieograniczone pieniadze.

 

Powiem szczerze, ze po Twojej wypowiedzi troche sie.. rozdarlem;-) Dotad nie lubilem "firm" z serwerem za 99$ zwijajacych sie po 3 miesiacach, bo psuja opinie o tym rynku.. Z drugiej strony takie opinie skutecznie zniechecaja do jego wejscia, a mniejszy ruch przy korycie to wieksze $ dla nas :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)

Rowniez witam o chorej informatycznej godzinie (najlepszy czas, zeby moc troche na serwerze podlubac)

Onet nigdy nie wybije sie w hostingu, to portal i niech tak zostanie.

No nie wiem ile ma sprzedanych pakietow hostingowych, ale pod wzg. domen to stoi dosc dobrze (top100).

Mowimy o hostingu masowym, nikt nie bedzie marnowal czasu na jakies prezentacje wydajac marne ~500 pln / rok. Mowimy o hostingu wsrod klientow z calej Polski! Kto Ci przyjedzie ze Slaska do Gdanska na prezentacje ?? Bez jaj :)

Byly we wszystkich wiekszych miastach Polski :)

Co rozumiesz pod pojeciem "duza firma" ? Roczne obroty? Ilosc klientow ?

Nawet Ciebie :)

Chodzilo mi o to, ze juz sa na rynku firmy hostingowe, ktore na pewno nie beda siedzialy bezczynnie z rekami zalozonymi i patrzyly sie jak ich nowopowstale firmy przescigaja.

Tak czy inaczej posiadajac odpowiedni kapital na wklad nowa firma moze stac sie baardzo szybko duza firma..

Polemizowalbym czy sie da rady stac "szybko" duza firma (przy zalozeniu, ze wkladamy taki kapital, zeby odniesc zysk). Wez pod uwage, ze duza ilosc klientow wybiera taki hosting bo im ktos go polecil. Startujac od zera nie ma sie tych klientow co by mogli polecac.

Konkurencja z zachodu nasz rynek ma gleboko gdzies.

Narazie.

A i tak znowu nie widze roznicy miedzy nowa firma zachodnia, a nowa firma krajowa. Zadna roznica - i jedna i druga ma te same mozliwosci, dostep do tej samej infrastruktury etc.

Powiedz mi, ile polskich firm, startujacych od zera jest wstanie zaoferowac np.:

150GB transferu/2GB dysku, domene .com, umowa na rok, za 77$, placac partnerom za polecenie ok. 65$? Majac rozbudowana infrastrukture, majac duza ilosc klientow, mozna cos takiego zaoferowac. A startujac od zera?

Jezeli nie wlozyles w ten biznes polowy swojego zycia, nie pracujesz nad nim, nie doskonalisz i nie uczysz sie go, a tylko klikasz w CPanelu, WHT czy innym szablonowcu majac nadzieje ze klienci sami spadna z nieba - to oczywiscie ze nie utrzymasz nawet kosztow dzialalnosci.

1. Znowu mnie obrazasz z tym cPanelem :)

2. Panele to sam pisze

3. Nie czekam az mi klienci spadna z nieba :) Chociaz w sumie spadaja :)

4. Z ta rentownoscia moze troche przesadzilem - powiedzmy, ze nie przynosi mi takich zyskow jakie bym chcial (narazie) :)

Ty traktujesz hosting pobocznie i klienci to wyczuja,

Nie maja czego wyczuwac.

To nie jest tak, ze hosting traktuje jako kule u nogi. Po prostu nie zajmuje sie tylko hostingiem, wiec nie poswiecam mu 100% czasu.

Co nie zmienia faktu, ze to co robie staram sie robic profesjonalnie. Stad dodatkowy zatrudniony admin, obsluga klienta przez ok. 16h na dobe (pracujemy na dwie zmiany), biuro gdzie mozna sie z klientem spotkac, wlasny panel administracyjny (sam wiesz, ze jest to jednak troche roboty), itd.

dlatego nigdy nie bedziesz w tym najlepszy i nie dziwie sie, ze podchodzisz do wypowiedzi gr'a pesymistycznie - a uwierz, ze hosting to potezny rynek i jak dobrze sie do niego zabierzesz - powazny interes na ktorym mozesz zarobic naprawde duze, prawie nieograniczone pieniadze.

