Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qbejs

Aplikacja Do Sprawdzania Dostępności Usług

Polecane posty

Witam wszystkich !!

 

Pisze aktualnie do szkoły projekt na zaliczenie w C# .NET którego zadaniem będzie sprawdzania dostępności usług zdefiniowanych przez użytkownika. Chciałbym prosić Was jako administratorów o sugestie co do funkcjonalności takiego oprogramowania. Może jednak najpierw opisze dotychczasową funkcjonalność:

 

- dostęp zabezpieczony hasłem

- sprawdzanie za pomocą wprowadzania IP i portu usługi

- system logów

- drukowanie potwierdzeń testu w formie wydruku z drukarki oraz drukowanie do pliku *.pdf

- system checkCrone ( jak nazwa wskazuje, wprowadzanie regułek jak w Cronie do wykonywania sprawdzania usługi co x minut lub o x godzienie każdego dnia lub w wybrane dni )

- graficzna reprezantacja uptime'u dla checkCrone

 

W przyszłości planuje dostosować system aby chodził na na platformach moblinych ( najprawdopodobniej będzie wtedy już kod przepisany do Javy ), oraz stworzenie kontrolki która przekazywała by status uptime'u do strony www ( choć zastanawiam się nad sensem istnienia tego modułu )

 

Proszę o wasze uwagi i sugestie. Jeżeli także będą chętni to zapraszam do testowania aplikacji. Proszę wtedy o kontakt na adres s4484@pjwstk.edu.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z znajomością C# nie wróże ci jakieś dobrej aplikacji, chyba że ma być to program na desktopa a nie na serwer

chyba że zdarzy się cud i mono zacznie spierać C# jeszcze w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ale to ma być aplikacja na desktopa...żebyś np. z innego kompa ( z domu itd. ) mógł sprawdzić dostępność danej usługi. Projekt na zaliczenie ma być w C#, jednak i tak zostanie na 90% przepisany do Javy aby stał się wieloplatformowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz ale to ma być aplikacja na desktopa...żebyś np. z innego kompa ( z domu itd. ) mógł sprawdzić dostępność danej usługi. Projekt na zaliczenie ma być w C#, jednak i tak zostanie na 90% przepisany do Javy aby stał się wieloplatformowy.

nie wiem o co ci chodzi, nie łatwiej putty i sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Program z założenia miał być pisany w Javie i służyć jako aplikacja służaca do sprawdzania usług via urzadzenia mobline. Jednak prowadzący ćwiczenia doszedł do wniosku że lepiej żeby system był na C# .NET ( który według mnie jest średnim jęzkiem, ale nie o tym mowa ). W związku z tym teraz pisze to w C# jednak system i tak się potem przepisze na Jave, a wtedy jakbyś na to nie patrzył stanie się mobliny i wieloplatformowy co pomoże wielu adminom będącym w terenie a do ktorych np. doszła nie do konca sprawdzona wiadomosc o padnietej usludze. Jednak nie róbmy off-topa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

www.hyperspin.com można sobie założyć darmowe konto i sprawdzić.

 

Normalne oprogramowanie: http://nagios.org/

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z znajomością C# nie wróże ci jakieś dobrej aplikacji, chyba że ma być to program na desktopa a nie na serwer

chyba że zdarzy się cud i mono zacznie spierać C# jeszcze w tym roku ;)

 

Co konkretnie masz na myśli? Bo ja akurat tworzę aplikacje w Mono 1.2 właśnie pod własny linuksowy serwer i wszystko bardzo ładnie chodzi. A to mono nie wspiera C#? Bo ja myślałem, że wspiera i to już znaczną część 2.0, a może chodzi o framework?

 

 

@gbejs:

Jak bym z chęcią widział aplikację na zwór takiej:

http://www.bixdata.com/products

 

Z tym, że logika tutaj jest podzielona na 3 części:

klient - wieloplatformowa aplikacja do polaczenia się z jednym z agentow, lub glownym serwerem oraz do konfiguracji monitorowania. Wygodny panelik, regulki ukladane z klockow itd: http://www.bixdata.com/bixdesktop

agent - pojedynczy host zbierajacy informacje z maszyny: http://www.bixdata.com/bixagent

serwer - centralny host, ktory ma "pod soba" dowolna ilosc agentow i zbiera od nich informacje: http://www.bixdata.com/bixserver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co konkretnie masz na myśli? Bo ja akurat tworzę aplikacje w Mono 1.2 właśnie pod własny linuksowy serwer i wszystko bardzo ładnie chodzi. A to mono nie wspiera C#? Bo ja myślałem, że wspiera i to już znaczną część 2.0, a może chodzi o framework?
Wydajne aplikacje serwerowe pisane w XX megabajtowym frameworku... Brawo!

I bardzo fajnie, ze Mono wspiera juz (z mala dawka ironi ;)) znaczna czesc .NET 2.0... Szkoda tylko, ze mamy juz .NET 3.0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydajne aplikacje serwerowe pisane w XX megabajtowym frameworku... Brawo!
A możesz rozwinąć tę myśl? Chętnie posłucham twoich doświadczeń dot. wydajności, tylko w odnosieniu do czego? No i te rozmiary frameworka itp. ;) Serio piszę, bo nie wiem w sumie do czego pijesz. Może sprecyzuj jakoś kategorię tychże aplikacji serwerowych.

 

I bardzo fajnie, ze Mono wspiera juz (z mala dawka ironi :P) znaczna czesc .NET 2.0... Szkoda tylko, ze mamy juz .NET 3.0 ;)
No i co z tego, że jest 3.0? To nie wyścig szczurów i nie muszę zaraz rzucać się na np. takiego WCF (bo i po co), zwłaszcza, że na portowalności mi nie zależy, bo jak już napisałem wcześniej, domyślnie korzystam z mono (i jego bibliotek do uniksów) a nie .net frameworka by ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×