Skocz do zawartości
pmich

[dedykowane/vps] Szukam Serwera

Polecane posty

Mamy serwer w KEI. Jest OK, choć jest drogi transfer. Dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowy „reseller” w SuperHost. Tak, tak, czytałem! Ale nasz chodził nieźle - aż do wczoraj...

 

Szukamy serwera VDS/RootDS (na początek) lub dedykowanego (docelowo).

Nasze (pobożne ;) ) wymagania:

  • dobry uptime (min. 99,9% rocznie), wskazany SLA i statystyki/monitoring
  • dobre łącza, preferowana serwerownia w Polsce lub Niemczech; do serwera 100 Mb/s
  • dobre wsparcie techniczne – rozsądnie szybka reakcja na zgłaszane problemy (głównie mailem, w nagłych przypadkach telefonicznie po polsku lub angielsku)
  • wolimy zarządzać platformą (jak w VPS), niż nią administrować (jak w dedyku)
  • system operacyjny: Linux, preferowany Debian
  • „odpowiednia” moc serwera – żeby nie było opóźnień
  • miesięczny transfer to na początek 150-200 GB; nie interesują nas dodatkowe GB po 4 zł - opcja przejścia na wyższy transfer
  • powierzchnia dyskowa od 10-20 GB; dyski w macierzy + backup (najlepiej codzienny)
  • serwer ma obsługiwać teraz do 100 domen, ale musi mieć możliwości zwiększania głównych parametrów
  • koniecznie overselling
  • niezbędny panel zarządzający, preferowany to Plesk (łatwość i spójność zarządzania oraz migracji na większy serwer); chyba może być Confixx (mało doświadczeń). Koniecznie tworzenie kont resellerskich
  • koniecznie dobry antyspam, z możliwością personalizacji
  • chcemy działać pod własną marką, dlatego niezbędne są co najmniej 3 adresy IP z revDNS oraz własne nazwy serwerów DNS (domeny mamy swoje)
  • reszta (MySQL, PgSQL, SSL, SMTP auth, antywirus, PHP, Perl etc.) – „standard” :)

Płatności miesięczne, ale kontrakt – po pomyślnym okresie testowym – na długo [czytaj: do poważnej wpadki :) ].

 

Jeśli zapytacie: dlaczego taka konfiguracja? Bo ma nam być łatwo, wygodnie i (w miarę możliwości) tanio. Przejrzałem różne oferty, ale może tu dostanę jakąś ekstra :) Oferty tutaj lub na PW

Z pokorą przyjmę wszystkie komentarze i rady. I przepraszam za nieco długi post, ale chciałem w nim umieścić wszystkie (główne) wymogi.

 

Pozdr All

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#1 Confixx sobie podarujcie od razu. Jeśli ktoś go nie używał to nie wie o co chodzi. Ale on jest problematyczny pod kontem jego chorych prefixów.

 

#2 Wpięcie 100 Mb/s już praktycznie polskie firmy wyeliminowało. No chyba że interesuje Cię WDC (czyli Warsaw D.... ), nie sondzę. Pozostaja nasi zachodni sąsiedzi.

 

#3 Angielski nie jest językiem niszowym, zna go każda niemiecka serwerownia.

 

#4 "koniecznie dobry antyspam" - to już sobie załatwiasz na własnym sprzęcie we własnym zakresie. Nikt Ci nie będzie konfigurował flitów na net na VPSie nie mówiąc o DS. Plesk z odpowiednim modułem może nieco złagodzić ten problem.

 

#5 Okres testowy na RootDS (zazwyczaj go nie ma albo jest przez 2-3 dni). Kontrakt na dlugo to na pewno podpiszesz bo inaczej się nie da. A płatności co miesiąc oczywiście Niemcy z ciągną Ci z karty kredytowej.

