Skocz do zawartości
fourtyfour

Brak Limitu Transferu - Gdzie Jest Haczyk?

Polecane posty

A jednak zacma ;). Zwiodlo mnie slowo 'unmetered'.

Dzieki.

Nic Cie nie zwiodlo:

 

http://easyspeedy.com/servers/dedicated_se...eX2200m2_a.jspx

 

jest nielimitowany transfer (tj. ograniczony przepustowoscia portu do 100 mbit), ale haczyk tez jest:

 

Please note, that to avoid misuse, high-volume applications, like streaming, large FTP sites and similar will be offered dedicated pipes at extra charges.

 

To ensure fair allocation of resources, misuse will automatically incur a temporary connectivity restriction of 10MBit. Reset to 100Mbit bandwidth can be manually restored in your Control Center. This process can be repeated as often as necessary without incurring additional charges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rozmów z supportem dowiedziałem się że tylko extremalne przypadki będą tak traktowane i nie na zasadzie całkowitego odcięcia neta a ograniczeniu transferów do 10Mbps i wtedy negocjacji co do ceny za pełne 100Mbps.

 

Teraz tak - serwery (już dwa) mam tam od czerwca i jak do tej pory jedynie dwa outy - za pierwszym razem odłączyli go z powodu dziury na serwerze przez którą ktoś zainstalował jakiegoś robaczka i siał po innych ich serwerach. Tutaj nie mogę ich za to winić gdyż wina była ewidentnie po mojej stronie (słabe zabezpieczenie serwera) a wręcz pochwalę za monitorowanie i obronę innych serwerów w DC. Po kontakcie serwer został spowrotem grzecznie podłączony do netu, dostałem logi skąd i dokąd siał trojan i po jakich portach aby na szybko go zablokować na FW i na spokojnie go szukać.

 

Drugi out był jakis tydzień temu przy okazji tych wichur. Trwał godzinę i biorąc pod uwagę wcześniejsze bezproblemowe 6 miesięcy nie chciało mi się nawet dociekać przyczyn.

 

Co do panelu - nie wiem co dają inne firmy oferujące dedyki więc nie mogę porównać. Ten z ES ma w zasadzie wszystko co potrzebne - on/off, soft reset, hard reset, odłączenie/podłączenie netu, instalkę systemu (niestety brak BSD dla Standard) a nawet możliwość odpalenia minidystrybucji umożliwiającej podmontowanie dysku i ratowanie systemu/danych.

 

W sumie za tą cenę jest to świetna oferta - stabilnie, tanio, dobre transfery, jedyne zastrzeżenie to pingi ~100-200ms co może mieć znaczenie dla chcących stawiać jakieś serwery gier, ale dla typowych zastosowań WWW/FTP w niczym to nie przeszkadza.

 

Jeszcze tylko wspomnę o prędkości gdyż ktoś poruszał tą kwestię w innym wątku. Za pierwszym serwerem musieliśmy czekać 4 dni gdyż akurat skończył im się zapas gotowych serwerów a akurat była sobota. Deklarowali że serwery są już zamówione i jak tylko dotrą i przejdą wygrzewanie zostaną one udostępnione, i tak się stało. Za drugim razem wszystko odbyło się błyskawicznie - rejestracja, karta i po 5 minutach był mail z danymi serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne zastrzeżenie to pingi ~100-200ms

Nie wiem ja mam do nich ping w granicach 35 ms, coś się zmieniło czy serwery stawiają gdzie indziej. Mógłby ktoś podać ip serwera który u nich stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×