Podchodze realistycznie. Nie twierdze, ze nie uda mu sie zdobyc czesci rynku. Po prostu nie wierze, ze bedzie w pierwszej trojce. Proponuje za cztery lata sprawdzic TOP100 i wtedy postawisz mi piwo za przegrany zaklad :)

A jesli chodzi o moje podejscie - mam nature strasznej marudy i obojetnie jak dobre by byly wyniki to i tak bede marudzil, ze jest zle i slabo. Wiec mimo, ze narzekam na wyniki mojego hostingu - obiektywnie patrzac idzie niezle - ale mnie to nie zadawala.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Byly we wszystkich wiekszych miastach Polski :)
To nic - moim zdaniem marna reklama :) Ja nawet o takich prezentacjach nie slyszalem, wiec co dopiero pan X ktory z komputerami nie ma wiele wspolnego pozatym, ze trzyma w Internecie strone swojej firmy:) Taka prezentacja moze uderzyc w np. duze agencje interaktywne ktore same wybieraja hosting dla swoich klientow, ale to mala ilosc za duze pieniadze, wiec wplynie najwyzej na prestiz, a nie na upadek mniejszych firm.

 

Polemizowalbym czy sie da rady stac "szybko" duza firma (przy zalozeniu, ze wkladamy taki kapital, zeby odniesc zysk). Wez pod uwage, ze duza ilosc klientow wybiera taki hosting bo im ktos go polecil. Startujac od zera nie ma sie tych klientow co by mogli polecac.

 

Jakby pan X zobaczyl dobra reklame A4 nowej firmy w mag. Internet to uwierz, ze wybralby ja zamiast firmy X ktora polecil mu jakis znajomy.. Sila reklamy :)

 

Powiedz mi, ile polskich firm, startujacych od zera jest wstanie zaoferowac np.:
IMO nonsens. Zle do tego podchodzisz. Popatrz.. Zadna, nawet duza firma nie stosuje i nie sadze zeby miala stosowac cen dumpingowych. A obojetnie, czy jestes nowym luserem czy starym wyjadaczem cena lacz, serwerow (mowie o fizycznych maszynach), koszty pracownikow, biura, telefonow - sa dla Ciebie IDENTYCZNE jak dla duzej firmy ktora jest na rynku! I Ty i ona moze kupic infrastrukture za te same pieniadze. Wiec i moze oferowac uslugi na tym samym poziomie i za te same pieniadze.

 

Majac rozbudowana infrastrukture, majac duza ilosc klientow, mozna cos takiego zaoferowac. A startujac od zera?

 

Dokladnie tak samo. Zaleta tego biznesu jest to, ze nie musisz miec odrazu ~50 serwerow jak home.pl zeby obslugiwac 100 klientow w pierwszym miesiacu dzialalnosci. Nie musisz miec lacza 200Mbit skoro serwery generuja 100GB ruchu / m-c. Majac 1 serwer i 4Mbit jestes w stanie swiadczyc uslugi na tym samym poziomie co majac 50 serwerow i 100Mbit. Rozni sie tylko skala, jakosc moze byc ta sama! Oczywiscie bardzo cenne jest doswiadczenie, ktorego na starcie nie posiadasz ale to tez mozna kupic (doswiadczni administratorzy:)

 

1. Znowu mnie obrazasz z tym cPanelem :)
Napisalem "jezeli" ;-) Nie wiem, czego uzywasz i naprawde nie mialem na celu Cie obrazac :-)

 

4. Z ta rentownoscia moze troche przesadzilem - powiedzmy, ze nie przynosi mi takich zyskow jakie bym chcial (narazie) :)

 

Zajmij sie tylko hostingiem, a na pewno bedzie lepiej :)

 

To nie jest tak, ze hosting traktuje jako kule u nogi. Po prostu nie zajmuje sie tylko hostingiem, wiec nie poswiecam mu 100% czasu.
No i to wlasnie klienci wyczuja ;-)

 

Co nie zmienia faktu, ze to co robie staram sie robic profesjonalnie. Stad dodatkowy zatrudniony admin, obsluga klienta przez ok. 16h na dobe (pracujemy na dwie zmiany), biuro gdzie mozna sie z klientem spotkac, wlasny panel administracyjny (sam wiesz, ze jest to jednak troche roboty), itd.

 

No, to zmieniam zdanie o Tobie, choc i tak twierdze ze jak sam nie skupisz sie na hostingu w 100% to predzej czy pozniej wypadniesz z gry - ten rynek sie stosunkowo szybko zmienia i trzeba go ciagle gonic... :)

 

Podchodze realistycznie. Nie twierdze, ze nie uda mu sie zdobyc czesci rynku. Po prostu nie wierze, ze bedzie w pierwszej trojce. Proponuje za cztery lata sprawdzic TOP100 i wtedy postawisz mi piwo za przegrany zaklad :)

 

Nie bede sie zakladal, bo nie wiem jak gr to faktycznie rozegra :) Oprocz checi i dobrych pomyslow trzeba jeszcze to cos, a nie wiem czy on to posiada bo go nie znam :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu zbyt uogolnia...

