Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
neopb21

Poszukiwany Pilnie Serwer Pod Media Streaming I Portal

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuje serwera dedykowanego z zainstalowana karta sieciowa 1gbit , lub laczem dostepnym ponad 100mbit na klienta. Serwer taki jest potrzebny dla mojego radia i portalu: www.twojaidea.pl .

 

Prowadze dzialalnosc gospodarcza .

 

Sprawdzalem oferte Server4You.de i widze ze tam jest wlasnie opcja karty sieciowej 1gbit , wie ktos moze cos wiecej na ten temat i moze potwierdzic ze te serwery wyciagaja ponad to 100mbit?

 

Ew. jesli ktos z Panstwa ma dostep do tych serwerow z Server4You.de (np. jest resellerem) prosze o kontakt, serwer kupie z miejsca - potrzebuje mozliwie szybko zmienic maszyne gdyz sluchacze nie moga sie podlaczyc do radia z powodu zbyt duzej popularnosci , podobnie jest z iloscia odwiedzin twojaidea.pl, ktora przekracza 100tys odwiedzin unikalnych dziennie .

 

Bardzo prosze o pomoc, ew. doradzenie gdzie moge kupic serwer na laczu powyzej 100mbit / karcie sieciowej 1gbit w dobrej cenie.

 

Na maszyne wydac moge od 400 do 1000 zl miesiecznie w zaleznosci od konfiguracji , w przypadku lacza 1gbit interesuje mnie maszyna z 4GB RAMu, mocnym, dwurdzeniowym procesorem i duzym dyskiem.

 

Oplata miesieczna - wylacznie, choc umowa moze byc podpisana na dluzej. Co istotne: interesuje mnie oferta WYLACZNIE z brakiem limitu transferu. Moge zaproponowac dobra reklame dla osoby ktora jest chetna do pomocy lub ew. sponsoringu (czesciowego lub calosciowego): radio dociera do nie tylko coraz wiekszej grupy sluchaczy ale tez ma swoje niemale sukcesy, ma wszystkie wymagane licencje itp - mozna o tym poczytac na www.twojaidea.pl . Moge tez pomoc w sprzedazy serwerow i zajac sie resellingiem, mam przynajmniej kilku duzych klientow (duze stacje internetowe - radiosfera, cyberparty, itp), ktorzy sa zainteresowani maszynami uzyskiwanymi ode mnie - pewne jest wiec z mojej strony zamowienie kilku serwerow w przypadku pozytywnie ukladajacej sie wspolpracy.

 

Statystyki mojego serwisu: www.stat.pl , nick: neoidea

Statystyki radia widoczne sa na www.twojaidea.pl na biezaco.

 

Pozdrawiam, prosze o mozliwie szybki odzew w tej sprawie lub kontakt:

tel. 500-063-943

mail: neo@twojaidea.pl

PM tutaj

ew. gg: 923396

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Tak to tylko w erze ...

Czy ty wiesz w ogóle o czym ty mówisz ?

Na maszyne wydac moge od 400 do 1000 zl miesiecznie w zaleznosci od konfiguracji , w przypadku lacza 1gbit interesuje mnie maszyna z 4GB RAMu, mocnym, dwurdzeniowym procesorem i duzym dyskiem.

Nie ma to jak dobry humor z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug informacji z Server4You za 114Euro jest maszyna na 1gbit port. Teraz pytanie na ile to prawda i na ile serwery sa stabilne . Kto jest resellerem S4U w kraju ?

 

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wedlug informacji z Server4You za 114Euro jest maszyna na 1gbit port.
Ja tam widze tylko, ze maja 1GBit'owa karte sieciowa. Nigdzie nie jest napisane pod jaki port ta karta jest podpieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to jest chyba to samo, ale mam informacje ze ponoc przycinaja lacze przy wiekszym wykorzystaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie to jest chyba to samo, ale mam informacje ze ponoc przycinaja lacze przy wiekszym wykorzystaniu...
Chyba to samo? To jest drugi koniec kabla ;)

I oczywiscie, ze przycinaja... Skoro cala serwerownia ma wpiecie 6,4GBit, to myslisz, ze ile nieprzycinanych maszyn mogliby tam wstawic?

Poza tym nie znajdziesz serwerowni, ktora udostepni Ci nieprzycinane lacze (i mowie tu o 100mbit, a nie 1GBit) w takiej cenie.

Jedyna serwerownia, ktora znam, a ktora spelnila by Twoje wymagania jest LeaseWeb... Ale za to czego oczekujesz zaplacisz ~4000zl miesiecznie (nie, nie pomylilem sie o jedno zero :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK - moze byc tez oferta dwoch serwerow na 100mbit ...

 

Co do 100mbit za ta cene - znajde - mam teraz za 500 zl na 100mbit , a sa jeszcze tansze oferty. Szukam dobrej oferty na 2 serwery dedykowane na porcie 100mbit w tej sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do 100mbit za ta cene - znajde - mam teraz za 500 zl na 100mbit , a sa jeszcze tansze oferty.
1) Skoro masz to po co szukasz?