 

Webperoni.de powinno Ci podchodzić. ale od nich ekstra oferty na WHT nie dostaniesz. A kupowanie u pośredników nie zawsze jest fajne. Chociaż akurat tmbnet.pl nie jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:/

Oj, Patrick, czepiasz się szczegółów, a rady są całkiem niezłe. Więc:

  • Confixxa odpuszczamy (pobawiłem się gdzieś demami)
  • Mieliśmy serwer4you.de - totalna porażka, głównie pod względem komunikacji. Musiałem znaleźć człowieka z językiem polskim w Intergenia... Jak dzwoniłem do serwerowni, to ja do nich po angielsku, a oni do mnie po niemiecku - ostra jazda była ;) Dlatego chcemy "polski" support!
  • Plesk w PowerPack ma zarządzanie SpamAssassinem. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić, jak to działa. Czy ktoś mógłby o tym napisać please? Antyspam (RBLe itp) sobie skonfigurujemy sami, ale chodzi o personalizację dla usera
  • Server4you ciągnęło nam płatności z karty co pół roku (też były problemy). Wolałbym płacić przelewem
  • Okres testowy powinien być 7-14 dni. Nie wygenerujemy tam dużego transferu, ale trzeba sprawdzić wszystkie szczegóły

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, to:

 

Gwarantowana moc procesora 1 GHz

Powierzchnia dysku: 20 GB (od 1 lutego 30 GB)

RAM - 512* - 1024MB (od 1 lutego 640* - 1280 MB) *wielkość gwarantowana

Limit transferu - 1000 GB (od 1 lutego 2000GB)

RAID5 HDD

Dostęp shell (root),

Backup 100%

Firewall

Statystyki

Mailfilter

Wybór systemu:

- RedHat Linux 9,

- Fedora Core 3,

- SuSE Linux 9.3,

- Debian 3.1

Panel administracyjny: PLESK 7.5 z licencją 100 domen!

Serwerownia: (Intergenia)

Polskojęzyczna pomoc, również telefoniczna.

Bez długoterminowych zobowiązań, (umowa i płatności miesięczne, PKO BP, AllPay, PayPal, Deutsche Bank, Volkswagen Bank, Sparkasse - do wyboru)

Opłata miesięczna - 130 zł.

 

Pozdrawiam

Jacek Bargiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coż ostatecznie mogę Ci polecić polskich pośredników. W kolejności jaka ma dla mie znaczenie.

 

1. tmbnet.pl

2. host1.pl

3. xxl-web.pl (oferta powyższa ciekawa ale nie znam firmy)

 

PS.

Mam dysortografię i papiery na to. Nie mam 12 lat i jestem już trochę po studiach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, mega offtopic hehe..

 

Tomi ale serio jak piszesz "sondzę" to Ci do głowy nie przychodzi "sonda" taka kosmiczna albo podwodna, albo coś? heh.. albo taka na forum sonda, że ktoś chce zebrać głosy? :) heh nigdy nie skumam jak działa to schorzenie (bo to, co się dzieje w szkołach to kumam - brak pasa ojcowskiego, rodzice odrabiający lekcje za dzieci i fakt, że młodzież książki to tylko w telewizji ogląda) ..inna sprawa, że też czasem sypnę bykiem, ale dlatego, że od 6 lat mam większą styczność z angielskim i muszę na ten właśnie język zwracać uwagę.. heh (pamiętam, jak na drugim, trzecim roku studiów nie potrafiłem się wysłowić w sklepie podczas robienia zakupów hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się ze ehost.pl jest odsprzedawcą usług hosteurope.de więc modyfikuje listę polecanych VPSów.

 

1. tmbnet.pl

3. ehost.pl

2. host1.pl

3. xxl-web.pl (oferta powyższa ciekawa ale nie znam firmy)

 

---------

Offtopic:

Co do Sponsiego. Jak pisze to po prostu nie zastanawiam się jak to powinno być poprawnie. Znam ortografię lepiej niż większości z was i co z tego jak to jest problem natury psychicznej jak dysleksja czy jąkanie. Taka wada i koniec.

 

Akurat "Sonde" pisałem w Opera. A słownik w FF jest fabrycznie zamontowany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×