 

Widzialem juz wiele wypowiedzi osob chcacych podbic polski rynek hostingowy. Na razie jakos nikt nie podbil...

 

Ta dyskusja w glownej mierze opiera sie na domyslach i wierze w to, ze komus sie uda, albo i nie. Z odpowiednim kapitalem mozna home.pl wywalic z 1 miejsca, tylko to nie o to chodzi. Dla mnie to jest zawsze kwestia stopy zwrotu, odwrotnie proporcjonalna do ryzyka inwestycji i okres zwrotu. Wydac 100 tys zl, zeby zarabiac potem co miesiac 1000 to zadna sztuka.

 

Poza tym czekam na jakas innowacje produktowa, lub marketingowa. Lubie nowe pomysly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nic - moim zdaniem marna reklama :)

Tez tak myslalem na poczatku. Ale Futuro dosc szybko pnie sie w gorze w rankingu.

Ja nawet o takich prezentacjach nie slyszalem,

Bo nie byles klientem Futuro :)

wiec co dopiero pan X ktory z komputerami nie ma wiele wspolnego pozatym, ze trzyma w Internecie strone swojej firmy:)

Prezentacja byla kierowana do osob/firm, ktore chca kupowac resellery i pozniej odsprzedawac.

Btw. na prezentacji warto bylo byc, poniewaz mozna bylo poznac menedzera produktu (hostingu) w Futuro i dowiedziec sie dokladnie jak oni to wszystko zbudowali.

Jakby pan X zobaczyl dobra reklame A4 nowej firmy w mag. Internet to uwierz, ze wybralby ja zamiast firmy X ktora polecil mu jakis znajomy.. Sila reklamy :)

W mag. Int. to nawet sie reklamowalem :) Ale nie na cala A4 :) Generalnie i tak uwazam, ze polecenie bedzie 'silniejsze' niz reklama.

Przy okazji: polecam inne miejsca na reklame a nie Mag.Inter - tam jest za duza konkurencja :) - ale w normalnych pismach to A4 kostzuje od 10k w zwyz :|

A obojetnie, czy jestes nowym luserem czy starym wyjadaczem cena lacz, serwerow (mowie o fizycznych maszynach), koszty pracownikow, biura, telefonow - sa dla Ciebie IDENTYCZNE jak dla duzej firmy ktora jest na rynku!

Ilu potrzebnych jest administratorow do obslugi firmy hostingowej posiadajacej jeden serwer?

Ilu potrzebnych jest administratorow do obslugi firmy hostingowej posiadajacej np. 40 serwerow (patrz home.pl)?

Teraz przelicz sobie stosunek ilosc adminow/ilosc serwerow.

I Ty i ona moze kupic infrastrukture za te same pieniadze. Wiec i moze oferowac uslugi na tym samym poziomie i za te same pieniadze.

No to z Twojego podworka - nie wiem czy sie kolokujesz w USA czy tylko dzierzawisz maszyny - ale wejdz na strone swojego DC i zobacz ile kosztuje 1Mbit przy wzieciu 10 i ile kosztuje 1Mbit przy wzieciu 200Mb.

Dokladnie tak samo. Zaleta tego biznesu jest to, ze nie musisz miec odrazu ~50 serwerow jak home.pl zeby obslugiwac 100 klientow w pierwszym miesiacu dzialalnosci.

Zgadza sie, ze nie musisz. Ale koszt na jednego klienta bedzie zawsze mniejszy w wiekszej firmie (i mowie tu o dowolnej dzialalnosci). Temu chyba nie zaprzeczysz?

Nie musisz miec lacza 200Mbit skoro serwery generuja 100GB ruchu / m-c. Majac 1 serwer i 4Mbit jestes w stanie swiadczyc uslugi na tym samym poziomie co majac 50 serwerow i 100Mbit.

Ok, no to liczymy:

Bierzemy 4Mbity, wypadaloby zeby wziac 2x2Mbit od roznych operatorow i odpalic BGP. Jestesmy zbyt malym pionkiem, zeby operator chcial nam pomoc zalatwic ASa, wiec sami wystepujemy do RIPEu i zostajemy LIRem. Koszt bodajze 2500ojro za rok. 2Mbit od jednego operatora (z BGP) dostajemy za powiedzmy 1300 zl.

Wychodzi nam ~860 zl za 1Mbit.