2) Ile TB ruchu miesiecznie generujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad strona - wchodzac myslalem ze to strona z serii "różowych blogaskuf" ,

Napisz jaki transfer generujesz , oferte serwera wysle dzisiaj na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam owszem, ale serwerownia poprosila mnie o poszukanie nowego dostawcy bo oni juz za dlugo nie moga mi lacza nie przycinac ...

 

Generuje duzy ruch: radio ma niemal non stop od 10 do 22 ponad 1000 sluchaczy w 64kb/s , co daje +- 80mbit ruchu , do tego www, z non stop iloscia na poziomie 1000 online . Daje to wiec kilkanascie TB miesiecznie podejrzewam (nie mierzylem tego :/ ) . Nie ukrywam, ze Radio Idea to obecnie najwieksze jednokanalowe radio grajace muzyke pop , co zreszta zauwazaja wciaz nowi partnerzy, ktorych pozyskujemy w duzym tempie...

 

Dam reklame osobie ktora pomoze, nagramy porzadny spot w studiu muzycznym i do tego zalatwie dobrych kolejnych klientow - tyle ze po prostu tej pomocy potrzebuje szybko ...

 

Nagle radio/portal sie zaczely mocno rozwijac, dlatego - nie ukrywam - potrzebuje pomocy.

Jakby tego bylo- prowadze jeszcze hosting mediastreaming , mam przeszlo 30 klientow na uslugi, w wiekszosci firmy ...

 

Mysle jeszcze nad OVH ... jak jest z jakoscia ich uslug...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest własne efekt Neostrady za 28 zł. Ktoś mi tu powiedział ostatnio ze to nie ma żadnego znaczeni dla rynku. Ciekawe czy autor tematu myśli tak samo. Tym bardziej że jazda zacznie się w marcu/kwietniu jak nałęcza TPSA wejdą inne duże firmy jak Netia, Energis czy niedoceniany Dialog który nie ma żadnych limitów transferu stałe IP i podobne ceny do TPSA.

 

Co do wybory OVH.pl nie sugeruj się radiostacją.pl tylko poczytaj o tej firmie na forum (jest parę tematów w tym zakresie)

 

Z tego co zasłyszałem to powyżej jakiegoś tam sporego transferu nawet S4Y przytnie ci pasmo i to poniżej 100 mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do jednego i drugiego (Server4You i Hetzner) - dlugo bede czekal na odpowiedz? (w sprawie tego przycinania:/ ) z tego co slyszalem support tragedia?

 

Nad OVH mysle, jesli znajde kogos kto ma serwer ponad rok i dostepne 200mbit to wtedy od niego byc moze go po prostu odkupie, ew. sprobuje negocjowac.

 

W najgorszym wypadku wezme po prostu 2 maszyny na 100mbit , niech chociaz 80 bedzie dostepne tak jak mam teraz to bedzie juz ok ...

 

Jesli ktos z Panstwa ma ciekawa oferte, prosze pisac.

Aktualnie otrzymalem od fujary (dziekuje), nie mniej w chwili obecnej place znacznie mniej - tak czy inaczej dziekuje za chec pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH masz gwarancję, że Cie nie przytną, a ruch o którym piszą jest możliwy do wykorzystania (stąd cena). Na podobnym niezłym poziomie stoi LeaseWeb:

50 mbps: http://www.leaseweb.com/index.php?p=flatfee8

100 mbps: http://www.leaseweb.com/index.php?p=flatfee11

 

Jeśli satysfakcjonuje Cię port shared 100 mbps możesz przetestować:

http://www.giga-international.com/angebote.php

https://www.1paket.com/infoseite/infoseite.html

 

Obie firmy stoją na typowym niemieckim poziomie :). Hetzner przycina do 10 mbps po przekroczeniu 1000 GB transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalem do jednego i drugiego (Server4You i Hetzner) - dlugo bede czekal na odpowiedz? (w sprawie tego przycinania:/ ) z tego co slyszalem support tragedia?
1) Szklanej kuli nie mamy, wiec nie wiadomo kiedy przyjdzie odpowiedz.

2) Po co w ogole to Hetzner'a pisales? Maja przeciez wyraznie napisane, ze powyzej 1TB przycinaja lacze do 1mbps. Ty robisz ~20TB.

 

W najgorszym wypadku wezme po prostu 2 maszyny na 100mbit , niech chociaz 80 bedzie dostepne tak jak mam teraz to bedzie juz ok ...
Nie wiem czy patrzyles do cennika, ale takie rozwiazanie (i to nie Dual Core jak sobie wczesniej zyczyles) bedzie Cie kosztowac >2000zl.

 

Aktualnie otrzymalem od fujary (dziekuje), nie mniej w chwili obecnej place znacznie mniej - tak czy inaczej dziekuje za chec pomocy .
Ja nie wiem czy do Ciebie nie dociera to co pisza inni, ale w takiej cenie nie dostaniesz tego czego oczekujesz (i nie pisz prosze, ze masz teraz taki serwer za 500zl, bo sam wiesz, ze Cie netdirekt wyprasza z serwerowni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neopb21: postaw serwerek w domu na neo :)

Do ceny serwerka trzeba dodac oplaty zwiazane z administracja.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×