Skocz do zawartości
user1

Joomla (automatyczna Instalacja Komponentów), Problemy Z Chmod I Cpanel

Polecane posty

Odwieczny problem czyli połączenie Joomla (automatyczna instalacja dodatków) oraz cPanel. Problem polega na tym że instaluję Joomlę następnie doinstalowywuję jakieś dodatki z poziomu automatycznej instalacji w panelu administracyjnym typu dodatkowe templatki, moduły, komponenty i po ich zainstalowaniu CHMOD-y zawartości public_html się tak zmieniają że ani nie można nic do folderów dorzucić ani usunąć przez ftp ani przez Menedżer plików jak również nie można zmienić nazwy i oczywiście nie można zmienić też CHMOD-ów. Sprawdzałem to na nie jednym serwerze z cPanelem i wszędzie tak samo się dzieje a administratorzy zwalają sprawę na twórców cPanel-u, w netart.pl i na ovh.pl nie ma tych problemów, co jest tego przyczyną że w cPanelu się to dzieje a w innych panelach jest ok ? Ewentualnie napiszcie jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie te automatyczne instalacje dodatków via cPanel i inne instalują skrypty z prawami działającego serwera, a nie właściciela konta.

Natomiast prawa te może zmienić tylko administrator serwera.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze mnie zrozumiałeś, instalacja Joomli jest ręczna przeze mnie a dodatki instaluję z poziomu panelu administracyjnego joomli nie cPanelu jednak to pewnie faktu nie zmienia. W każdym razie co dokładnie napisać administratorowi aby zrobił na serwerze ? Najlepiej możesz podać co dokładnie i gdzie ma zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cię zrozumiałem ;)

 

chown -R user.group /ścieżka_do_Twojego_konta

user - nazwa uźytkownika którą posiadasz na serwerze

group - nazwa Twojej grupy do której jesteś przypisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i po tej operacji już dożywotnio nie będę miał problemów z automatyczną instalacją dodatków do joomli ? czy po każdej instalacji jakiegoś dodatku lub całej joomli będzie musiał to od nowa robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za jednym razem zadziałało, jak usunąłem komponent i zainstalowałem go ponownie problem jak był tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Joomla zapisuje pliki z prawami Apache, jeśli PHP działa jako moduł - i każdy tak zapisany plik musi mieć potem zmienione ręcznie przez administratora prawa. Rozwiązanie jest proste - nie używać automagicznych wizardów ;). Możesz też zmienić CMS na taki nadający się do czegoś więcej niż do postawienia strony domowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda w Direct Admin ? skoro na autorskich panelach jak w nazwa.pl ovh.pl działa to nie mogło by również działać na koncie z panelem cPanel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawa wygląda w Direct Admin ? skoro na autorskich panelach jak w nazwa.pl ovh.pl działa to nie mogło by również działać na koncie z panelem cPanel ?
To nie ma nic wspolnego z panelem administracyjnym tylko z konfiguracja Apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał p. Jeśli masz na serwerze z CPanelem także PHP5 to przełącz się na nie, bo na 99% chodzi w trybie CGI co spowoduje, że pliki będą zapisywane z Twoim UID a nie UID Apache'a i nie powinno być problemu z prawami (choć zawsze może się okazać, że Joomla się z PHP5 krzaczy ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli co dokładnie napisać adminowi aby zmienił w konfiguracji apacha ? sądzę że nie będzie z tym problemu aby zmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam dopisz sobie w htaccess odpowiednią regułkę do włączenia PHP5, którą powinnien dać Ci provider.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie administratora czeka rekompilacja PHP w trybie CGI i co za tym idzie odpowiednie modyfikacje httpd.conf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×