Bierzemy 2x100Mbit, placimy za 100 powiedzmy 40k zl. 1Mbit wychodzi nam z jakies 404 zl.

Ponad dwa razy taniej - widzisz roznice?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Tez tak myslalem na poczatku. Ale Futuro dosc szybko pnie sie w gorze w rankingu.
To niekoniecznie przez te prezentacje ;-)

Aczkolwiek jezeli to dla resellerow - to zaczynam w tym widziec duzy sens. Na poczatku myslalem, ze chodzi o swego rodzaju pokaz dla przyszlych klientow (indywidualnych). Sam niedlugo odpalam program partnerski dla klientow i "zzycie" sie z partnerami to swietny pomysl na poczatek dlugoterminowej wspolpracy :)

 

Przy okazji: polecam inne miejsca na reklame a nie Mag.Inter - tam jest za duza konkurencja :) - ale w normalnych pismach to A4 kostzuje od 10k w zwyz :|

 

Ale zwraca sie w ciagu kilkunastu dni ;-)

 

[...]Ponad dwa razy taniej - widzisz roznice?

 

No coz, nie sposob sie z Toba nie zgodzic ;-)

 

Ja planuje niedlugo kolokacje w Niemcach, Holandii albo w Polsce, choc nie powiem - jestem bardzo zadowolony z tego co mam w tej chwili w USA. Sprzet z najwyzszej polki, apc remote reboot, remote serial console -> nie potrzebuje kompletnie zadnego dodatkowego supportu (oczywiscie poza ew. fizycznymi awariami sprzetu) - nawet instalacje na czystych dyskach robie sobie sam... Za kilka dual xeonow w LANie 1Gbit z paroma "indywidualnymi" rozwiazaniami na swietnych laczach (w tym 1Gbit do Telii co daje calkiem przyzwoity ping) place mniej niz za leasing takiej samej liczby maszyn w Europie na podobnych laczach. Szybkosc praktycznie bez ograniczen - transfer przypisany do moich maszyn i tak przewyzsza 2-3 krotnie transfer jaki mam zaplanowany dla kazdej maszyny.

 

Aczkolwiek nie powiem - w ciagu ostatnich ~3 lat granica ta zaczyna sie zacierac na tyle, ze jeszcze w tym roku planuje przeprowadzke :) Support jeszcze w europie kuleje, ale lacza sa juz na podobnym poziomie. Mam tez maszyny w GTS i powiem ze nie jest wcale tak rozowo -> w ciagu ostatnich 3-4 miesiecy mieli dwie awarie kilkugodzinne :/ Raz padl router, drugi raz problem z rozglaszaniem adresow tez chyba na tym samym routerze.. Ruszylo po restarcie tylko czy do tego trzebabylo prawie 40h i 5 ticketow (w tym dwa telefony) ? Na dowolne pytanie w USA od ~2 lat mam odpowiedz w ciagu max 5 minut. W dowolnym momencie moge poprosic o dolozenie pamieci, wymiane dysku - bedzie gotowe do 20 minut z pocalowaniem w reke. To u nas jeszcze dlugo bedzie tylko w sferze marzen ;-) Home.pl ma tam swoj osprzet sieciowy i w czasie tych awarii im nic nie dolegalo :)

 

Kiedys mialem wszystko u siebie we wlasnej serwerowni -> 8mbit polpaka w czasach kiedy jeszcze 2Mbit kosztowalo >3k. Ale dziekuje. Support tepsy to kompletna porazka, dwa razy sam musialem jechac 60km zeby wymienili mi niesprawny modem bo jakbym mial na nich czekac to lacze lezaloby 2 tygodnie. Dlugo by opowiadac...

 

Boli tylko to, ze niektorzy ludzie maja Cie za mikrusa ktory mysli ze z dedykowanym za popularne 99$ zdobedzie szczyty w top100 :) Ale to nic, dobry marketing przekona i tych ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boli tylko to' date=' ze niektorzy ludzie maja Cie za mikrusa ktory mysli ze z dedykowanym za popularne 99$ zdobedzie szczyty w top100 :)[/quote']Mnie nikt nie ma za mikrusa... A tak powaznie, to zaczynasz od krytyki w stylu "dedyki w USA na cPanelu" (co jest bardzo duzym uogolnieniem), a konczysz insynuujac, ze my tak podchodzimy w odniesieniu do Twojej osoby :|

 

To jest po prostu tak, ze gdyby kazdy byl pewien, ze wyda np. 100k zl na reklame i zwroci mu sie ona po roku, to wiekszosc bylaby w stanie takie pieniadze na nia wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zwraca sie w ciagu kilkunastu dni ;-)
To w takim razie czemu wszyscy sie tam nie reklamuja? Przeciez to zaden problem zdobyc na kilkanascie dni 10k zl. Jestem ciekaw czy ktos ma jakies doswiadczenia, bo z tego co ja wiem, to niezupelnie tak jest.

