Skocz do zawartości
szczypior

[serwer] Problem Z Połączeniem Tylko Nie Których Osób

Polecane posty

Witam

 

Mam bardzo dziwny problem. Nie mogę połączyć sie ze stronami www.nasze-wsdg.com i www.topfunny.pl - znajduja sie one na jednym serwerze. Natomiast wiem ze u moich znajomych bez problemu działają te strony.

 

W czym moze być problem? Dodam ze czyszczę w cmd flushdnsem dane na kompie. A na serwerze nie ma poblokowanych żadnych IP.

Bardzo proszę o pomoc

 

PS. zależy mi na konkretnych informacjach co moze byc tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem a nie odpowiedzi w stylu "napisz do admina" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) coś z przeglądarką

:) jak się łączysz przez internet? Może dostawca coś tutaj blokuje

c) firewall?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) coś z przeglądarką

:) jak się łączysz przez internet? Może dostawca coś tutaj blokuje

c) firewall?

 

a) sprawdzam w Firefoxie i IE

:) mam stałe łącze, telewizja kablowa

c) wyłączyłem firewalla i bezzmian :)

 

Strony te zostały przeniesione na nowy serwer, na poprzenim wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ping któraś strona (85.17.7.73)? I co właściwie oznacza że nie możesz się połączyć (co się dzieje)? Spróbuj inne dnsy (+ipconfig/dnsflush o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ping któraś strona (85.17.7.73)? I co właściwie oznacza że nie możesz się połączyć (co się dzieje)? Spróbuj inne dnsy (+ipconfig/dnsflush o ile dobrze pamiętam).

 

jak pinguje ten adres to "Upływa limit czasu żądania" czyli wszystkie utracone :)

Nie moge sie połączyc z FTP (Windows Commander wyświetla: "Wywołanie połączenia nie powiodło się"), a jak probóje wyświetlić stronę w przeglądarce to wyświetla się: w Firefoxie: Nie udało się nawiązać połączenia. Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem www.gmi.pl. a IE: albo otwiera MSN Search i wyswietla We can't find "www.gmi.pl" albo wyświetla "nie mozna wyswietlic strony" :)

 

Czyszcze DNS na kompie ipconfig /flushdns ale to nie pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szczypior, czasem jednak kontakt z administracją serwera lub chociażby serwisu do którego nie można się dostać potrafi zdziałać cuda.

Twój adres IP został odblokowany.

Adres IP został zablokowany na naszym firewallu w związku ze zbyt dużą ilością błędnych prób logowań.

Nie jest to support, dlatego nie będę opisywał szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@szczypior, czasem jednak kontakt z administracją serwera lub chociażby serwisu do którego nie można się dostać potrafi zdziałać cuda.

Twój adres IP został odblokowany.

Adres IP został zablokowany na naszym firewallu w związku ze zbyt dużą ilością błędnych prób logowań.

Nie jest to support, dlatego nie będę opisywał szczegółów.

Cud sie zdarzył i zaczęło samo działac po 2 dniach:D

dziekuje za zainteresowanie i próby udzielenia pomocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cud sie zdarzył i zaczęło samo działac po 2 dniach:D

dziekuje za zainteresowanie i próby udzielenia pomocy :P

Nie wiem czy masz problemy z czytaniem, ale Przemyslaw napisal, ze odblokowal Twoj adres IP, wiec nic samo nie zaczelo dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy masz problemy z czytaniem, ale Przemyslaw napisal, ze odblokowal Twoj adres IP, wiec nic samo nie zaczelo dzialac.

aha, szczerze mowiac to myslalem ze Przemysław poprostu zjadł jakiś wyraz;) Nie znam sie za dobrze na tym, sorki. Ale wydawało mi sie to dziwne że Ktoś z forum moze coś odblokować ze mi zaczną działać strony :)

 

Moglbys wyjśnić na jakiej zasadzie Ty mogleś coś odblokować i co? I dlaczego to było zablokowane i jak to sie robi? No i jakie trzeba mieć uprawnienia

 

W takim razie bardzo dziekuje Przemysławowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szczypior gdybyś się dokładniej przyjrzał koledze @Przemysławowi to zauważył byś, że reprezentuje on firmę w której to utrzymywane są wymienione przez Ciebie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładanie tak jak napisał Adrian.

Reprezentuję POLSERWER.pl.

Twój adres IP został zablokowany przez firewall działający na serwerze, ponieważ został przekroczyłeś limit błędnych logowań (za dużo razy próbowałeś zalogować się na ftp korzystając z błędnego hasła).

Dla potomnych napiszę tylko, że do zablokowania adresu czasami wystarczy 30błędnych prób logowania w ciągu minuty. Wszystko zależy od polityki firmy zarządzającej serwerem. Zwykle też tego typu blokady wygasają po kilku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładanie tak jak napisał Adrian.

Reprezentuję POLSERWER.pl.

Twój adres IP został zablokowany przez firewall działający na serwerze, ponieważ został przekroczyłeś limit błędnych logowań (za dużo razy próbowałeś zalogować się na ftp korzystając z błędnego hasła).

Dla potomnych napiszę tylko, że do zablokowania adresu czasami wystarczy 30błędnych prób logowania w ciągu minuty. Wszystko zależy od polityki firmy zarządzającej serwerem. Zwykle też tego typu blokady wygasają po kilku dniach.

Aha, teraz rozumiem. Dzieki za pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×