 

To może ja się wypowiem. Prawda jest niestety taka ze jednorazowa emisja reklamy w dowolnym medium... czy jest to prasa czy telewizja czy radio... nie daje nic.

 

Aby reklama w gazecie (bo o tym medium tu rozmawiamy) miała jakikolwiek sens musi być powtarzalna i długoterminowa. Zresztą taka reklama buduje przede wszystkim postrzeganie marki i dodaje prestiżu. Jeżeli chodzi o funkcje zdobywania klientów to jest zdecydowanie gorzej... lub jeszcze gorzej. Są zdecydowanie lepsze sposoby na to.

 

Może jeszcze wyrażę swoje zdanie w głównej części dyskusji. Mimo ze nie jestem jak Ertcap typem marudy i realisty... przeważa u mnie optymizm, to musze się z nim zgodzić. Według mnie rynek jest obecnie tak zajęty i zdobyty przez duże firmy ze nie da się wbić do pierwszej 3. Już miejsce w pierwszej 10 byłoby wielkim sukcesem, ale tez do zdobycia nie przeciągu roku czy dwóch... lecz czterech.

 

Ważne jest stawianie sobie celów, ambitnych celów, lecz do wszystkiego trzeba mimo wszystko podchodzić z większym realizmem i zaznajomieniem z rynkiem. Uniknie się w tedy wielkich rozczarowań co może przybić każdego.

 

pozdrawiam

Kamil Matysik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Mnie nikt nie ma za mikrusa...
Te "Cie" to byla tylko przenosnia.

 

A tak powaznie, to zaczynasz od krytyki w stylu "dedyki w USA na cPanelu" (co jest bardzo duzym uogolnieniem), a konczysz insynuujac, ze my tak podchodzimy w odniesieniu do Twojej osoby :|

 

Nie Wy, a spora czesc potencjalnych klientow (trzebaby zbadac jak duza, ciekawy jestem wynikow :).

 

To jest po prostu tak, ze gdyby kazdy byl pewien, ze wyda np. 100k zl na reklame i zwroci mu sie ona po roku, to wiekszosc bylaby w stanie takie pieniadze na nia wydac.

 

Pod warunkiem, ze by je miala. Spojrz chociazby na ten mag. Internet - sam mowiles ze jest duza konkurencja. To fakt, ze tam reklama nie jest jeszcze _az_ tak droga, ale swoje tez kosztuje. Czyli jednak musi to miec sens i sie oplacac:)

 

Ja tez kiedys tam sie reklamowalem i wyniki sa bardzo pozytywne. Przestalem, bo to byly tylko male badania jak to sie w przypadku hostingu sprawdza, pozatym chcialem wczesniej solidnie przygotowac swoj brand :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys mialem wszystko u siebie we wlasnej serwerowni -> 8mbit polpaka w czasach kiedy jeszcze 2Mbit kosztowalo >3k. Ale dziekuje. Support tepsy to kompletna porazka, dwa razy sam musialem jechac 60km zeby wymienili mi niesprawny modem bo jakbym mial na nich czekac to lacze lezaloby 2 tygodnie. Dlugo by opowiadac...

Tyle, ze teraz Polpak w stosunku do tego co bylo kiedys to niebo a ziemia. Jakosc po prostu pierwsza klasa. Do tego idealny ping do neostrad.

Jednak niestety nadal nie da sie wziac w sensowniej cenie lacza wiekszego niz 2Mbit w jednym kawalku :)

Prawda jest niestety taka ze jednorazowa emisja reklamy w dowolnym medium... czy jest to prasa czy telewizja czy radio... nie daje nic.  

Aby reklama w gazecie (bo o tym medium tu rozmawiamy) miała jakikolwiek sens musi być powtarzalna i długoterminowa.

Dobrze gada, dac mu wodki :)

O to wlasnie chodzi.

Ja niestety, z powodu braku jakiegos wyksztalcenia marketingowego, musialem dojsc do takich wnioskow placac za bezsensowne reklamy.

Pojedyncza reklama np. w Enterze na jedna strone nic nie da. Jak sie reklamowac to od razu kilka miesiecy, od razu w kilku pismach naraz.

Gdzies czytalem (nie wiem ile w tym jest prawdy), ze zeby reklama byla skuteczna i zostala zapamietana, to musi byc obejrzana 7 razy.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×